• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Sztabka złota lub srebra

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Profesor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 14:31
Własnie ostatnio jest bardzo dobry czas na zakup złota i ja zastanawiam się, czy trochę tego nie kupić. Ale kiedy zakup może się zwrócić? To raczej długoterminowa inwestycje, ale czy mówimy o miesiącach czy o latach?
No i ważniejsze niż dobra cena jest chyba pewność źródła, prawda?
Gdzie możemy być w 100%pewni, że kupowany towar jest po pierwsze legalny, a po drugie pełnowartościowy?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 17:42
Stiven4 napisał
Witam,
niedawno udało mi sie odłożyć pare groszy. Postanowiłem że zainwestuje to w zloto lub srebro. Problem w tym że w takim inwestowaniu ja jestem totalnym laikiem i nie niem gdzie mógłbym kupić sztabkę złota lub srebra. Ktoś z was orientuje sie gdzie najlepiej dokonać takiego zakupu?


Metale takie jak złoto czy srebro nie dają dziś oczekiwanych stóp zwrotu – należy je traktować jako instrument pozwalający zachować aktualną siłę nabywczą kapitału jaki posiadasz i nic więcej. Niskie ryzyko straty w perspektywie kilkuletniej, możliwe wysokie straty w przedziale od kilku tygodni do kilku lat. Mogą pojawić się problemy z upłynnieniem metali po dobrej cenie, oraz wyzwania związane z ich przechowywaniem.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 20:38
Profesor napisał
Własnie ostatnio jest bardzo dobry czas na zakup złota i ja zastanawiam się, czy trochę tego nie kupić. Ale kiedy zakup może się zwrócić? To raczej długoterminowa inwestycje, ale czy mówimy o miesiącach czy o latach?
No i ważniejsze niż dobra cena jest chyba pewność źródła, prawda?
Gdzie możemy być w 100%pewni, że kupowany towar jest po pierwsze legalny, a po drugie pełnowartościowy?
Profesor napisał
Własnie ostatnio jest bardzo dobry czas na zakup złota i ja zastanawiam się, czy trochę tego nie kupić. Ale kiedy zakup może się zwrócić? To raczej długoterminowa inwestycje, ale czy mówimy o miesiącach czy o latach?
No i ważniejsze niż dobra cena jest chyba pewność źródła, prawda?
Gdzie możemy być w 100%pewni, że kupowany towar jest po pierwsze legalny, a po drugie pełnowartościowy?


Odn sensu i miejsca zakupu złota zapraszam do naszych wypowiedzi z 10.08, są nadal aktualne
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/4624-czy-oplaca-sie-teraz-kupic-zloto.html
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 20:53
Arcanius napisał
Stiven4 napisał
Witam,
niedawno udało mi sie odłożyć pare groszy. Postanowiłem że zainwestuje to w zloto lub srebro. Problem w tym że w takim inwestowaniu ja jestem totalnym laikiem i nie niem gdzie mógłbym kupić sztabkę złota lub srebra. Ktoś z was orientuje sie gdzie najlepiej dokonać takiego zakupu?


Metale takie jak złoto czy srebro nie dają dziś oczekiwanych stóp zwrotu – należy je traktować jako instrument pozwalający zachować aktualną siłę nabywczą kapitału jaki posiadasz i nic więcej. Niskie ryzyko straty w perspektywie kilkuletniej, możliwe wysokie straty w przedziale od kilku tygodni do kilku lat. Mogą pojawić się problemy z upłynnieniem metali po dobrej cenie, oraz wyzwania związane z ich przechowywaniem.


odn gwarancji zakupu "prawdziwego" złota, to najlepiej kupować znane monety jak Krugerrand, Maple Leaf czy Filharmoników Wiedeńskich - zawsze są 1-uncjowe i łatwiej zauważyć gdyby były "trefne".

Złoto i srebro warto kupować po prostu od znanych i renomowanych sprzedawców (jest kilka dużych sklepów internetowych - często sporo tańszych niż punkty stacjonarne) i zawsze zostawić sobie dowód zakupu. Niektóre z nich prowadzą także skup i każdego dnia publikują kurs po którym monety od Pana odkupią.

Przechowywanie - kwestia ilości.. Najbezpieczniej w bankowej skrytce, ich koszt to średnio 300-400zł rocznie.
http://www.przeglad-finansowy.pl/2015/03/ile-kosztuje-wynajem-skrytki-bankowej.html

Złoto jako fizyczny (nie wirtualny) oraz ograniczony ilościowo (nie da się go "wydrukować") nośnik wartości, od zawsze pełni funkcję "ubezpieczenia" na wypadek upadku pieniądza papierowego czy utraty jego wartości - czyli inflację. Złoto zachowało swoją wartość przez tysiące lat, podczas gdy waluty papierowe na skutek wojen, bankructw krajów, "drukowania", traciły swoją wartość i zmieniały się co kilkadziesiąt lat.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 0:51
Oczywiście, jeżeli ktoś traktuje zakupiony metal jako poduchę stabilności wzrostów, to niech tylko nie myśli, że np w przeciągu roku podwoi wartość włożoną w surowiec. Sądzę, iż złoto będzie rosło, jednakże to są bardziej długoterminowe inwestycje, gdyż w momencie jak zacznie upadać giełda złoto znowu zyska na uwadze inwestorów, a wówczas znowu będą pompować kurs, aby sprzedać na górce i tak do us**** śmierci.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 8:28
Czyli obecnie bardzo się opłaca w złoto inwestować?
Mając na uwadze zyski w ciągu kilku lat?
Powiem tak, wiem, że jest deflacja, jesteśmy też na przededniu kryzysu, a dodatkowo złoto jest tanie.
Więc logiczne się wydaje, kupić złoto i zabezpieczyć w ten sposób swój kapitał na kilka najbliższych lat. Dobrze rozumuję?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 9:40
smay napisał
Czyli obecnie bardzo się opłaca w złoto inwestować?
Mając na uwadze zyski w ciągu kilku lat?
Powiem tak, wiem, że jest deflacja, jesteśmy też na przededniu kryzysu, a dodatkowo złoto jest tanie.
Więc logiczne się wydaje, kupić złoto i zabezpieczyć w ten sposób swój kapitał na kilka najbliższych lat. Dobrze rozumuję?


Ostatnio metale mają bardzo słabą passę, a także prasę - wszyscy są zgodni co do tego że ich cena pozostanie jeszcze przez dłuższy czas na niskich poziomach - to może świadczyć o wyprzedaniu rynku.

W czasach tak niepewnych na rynkach jak dzisiejsze ciężko jest wytypować co zarobi (bądź nie straci) na wartości przez następny rok/dwa, tym bardziej w perspektywie kilku lat. Złoto jest "polisą" na wypadek zachwiania systemu oraz na wypadek hiperinflacji. Biorąc pod uwagę dzisiejszy poziom zadłużenia Państw na świecie i tempo kreacji nowego pieniądza, wydaje się że warto mieć część swojego portfela również w złocie.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 13:27
A jaką część portfela warto mieć w złocie? 10-20%? A może lepiej jednak więcej, zważywszy na sytuację?
Jestem ciekawa, bo jak każdy mam oszczędności i chciałabym je zabezpieczyć. Co prawda nie trzymam ich w skarpecie, lecz w banku, ale jak wiadomo i to nie jest całkiem pewnym sposobem i myślę o ulokowaniu części w kruszcu.
Przy czym oszczędności odkładam raczej na emeryturę, więc w przeciągu jakichś 10-15 lat na pewno nie będę ich potrzebować, więc mogę lokować je długoterminowo.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 14:39
Ja osobiście mam części kapitału w złotych jak i srebrnych monetach trochę akcji na giełdzie. No jednakże lubię, baa kocham obracać większym portfelem swojej gotówki samemu, widzieć jak rośnie, czasem i stracić, wpłacać wypłacać, kupić sprzedać, to jest to co czyni nas świadomymi inwestorami. I dopóty dopóki tego typu forma przynosi mi zyski to nigdy z niej nie zrezygnuję. A wcale nie jest to takie trudne, wystarczy posiedzieć poczytać, tylko że komu się chce i kto ma na to czas.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 18:41
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Arcanius napisał
Stiven4 napisał
Witam,
niedawno udało mi sie odłożyć pare groszy. Postanowiłem że zainwestuje to w zloto lub srebro. Problem w tym że w takim inwestowaniu ja jestem totalnym laikiem i nie niem gdzie mógłbym kupić sztabkę złota lub srebra. Ktoś z was orientuje sie gdzie najlepiej dokonać takiego zakupu?


Metale takie jak złoto czy srebro nie dają dziś oczekiwanych stóp zwrotu – należy je traktować jako instrument pozwalający zachować aktualną siłę nabywczą kapitału jaki posiadasz i nic więcej. Niskie ryzyko straty w perspektywie kilkuletniej, możliwe wysokie straty w przedziale od kilku tygodni do kilku lat. Mogą pojawić się problemy z upłynnieniem metali po dobrej cenie, oraz wyzwania związane z ich przechowywaniem.


odn gwarancji zakupu "prawdziwego" złota, to najlepiej kupować znane monety jak Krugerrand, Maple Leaf czy Filharmoników Wiedeńskich - zawsze są 1-uncjowe i łatwiej zauważyć gdyby były "trefne".

Złoto i srebro warto kupować po prostu od znanych i renomowanych sprzedawców (jest kilka dużych sklepów internetowych - często sporo tańszych niż punkty stacjonarne) i zawsze zostawić sobie dowód zakupu. Niektóre z nich prowadzą także skup i każdego dnia publikują kurs po którym monety od Pana odkupią.

Przechowywanie - kwestia ilości.. Najbezpieczniej w bankowej skrytce, ich koszt to średnio 300-400zł rocznie.
http://www.przeglad-finansowy.pl/2015/03/ile-kosztuje-wynajem-skrytki-bankowej.html

Złoto jako fizyczny (nie wirtualny) oraz ograniczony ilościowo (nie da się go "wydrukować") nośnik wartości, od zawsze pełni funkcję "ubezpieczenia" na wypadek upadku pieniądza papierowego czy utraty jego wartości - czyli inflację. Złoto zachowało swoją wartość przez tysiące lat, podczas gdy waluty papierowe na skutek wojen, bankructw krajów, "drukowania", traciły swoją wartość i zmieniały się co kilkadziesiąt lat.


Odnośnie przechowywania złota, to bankowa skrytka to chybiony pomysł. Szczególnie dla tych, którzy chcą się zabezpieczyć przed takimi historiami jakie miały miejsca na Cyprze czy w Grecji. Poza tym mamy też takie przypadki: jakinwestowacwsrebro.blogspot.com/2014/10/czy-skrytki-bankowe-sa-naprawde.html
Cytuj
Odpowiedź