• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycja w loketę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 13:01
Witajcie, od jakiegoś czasu odkładałam po pare groszy do tej przysłowiowej skarpety. Udało mi sie uzbierać już całkiem ładną sumkę. Teraz zastanawiam sie co z nia zrobić. Bardzo poważanie zastanawiam sie nad wsadzeniem wszystkich pieniędzy na lokate aby dalej zarabiały na siebie. Ale teraz nie bardzo wiem gdzie najbardziej opłaca sie ulokować pieniądze i najwięcej zyskać. Możecie coś poradzić?
Cytuj
Jacek Kasperczyk

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 19 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 14:52
Wiele zależy od tego na jak długo chcesz zamrozić swoje pieniądze. Jeśli na krótko, to najlepsze depozyty znajdziesz m.in. w FM Banku, Idea Banku, czy BGŻOptima (w każdym z nich oprocentowanie 3 miesięcznego depozytu przekracza 4 proc. w skali roku). Jeśli interesuje Cię dłuższy okres, to koniecznie trzeba założyć lokatę ze zmiennym oprocentowaniem opartym np. o stopę WIBOR. Takie depozyty oferuje chociażby Meritum Bank oraz wspomniany już wyżej FM Bank.
Cytuj
Mikołaj FidzińskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 23 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 16:58
Lokaty czy konta oszczędnościowe w bankach (na nich też można zarobić obecnie ponad 3 proc. w skali roku) to produkty bezpieczne, ale z drugiej strony "kokosów" nie przyniosą. Żeby trochę zdywersyfikować swoje inwestycje można przyjrzeć się także m.in. funduszom inwestycyjnym, obligacjom czy akcjom.
Cytuj
Kucharz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 17:22
Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to podstawa, jednak skoro kolega nie ma pojęcia o rynkach kapitałowych, to niech za żadne skarby nie zaczyna od funduszy inwestycyjnych. A zamiast lokaty na początek lepsze będzie konto oszczędnościowe.
Cytuj
mireK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 17:27
No nie wiem czy konto oszczędnościowe będzie lepsze od lokaty, wydaje mi się że najlepiej zrobi jak przejdzie się po kilku bankach zobacz co mu zaproponują i wtedy zacznie podejmować jakieś decyzje. Bo póki co nie wiemy nawet na ile i jak duzą kwotę chce wsadzić na lokate.
Cytuj
Kucharz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 17:54
Będzie lepsze dla nowicjusza, ponieważ nie wiadomo, jak zachowa się on po wpłacie, czy nie ruszy tych pieniędzy, bo dojdzie do wniosku, że w skarpecie było lepiej, gdyż były pod ręką. A lokaty w większości zamrażają pieniądze, dlatego uważam, że konto oszczędnościowe będzie dla niego lepsze na początek.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 17:25
niby masz racje ale czasami początkujący jest bardziej zdeterminowany niż osoba, która siedzi w tym po uszy. Ja osobiście nie wiem jak zachował bym się gdybym odłożył tak pieniądze ale jak chodzi o większy zysk to dużo lepsza będzie dla niego jednak lokata.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 18:55
To tak jak ja gdybym miała pieniądze to też nie wiedziałabym jak z nimi postępować .Ale myślę że chyba lokata w tym momencie byłby odpowiednia .Najlepiej jak popytasz w kilku bankach ,zorjętujesz się który daje największy procent i tam wpłacisz swoje pieniądze.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:32
A nie zastanawiałeś sie właśnie nad kontem oszczędnościowym? Może to też było by jakieś ciekawe rozwiązanie? teraz i na takich kontach jest dość wysokie oprocentowanie a przy lokacie pieniądze zamrażasz na dłuższy czas a przy koncie możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz.
Cytuj
Czarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 10:50
Zależy na jakim koncie jest to wysokie oprocentowanie, czasami banki jakoś nie przykładają uwagi do oprocentowania konta oszczędnościowego , bardziej skupiają sie na lokacie. Oni musieli by dobrze posprawdzać oferty innych banków żeby na tym, nie stracić tylko zyskać.
Cytuj
Odpowiedź