• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Co zrobić gdy pracodawca nie chce dać umowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 10:28
to jest jego obowiazek i albo daje albo sie wypisujesz z tej zabawy prosta piłka :)
Cytuj
forgetmenot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 20:40
znaleźć sobie drugą pracę albo całkowicie ją zmienić. Wiadomo, że ludzie chcą się teraz zabezpieczać na starość, ale co z tego, jak z tego zabezpieczenia i tak nie wiele jest. Lepiej popracowac bez umowy, zarobić więcej i odkładać na własną rękę.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 14:33
ania napisał
to jest jego obowiazek i albo daje albo sie wypisujesz z tej zabawy prosta piłka :)


Dokładnie. Postrasz go, że jeżeli nie Ci umowy podkablujesz go tam gdzie trzeba. Dostanie taką karę, że odwidzi mu się zatrudnianie na czarno. Przecież to jest nielegalne! A tylko Ty pracujesz na czarno czy wszyscy pracownicy?
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 15:05
Wlasnie o to chodzi, ze ludzie pozwlaja sie zatrudniac na czarno, bo wtedy dostaja pieniadze bez potracen i sa to zwykle wyzsze kwoty niz gdyby mieli umowy.
Cytuj
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 10:18
ostatnio był fakny artykuł na onecie pisali o umowach smieciowych własnie - okazuje sie że ludzie wcale nie chca mieć umów o prace bo po prostu im sie to nie opłaca, i też im się nie dziwie - zusy, srusy a potem na starość 500 zł renty..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.9.2014 12:05
Jasne, ze tak jest. Szczególnie młody człowiek woli mieć umowę o dzieło i dostawać praktycznie 100 procent swojego wynagrodzenia, a nie jakieś 70. A w przyszłości nie wiadomo jak będzie, wiec teraz składają pieniądze.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:16
Pamiętajmy, że jako pracownik zatrudniany na „czarno” prawo stoi zwykle po naszej stronie. Jest to niezgodne z prawem, zwykle osoba, która wykonywała taką prace jest poszkodowana, ale nie zawsze. Zabezpieczeniem pracownika może być uwzględnienie w zeznaniu podatkowym pieniędzy, które otrzymaliśmy od szefa do reki, nie otrzymując potwierdzenia na piśmie.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 15:40
mnie kiedys tez jeden koles nie chciał dać umowy powiedziałam mu jasno ze to jego problem bedzie bo ja nawet przy zeznaniach moge powiedziec ze mam dochod ale umowy nie miałam :(
Cytuj
be free like a child
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 9:04
Wyjscia dla pracownika sa w takiej sytuacji 2. Albo sie zgadzamy i pracujemy na czarno, albo nie przyjmujemy oferty pracy. Chociaż umowa o dzieło powinna być podpisana. Tak zupelnie na czarno nikt nie powinien godzic sie pracowac.
Cytuj
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 10:25
dokladnie tak, albo umowa o dzieło zlecenie lub cokolwiek albo bym sie zrywał z takiej roboty bo to byłoby bez sensu no chyba ze ta osoba zarabia po 10 000 :p
Cytuj
Odpowiedź