• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Maxi Bank Pocztowy - czy są lepsze lokaty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
janina m79

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 11:16
Witam.
Jestem już emerytką i mam trochę oszczędności, z których nie muszę korzystać. Syn doradził mi, żebym założyła lokatę MAXI w Banku Pocztowym. Jako zaletę wskazał to,ze w razie potrzeby mogę wybrać pieniądze bez utraty odsetek. W sumie te oszczędności trzymam dla moich wnuków, żeby im do mieszkań dołożyć i wolałabym, zeby leżały na lokacie przez dłuższy okres czasu. Co sądzicie o tej lokacie? A może są lepsze rozwiązania?
Cytuj
kaplok

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 16:25
Sam się zastanawiam nad założeniem tej lokaty. Pieniądze zawsze mogę wycofać na wypadek jakiegoś nieprzewidzianego wydatku. Nie mogę jednak znaleźć informacji, czy mogę w razie czegoś wycofać tylko część pieniędzy czy całość?
Cytuj
Bonsu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 8:38
Te lokaty w Banku Pocztowym, są progresywne, czyli oprocentowanie narasta stopniowo, np. na lokacie MAXI od 0,7 do 5%, co przy założeniu utrzymania lokaty przez 24 miesiące daje 2,5 procent w skali roku. Czyli bez szału.
Zgodnie z informacją na stronie banku, lokaty można zerwać wcześniej bez utraty odsetek za pełne miesiące:
Bank Pocztowy napisał
Lokaty MINI, MIDI i MAXI możesz zerwać w dowolnym momencie, a za pełne miesiące trwania lokaty Bank wypłaci Ci odsetki. Jedynie w przypadku, gdy zerwiesz lokatę w trakcie trwania pierwszego miesiąca utracisz prawo do odsetek.

Ale jeśli zerwiemy tę lokatę po pierwszym roku to średnie oprocentowanie wyjdzie pewnie w okolicy 1%.
Cytuj
JanekSanek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 10:16
Bonsu napisał
Te lokaty w Banku Pocztowym, są progresywne, czyli oprocentowanie narasta stopniowo, np. na lokacie MAXI od 0,7 do 5%, co przy założeniu utrzymania lokaty przez 24 miesiące daje 2,5 procent w skali roku. Czyli bez szału.
Zgodnie z informacją na stronie banku, lokaty można zerwać wcześniej bez utraty odsetek za pełne miesiące:
Bank Pocztowy napisał
Lokaty MINI, MIDI i MAXI możesz zerwać w dowolnym momencie, a za pełne miesiące trwania lokaty Bank wypłaci Ci odsetki. Jedynie w przypadku, gdy zerwiesz lokatę w trakcie trwania pierwszego miesiąca utracisz prawo do odsetek.

Ale jeśli zerwiemy tę lokatę po pierwszym roku to średnie oprocentowanie wyjdzie pewnie w okolicy 1%.
Obecnie deponowanie na 2 lata chyba nie ma zbytnio sensu, ciagle analitycy liczą na poprawę.
Cytuj
kaplok

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 12:15
Nie ma sensu? Na jaka poprawę mam czekać? A oszczędności rozumiem, mam pewnie w szafie schować? Nie każdy jest nastawiony wyłącznie na zysk. Dla mnie ważne jest to, że trochę tych oszczędności mam i niech spokojnie leżą w banku. Tak zresztą myśli wielu ludzi. Raczej jesteś bardzo młody, bo wam teraz głownie materializm w życiu przewodzi i ten zysk.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 19:31
janina m79 napisał
Witam.
Jestem już emerytką i mam trochę oszczędności, z których nie muszę korzystać. Syn doradził mi, żebym założyła lokatę MAXI w Banku Pocztowym. Jako zaletę wskazał to,ze w razie potrzeby mogę wybrać pieniądze bez utraty odsetek. W sumie te oszczędności trzymam dla moich wnuków, żeby im do mieszkań dołożyć i wolałabym, zeby leżały na lokacie przez dłuższy okres czasu. Co sądzicie o tej lokacie? A może są lepsze rozwiązania?


Oferta jest przeciętna, tym bardziej, że średnie oprocentowanie w skali roku to raptem 2,5% i to przy założeniu, że ma się tam konto i że lokata zostanie utrzymana przez trzy lata... w ciągu tego czasu może się wiele zdarzyć, np. inflacja powyżej 5% i opłata za konto 10 zł miesięcznie.

Celowałbym w lokaty do 12 miesięcy. Stosunkowo dobrze oprocentowana lokata bez wymogu posiadania konta oferowana jest przez Idea Bank na 5 miesięcy i na 2,55%. Wymaga jednak trochę zachodu - wypełnienie wniosku - przelanie pieniędzy - telefon na infolinię i zmiana lokaty na nieoodnawialną.
Cytuj
kaplok

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 20:46
Nie każdemu zależy na bawieniu się w jakieś półroczne czy krótsze lokaty. Mi na pewno nie. Chce swoje oszczędności mieć wszystkie razem i na dłuższy okres czasu ulokowane. Ta Maxi wydaje mi się całkiem dobra. Jak na razie to w oprocentowaniu lokat nigdzie szału nie ma.
Cytuj
Odpowiedź