• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

19 sposobów na oszczędzanie na codzień

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2016 21:40
emotwicka napisał
Czyli mówi pan o najzwyklejszym zaciskaniu pasa w chwili osobistego finansowego kryzysu. Myślę, że tak to już jest w życiu, że nie zawsze się ma to co chce i coś jest zawsze kosztem czegoś. Nie mówię oczywiście o ludziach bardzo zamożnych.
dokładnie o takie sytuacje mi chodzi, a takich osób jest teraz całkiem sporo
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
fed

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2016 17:49
Dla mnie artykuł z jak najbardziej pozytywnym przekazem. Nie trzeba zaraz wpadać w skąpstwo, ale jeżeli jest taka potrzeba to zawsze trochę kasy można zaoszczędzić. Wystarczy z czegoś zrezygnować albo zastąpić tańszym zamiennikiem, co nie oznacza od razu gorszym. Niestety teraz jest tendencja do ogólnego narzekania na brak pieniędzy, ale wiele osób nie robi nic, żeby to zmienić. Czasami na korzyść trzeba zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia z wydawaniem pieniędzy. To ja podam jeszcze jeden przykład, żeby zaoszczędzić. Jest sezon na świeże warzywa i owoce, więc warto zrezygnować z wędlin i mięsa. Wyjdzie nam to na korzyść i dla zdrowia i dla kieszeni.
Wypowiedź została zmieniona przez: fed 29.5.2016 17:50
Cytuj
betka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 10:15
A ja dodam coś od siebie. Bardzo często ludzie maja taka tendencję, że jak mają więcej pieniędzy to sięgają po droższe produkty. Tkwią w przekonaniu, że te są najlepsze. Warto rozejrzeć się wokół i poszukać równie dobrych, tańszych zamienników. Warto tez wrócić uwagę na to , czy nie kupujemy za dużo produktów żywnościowych i potem ich po prostu nie wyrzucamy? Mi się niestety zdarza.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

31.5.2016 10:04
to się zgadza, często ludzie chcą zbyt szybko mieć lepszy status i zaraz okazuje się że żyją ponad stan

betka napisał
A ja dodam coś od siebie. Bardzo często ludzie maja taka tendencję, że jak mają więcej pieniędzy to sięgają po droższe produkty. Tkwią w przekonaniu, że te są najlepsze. Warto rozejrzeć się wokół i poszukać równie dobrych, tańszych zamienników. Warto tez wrócić uwagę na to , czy nie kupujemy za dużo produktów żywnościowych i potem ich po prostu nie wyrzucamy? Mi się niestety zdarza.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

31.5.2016 22:21
Istotą oszczędzania jest zmiana sposobu podejścia do finansów osobistych. Kiedy mamy napływ gotówki, czy to z tytułu zatrudnienia, czy z faktur w działalności gospodarczej, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest odłożenie chociażby jakiegoś ułamka dochodu. Najpierw zapłać sobie, potem zapłać dopiero innym. Odłożenie części środków ma spowodować pobudzenie pokładów własnego umysłu do poszukiwania rozwiązań.

Na swoim blogu, jako dodatek do artykułu "kilka słów o oszczędzaniu" dołączyłem bardzo ciekawego e-booka, który w bardzo przystępny sposób pokazuje sposób gromadzenia dóbr.

Bezpośredni link do e-booka:

https://sbinkiewicz.files.wordpress.com/2015/07/najbogatszy_czlowiek_w_babilonie.pdf
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
JanekMareczkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 12:34
Artur Sarnecki napisał
to się zgadza, często ludzie chcą zbyt szybko mieć lepszy status i zaraz okazuje się że żyją ponad stan

betka napisał
A ja dodam coś od siebie. Bardzo często ludzie maja taka tendencję, że jak mają więcej pieniędzy to sięgają po droższe produkty. Tkwią w przekonaniu, że te są najlepsze. Warto rozejrzeć się wokół i poszukać równie dobrych, tańszych zamienników. Warto tez wrócić uwagę na to , czy nie kupujemy za dużo produktów żywnościowych i potem ich po prostu nie wyrzucamy? Mi się niestety zdarza.
No dobrze, ale ile można oszczedzać. Zyje się raz, dlatego czasami po prostu trzeba zaszaleć.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 13:06
jest różnica między zaszaleć a żyć ponad stan, takie oszczędzanie które wydaje się ekstremalne jest potrzebne kiedy sytuacja nie jest dobra a nie całe życie...

JanekMareczkowski napisał
Artur Sarnecki napisał
to się zgadza, często ludzie chcą zbyt szybko mieć lepszy status i zaraz okazuje się że żyją ponad stan

betka napisał
A ja dodam coś od siebie. Bardzo często ludzie maja taka tendencję, że jak mają więcej pieniędzy to sięgają po droższe produkty. Tkwią w przekonaniu, że te są najlepsze. Warto rozejrzeć się wokół i poszukać równie dobrych, tańszych zamienników. Warto tez wrócić uwagę na to , czy nie kupujemy za dużo produktów żywnościowych i potem ich po prostu nie wyrzucamy? Mi się niestety zdarza.
No dobrze, ale ile można oszczedzać. Zyje się raz, dlatego czasami po prostu trzeba zaszaleć.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
JanekMareczkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 13:12
Artur Sarnecki napisał
jest różnica między zaszaleć a żyć ponad stan, takie oszczędzanie które wydaje się ekstremalne jest potrzebne kiedy sytuacja nie jest dobra a nie całe życie...

JanekMareczkowski napisał
Artur Sarnecki napisał
to się zgadza, często ludzie chcą zbyt szybko mieć lepszy status i zaraz okazuje się że żyją ponad stan

No dobrze, ale ile można oszczedzać. Zyje się raz, dlatego czasami po prostu trzeba zaszaleć.
Oczywiście, że jest. Ale też nie uważam, ze trzeba wciąż oszczedzać, zaciskać pasa. Trzeba odkładać to co zbywa, a nie każdy niestety może sobie na to pozwolic.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 13:15
Gdybyśmy oszczędzali tylko to co nam zbywa, to nikt nie miałby oszczędności :)

JanekMareczkowski napisał
Artur Sarnecki napisał
jest różnica między zaszaleć a żyć ponad stan, takie oszczędzanie które wydaje się ekstremalne jest potrzebne kiedy sytuacja nie jest dobra a nie całe życie...

JanekMareczkowski napisał
No dobrze, ale ile można oszczedzać. Zyje się raz, dlatego czasami po prostu trzeba zaszaleć.
Oczywiście, że jest. Ale też nie uważam, ze trzeba wciąż oszczedzać, zaciskać pasa. Trzeba odkładać to co zbywa, a nie każdy niestety może sobie na to pozwolic.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
JanekMareczkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 14:24
Artur Sarnecki napisał
Gdybyśmy oszczędzali tylko to co nam zbywa, to nikt nie miałby oszczędności :)

JanekMareczkowski napisał
Artur Sarnecki napisał
jest różnica między zaszaleć a żyć ponad stan, takie oszczędzanie które wydaje się ekstremalne jest potrzebne kiedy sytuacja nie jest dobra a nie całe życie...

Oczywiście, że jest. Ale też nie uważam, ze trzeba wciąż oszczedzać, zaciskać pasa. Trzeba odkładać to co zbywa, a nie każdy niestety może sobie na to pozwolic.
A nie ma Pan czasem tak, ze na koniec miesiąca po prostu zostaje?
Cytuj
Odpowiedź