• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Polisa w PZU na edukację dziecka?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Daro Sław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 19:12
PZU ma w ofercie polisę na edukację dziecka. Czy myślicie, że taka polisa to dobra rzecz, czy lepiej jest odkładać na koncie oszczędnościowym na własną rękę? A może skorzystać z programów finansowania studiów, o których już była mowa tutaj na forum? A może jest jeszcze jakaś inna możliwość odłożenia pieniędzy na przyszłość dla dziecka?
Cytuj
viola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 14:35
polisa wydaje się być dobrym rozwiązaniem a i ubezpieczalnia jest dobrą, rzetelną firmą, więc jeśli się zdecydujesz na pewno nie będziesz żałować. konto oszczędnościowe nie jest dobrym pomysłem w tej sytuacji, bo możliwość wypłacenia pieniędzy może być zbyt kusząca.
Cytuj
Tosia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 21:45
Ja bym chyba wolała odkładać na konto oszczędnościowe albo wybrac polisę ale nie typowo na edukację. a jeśli dziecko nie będzie chciało podjąć studiów, to co, polisa przepada czy można wypłacić pieniądze?
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 19:45
Ja bym się chyba na coś takiego nie zdecydowała. Fajnie że coś takiego jest bo pewnie kilka osób z tego skorzysta ale ja zdecydowanie wole odkładać na jakieś konto oszczędnosciowe.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 20:08
No pomysł jak najbardziej ok , ale ja też wolała bym albo samemu gdzieś tam odkładać albo wpłacać pieniądze na konto oszczędnościowe. Na pewno jeśli nasze dziecko nie zdecyduje sie pójść później do szkoły my wykorzystamy jakoś te pieniądze.
Cytuj
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:00
Chyba nie ma tak, że pieniądze są niewypłacone w przypadku nie pójścia dziecka na studia... wydaje mi się, że po prostu są one wypłacane w jakimś tam wieku dziecka. Nie jestem pewna ale chyba nie możliwe, by pieniądze w sytuacji gdy dziecko nie zamierza podjąć nauki przepadały...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:52
Pewnie, ze polisa lepsza przynajmniej inflacja nie zaszkodzi Twoim środków, potem dziecko dostanie wyższą kwotę, a odkładanie "pod materac" zawsze kończy się tak samo, w międzyczasie bedzie 100 innych wydatków i kasa sie rozejdzie. Ja załozyam synkowi polisę i w sumie troszkę już uzbieraliśmy, mam pewność ze w jakis sposob zabezpieczam go na wszelki wypadek.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 12:37
Ja bym odkładała najpierw na konto oszczędnościowe,a później wpłaciłabym sumę na lokatę i dalej bym odkładała. Nie wiem czy polisa to dobre wyjście, ale to wszystko zależy od tego co wolisz i na czym Ci zależy.
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 12:56
Gość napisał
Pewnie, ze polisa lepsza przynajmniej inflacja nie zaszkodzi Twoim środków, potem dziecko dostanie wyższą kwotę, a odkładanie "pod materac" zawsze kończy się tak samo, w międzyczasie bedzie 100 innych wydatków i kasa sie rozejdzie. Ja załozyam synkowi polisę i w sumie troszkę już uzbieraliśmy, mam pewność ze w jakis sposob zabezpieczam go na wszelki wypadek.


No z tą setką różnych wydatków to prawda. My ja odkładaliśmy na oszczędnościowe to też szybko się kasa rozeszła a bo to samochód zepsuty, a to komunia a to coś jeszcze i po pieniądzach.
Cytuj
Odpowiedź