• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie pojazdu w leasingu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kulka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 14:47
Zamierzam wziąć pojazd w leasing. Zastanawiam się czy obowiązek ubezpieczenia OC w takiej sytuacji spoczywa na mnie, czy na firmie leasingowej? Kolega mi powiedział, że nie ma reguły i że można się dogadać kto płaci co, ale skoro pojazd nie jest mój, to chyba nie ja płacę ubezpieczenie? Chyba że jest ono wliczane w raty leasingu?
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 11:28
To zależy od umowy leasingowej czy OC jest wymagane czy tez nie. zwykle jednak ubezpieczenie musi obejmować ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czyli OC, a dodatkowo ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NW) jak i ubezpieczenia Auto Casco (AC).
Cytuj
herbaciana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 22:36
No pewnie co firma to inne warunki, ale tak mi się wydaje, że skoro jest sie współodpowiedzialnym za samochód to pokrywa sie koszt ubezpieczenia niezależnie czy jest on wliczony w raty czy też osobno trzeba to płacić. Szczególnie, że tylko Ty z tego pojazdu w sumie korzystasz.
Cytuj
moncheri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 1:01
Towarzystwa ubezpieczeniowe chyba mają w ofercie ubezpieczenia pojazdów dla firm leasingowych, przynajmniej kiedyś coś takiego widziałam, więc myślę, że to rzeczywiście kwestia dogadania się i polityki danej firmy, bo mój brat ma w umowie, że to on ma zapewnić ubezpieczenie leasingowanego pojazdu.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 1:50
No w jednej firmie się ubezpiecza w innej oni ubezpieczają i to ma wpływ na wysokość rat leasingowych, ale w sumie nie ma się co dziwic, bo to Ty korzystasz z samochodu i za niego odpowiadasz, więc za ewentualną szkodę odpowiadasz jako kierujący.
Cytuj
Odpowiedź