• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Praca na czarno

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 10:52
Od jakiegoś czasu pracuję na czarno i zastanawiam się czy powinnam się jakoś rozliczać. Nie chcę mieć problemów przez to w przyszłości. Czy mogę normalnie oddawać PIT do Urzędu Skarbowego?
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:44
raczej nie, jak zaczniesz się rozliczać z US to musisz powiedzieć skad te pieniądze masz, a wtedy dojdą do Twojego pracodawcy ze zatrudnia Cie na czarno i on bedzie musiał zapłacić za to naprawdę sporą kare. Chyba bym na Twoim miejscu nie ryzykował.
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:51
Skoro nie chcesz mieć problemów to dlaczego ryzykujesz pracą na czarno? Jeśli jednak jesteś w takiej sytuacji to pozostań w Urzędzie jako bezrobotna bo później jak się wezmą za sprawdzanie a skąd? a dlaczego? a dla kogo? To Twój pracodawca będzie mieć tylko problemy. Skoro już się zdecydowałaś na pracę na czarno to ciesz się z niej i ze swoich pieniędzy. Jednak moim zdaniem nie jest to rozwiązanie na dłuższą mete. Lepiej podjąć pracę w której opłacany jest Twój ZUS. Pomyśl o swojej przyszłości.
Cytuj
forgetmenot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 16:07
Zależy jak wygląda Twoja praca na czarno i jakie maż z niej dochody. Czy jest to praca 8h dziennie itp, czy bardziej zlecenia. Bo możesz sobie dorabiać jako freelancer i się rozliczać z tego w rocznym zeznaniu podatkowym, a no i do 3 tys. rocznie jest się chyba zwolnionym z podatku i PITu składać nie trzeba, chociaż lepiej jest złożyć. Zobacz sobie w necie jak rozliczać się z takich dochodów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 9:58
A niby jak jak pracujesz na czarno chcesz sie rozliczac, chyba jedyne wyjście to założyć własna działalność, brac zlecenia i samemu odprowadzasz składki.
Cytuj
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:41
No wolałabym się w takiej sytuacji chyba wcale nie rozliczać, zależy jak wygląda ta Twoja praca na czarno. Jest chyba małe prawdopodobieństwo że Cię wyczają a jak już się zgłosisz to problemy możesz mieć nie tylko Ty ale i osoba zatrudniająca Cię. Może możesz złożyć zeznanie z kwotą wolna od podatku, nie wiem czy to coś da i czy tak można ale może sumienie wtedy będziesz mieć spokojniejsze.
Cytuj
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:10
niby można się tam jakoś rozliczać ale policz sobie ile co miesiąc z wypłaty musiałabyś oddać skarbówce... Jak dla mnie to drastyczne trochę co innego jak jesteś na umowie i nie widzisz tej większej kwoty, tylko już po odliczeniu podatku ubezpieczenia itp. wtedy to już nie ma az takiego żalu.
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:28
Ja bym sie tam nie decydowała. Skoro pracujesz na czarno a co miesiac bedziesz sie rozliczać ze skarbówką to myślisz że nie bedzie to podejrzane skąd co miesiąc masz dochody skoro nie pracujesz?
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 11:48
Pytanie jeszcze ile już pracujesz na czarno i ile jeszcze będziesz pracować na czarno, jeżeli masz w planach pracować dłużej może zapytaj pracodawcę o umowę, chociażby zlecenie albo o dzieło. Zawsze to papierek.
Cytuj
PrincessaPola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 10:29
no też mi się wydaje, że skoro już wybrałaś taką opcję, to lepiej nie chwalić się tym w skarbówce. ale są plusy - więcej dla Ciebie ;) z resztą przypuszczam, że to i tak nie będzie wieczna praca i prędzej czy później podejmiesz się stałego zajęcia już na umowę.
Cytuj
Odpowiedź