• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy polisolokaty zapewniaja jakiekolwiek ubezpieczenie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 14:08
Zastanawiam się nad założeniem polisolokaty. W BGŻ Optima znalazłam ofertę oprocentowaną nawet na 6,5 proc. Zastanawiam się jednak czy faktycznie da mi ona jakiekolwiek ubezpieczenie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 14:29
Polisolokaty są ubezpieczeniami na życie i dożycie. Klienci lokując pieniądze opłacają składkę ubezpieczeniową. Przez okres trwania ubezpieczenia obejmuje go, więc to ubezpieczenie. Poleca się jednak sprawdzić jaki faktyczny zysk klient otrzyma, nie zawsze jest on taki jak zobaczymy w reklamie.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.4.2014 14:55
Oferta ma byc dostępna tylko do polowy maja, wiec chyba się zdecyduje. Dziekuje za pomoc.
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.4.2014 13:38
Warto (jak zawsze) przeczytać umowę, i zobaczyć czy nie ma w niej klauzul abuzywnych (http://www.rzu.gov.pl/publikacje/artykuly-pracownikow-i-wspolpracownikow/Cezary_Orlowski___Klauzule_abuzywne_wystepujace_w_warunkach_umow_ubezpieczenia_na_zycie_z_ubezpieczeniowym_funduszem_kap__21484) - np. takich, które ustalają odstępne na wysokość np. 100% wpłaconych środków. Słabo. Wtedy takie oszczędzanie to nie bardzo działa....
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 9:57
Tak ta polisolokata ruszyła 15 maja i tak jak piszesz wysokość oprocentowania jest 6,5% .Ale ja do końca nie miałabym takiej pewności że tak będzie jak obiecują .Zanim się zdecydujesz weź dobrze przeczytaj umowę i jak nic podejrzanego nie zauważysz to podpisz deklaracje .Ja ze swojego doświadczenia wiem ze jak coś jest wysoko oprocentowane ,to po czasie dowiadujemy się że zostaliśmy oszukani.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 17:28
Podstawa to czytanie umowy czy regulaminu. Wydaje mi sie że jak proponują aż tak wysokie oprocentowanie to musi tam byc jakiś haczyk, coś musi być nie tak, albo jakieś dodatkowe opłaty albo to wysokie oprocentowanie jest tylko przez pierwszy miesiąc.
Cytuj
Malessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:59
Pomysł fajny ale czy tam przypadkiem w umowie nie jest tak ze to wysokie oprocentowanie jest tylko przez pierwszy miesiac lub dwa a później drastycznie maleje? Bo mnie obiło sie o uszy że w jakimś banku jest właśnie taka oferta i nieświadomi ludzie sie w to nieźle wpakowali.
Cytuj
charlotte

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 8:23
Też mi się wydaje, że wysokie oprocentowanie będzie tylko przez jakiś krótki czas. Najlepiej przeczytaj dokładnie umowę. Ile wpłaca się na taką polisolokatę? Jest to stawka określona z góry czy można wpłacać dowolną ilość pieniędzy? Czy taka polisolokata jest bardziej opłacalna niż zwykła lokata?
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:03
Jakieś podejrzanie wysokie to oprocentowanie... Na pewno dobrze przeczytałaś? Oferują aż 6,5%? Jakoś nie chce mi się wierzyć. Na pewno po jakimś czasie ten % znacznie spada. Opłaca się w ogóle zakładanie polisolokat? Pierwszy raz o czymś takim słyszę...
Cytuj
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:58
To jest nas dwoje, też pierwsze słyszę o polisolokatach. Ale nie wiem czy zdecydowałbym sie na połączenie ubezpieczenia na życie z lokatą. Według mnie to dwie oddzielne rzeczy i nie powinno się ich łączyć. Po za tym w to wysokie oprocentowanie jakoś nie chce mi sie wierzyć.
Cytuj
Odpowiedź