• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Z ogo ubezpieczenia można korzystać?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:37
Orientujecie się z czyjego ubezpieczenia można korzystać i jak długo? Wiem, że żona może być ubezpieczona u męża w pracy, dziecko u rodziców ale czy można ubezpieczyć obcą osobę? Jeśli ktoś żyje bez ślubu to może być ubezpieczony przez swojego partnera?
Wypowiedź została zmieniona przez: lola85 18.7.2014 14:37
Cytuj
Michu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 20:58
Może się mylę ale z tego co wiem nie można ubezpieczyć obcej osoby, skąd ci to w ogóle przyszło do głowy? Podobnie jest w nieformalnym związku, z ubezpieczenia mogą korzystać jedynie dzieci i to pod warunkiem, że ojciec je uzna.
Cytuj
JadwigaS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:24
No niestety kolega wyżej ma sporo racji. Wiem, bo sama przez pewien czas byłam w nieformalnym związku i mimo tego że żyliśmy razem, mamy dziecko, to ja nie mogłabym ubezpieczona przy moim partnerze bo formalnie byłam dla niego obcą osobą. Trochę szkoda ze nie ma takiej możliwości.
Cytuj
Sali

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 17:13
Niestety nie mamy możliwości korzystania z czyjegoś ubezpieczenia. Chyba że jesteśmy dziećmi czy małżonkiem. Troche te osoby ktore żyja ze soba bez ślubu znowu są poszkodowane. A teraz coraz wiecej osób tak robi.
Cytuj
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 21:01
Dokładnie, nie można ubezpieczać obcej osoby, ani nawet żyjąc w konkubinacie. Co więcej, nie można ubezpieczać własnego rodzeństwa, chodź jest to w sumie najbliższa rodzina. No ale cóż poradzić, jakieś ograniczenia być muszą bo w końcu jedna osoba ubezpieczałaby całą rodzinę z kuzynami szwagra włącznie, a to już by chyba fair nie było. Ubezpieczenie to jednak pieniądze.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 21:39
lola85 napisał
Orientujecie się z czyjego ubezpieczenia można korzystać i jak długo?
Chyba nie ma ograniczenia czasowego takiego ubezpieczenia. Przynajmniej w relacji mąż-żona o takim nie słyszałam. Jednakże nie wiem czy w przypadku dzieci nie jest to związane z okresem nauki. Żyjąc w nieformalnym związku nie można ubezpieczyć partnera.
Cytuj
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:27
no i po raz kolejny można utwierdzić się w opinii, że małżeństwo to same korzyści :P ale w sumie jeśli ludzie są i chcą być ze sobą to czemu nie wiązać się ślubem? Przecież w przypadku cywilnego zawsze można się rozwieść, a i więcej jest z tego ułatwień.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 11:55
kepasaamigo napisał
no i po raz kolejny można utwierdzić się w opinii, że małżeństwo to same korzyści :P ale w sumie jeśli ludzie są i chcą być ze sobą to czemu nie wiązać się ślubem? Przecież w przypadku cywilnego zawsze można się rozwieść, a i więcej jest z tego ułatwień.


Po co brać ślub jak od razu się myśli o rozwodzie:)
Wracając do tematu nie można ubezpieczyć obcej osoby. Możesz ubezpieczyć męża, żonę i dzieci i tyle. Gdyby tak było to każdy by się ubezpieczał pod kimś i to by było zupełnie bez sensu.
Cytuj
Odpowiedź