• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Co zrobić gdy pracodawca nie chce dać umowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
wiktor111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:29
Moja siostra od roku pracuje na czarno. Kilka razy prosiła szefa by dał jej umowę ale on zawsze wykręca się od tego tematu. Co powinna zrobić? Zależy jej na tej umowie, z drugiej strony lubi swoją pracę i nie chce jej zmieniać. Jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji?
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 17:06
chyba niestety nie ma możliwości wyjścia z tej sytuacji. Czasami jest tak że pracodawcy nie stać na opłacenie pracownika i dlatego nie proponuje mu umowy. Szkoda bo wiele osób w ten sposób traci
Cytuj
Italiano

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 10:45
Może lepiej niech pomyśli o innej pracy bo co zrobi na starość? Ja wiem że w obecnych czasach nasz wiek emerytalny ciągle się podnosi ale może lepiej pracować na umowę i odprowadzać składki. W przyszłości im więcej przepracuje na umowe tym więcej będzie jej sie należało. Pamiętaj że jeśli zostanie w tej pracy na czarno później od państwa nic nie dostanie. A jej pracodawca jak chce ryzykować takimi pracownikami to jego sprawa ale to jest wszystko do czasu bo kiedyś nie przewidzi którejś kontroli i wpadnie we własną pułapkę.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 14:52
moze ma powody albo nie ma mozliwosci? nie wiadomo, ale ja na jej miejscu znalazlabym jakas normalną prace skoro tu nie ma mozliwosci dostania umowy
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 15:01
poza tym policz sobie koszty nie wiem czy twoja siostra studiuje czy ma inny etat ale takiego gołego pracownika bez zadnego oplaconego zusu to masakra zatrudniac..sam zus to jakies 800 zł chyba?
Wypowiedź została zmieniona przez: karolsia 21.7.2014 15:02
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 11:46
Jak nie chce jej umowy dać teraz to zapewne nie da jej i później. Niestety nie wszyscy pracownicy są chętni do rozdawania umów na prawo i lewo bo ich najzwyczajniej w świecie nie stać.
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 19:47
adammy napisał
Jak nie chce jej umowy dać teraz to zapewne nie da jej i później. Niestety nie wszyscy pracownicy są chętni do rozdawania umów na prawo i lewo bo ich najzwyczajniej w świecie nie stać.
a na wypłaty dla pracowników ich stać.. ja tego w ogóle nie rozumiem. Moj kolega miał podobną sytuację ale zrezygnował i postanowił założyć własną firmę. Zastanawiał się dosc długo czy tego nie zgłosić odpowiedniej instytucji, ale w końcu odpuscił, żeby sobie nie narobić problemów przy okazji.
Cytuj
Polarnia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 3:31
No niestety czasami zdarzają się i tacy pracownicy. Chociaż wiesz. Momentami lepiej wychodzimy na tym jak pracujemy bez umowy. Taki pracodawca też człowiek i trzeba go zrozumieć.
Cytuj
warrior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 1:40
Trochę ciężka sytuacja. W dzisiejszych czasach każdy się łapie pieniądza gdzie może. Mnóstwo ludzi pracuje teraz na czarno. Jednak lepiej dla niej jeśli będzie gdzieś zarejestrowana. Może niech popatrzy gdzieś indziej. Ja rozumiem że może i lubi swoją pracę ale co zrobi na starość?
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 13:28
Ja bym do znudzenia tam chodziła i wymagała wręcz umowy. Czy jej pracodawca wie, że za zatrudnianie na czarno zapłaci niemałą karę finansową? Może go podejść od tej strony skoro nie chce dać po dobroci?
Cytuj
Odpowiedź