• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata bezkarna BGŻ OPTIMA - najwyższe oprocentowanie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ilion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 16:04
Witam.
Oszczędzam na przyszłe mieszkanie. Zależy mi na tym, żeby jak najwięcej zyskać na lokatach. Mam obecnie 65000 zł. Czy Lokata Bezkarna jest obecnie najlepsza lokata z najwyższym oprocentowaniem dla podanej przeze mnie kwoty? Może znacie lepsze sposoby pomnażania oszczedności? Pieniądze jak na razie nie są mi w ogóle potrzebne i mogę je lokować na dłuższe okresy czasu.
Cytuj
Bonsu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 10:45
Na taką kwotę Lokata Bezkarna wydaje się być rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Po jej zakończeniu zostaje nam konto BGŻ Optima, oprocentowane na 2,6% (do 150 000 zł), dla nowych środków, czyli chcąc je utrzymać trzeba pilnować, żeby pod koniec okresu obowiązywania takiego oprocentowania (obecnie do 14.07) przelać środki gdzie indziej na kilka dni.
Można też kombinować i próbować rozbić środki na mniejsze kwoty, np również trzymiesięczna Lokata Happy w Idea Banku, jest oprocentowana na 4%, ale tylko 10 000 zł.
Przy rozbiciu 55 000 zł na Bezkarną i 10 000 zł na Happy dostaniemy po 3 miesiącach ok 16 zł więcej, nie wiem czy się opłaca.
W Idea Banku jest jeszcze 3 miesięczna Lokata Happy Plus, która ma 3,25% do 100 000 zł, co dałoby ok 6 zł więcej w stosunku do Lokaty Bezkarnej dla kwoty 65 000 zł.
Przy czym na te lokaty w Idea Banku łapią się tylko osoby, które nie mają i nie miały wcześniej żadnych produktów w tym banku. Natomiast na Lokatę Bezkarną łapią się osoby, które nie miały konta BGŻ Optima przynajmniej przez ostatnie 12 miesięcy.
Wypowiedź została zmieniona przez: Bonsu 10.5.2016 10:45
Cytuj
ilion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 15:50
Jak przeczytałem o tych 16 zł. więcej to normalnie płakać się chce...Aż nie wiem co powiedzieć, liczyłem na większe sumy oprocentowania. To ta lokata trwa tylko do 14.07 ? Szkoda. Nie miałem żadnego produktu w tym banku, więc właśnie taka lokatę założę i nie będe się bawił w rozbijanie kwoty. Tym bardziej,ze niewiele mi to da.
Cytuj
Bonsu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 9:28
ilion napisał
Jak przeczytałem o tych 16 zł. więcej to normalnie płakać się chce...Aż nie wiem co powiedzieć, liczyłem na większe sumy oprocentowania.

Przez te 3 miesiące na Lokacie Bezkarnej od 65 000 zł zarobisz 673,92 zł odsetek, oprocentowanie 3,2%. 16 zł to byłby zysk dodatkowy przy rozbiciu kwoty.
ilion napisał
To ta lokata trwa tylko do 14.07 ? Szkoda.

Nie, ta data dotyczy promocyjnego oprocentowania na koncie. Lokata Bezkarna trwa 3 miesiące i można ją założyć tylko raz, na razie nie ma informacji jak długo będzie jeszcze dostępna. Natomiast żeby ją otworzyć trzeba najpierw założyć Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima.
Jest to konto bezpłatne, z którego można przelewać dowolną ilość razy w miesiącu, ale tylko na konto, z nim powiązane (z którego je zasilaliśmy).
Standardowe oprocentowanie tego konta wynosi obecnie 1,5% dla kwoty poniżej 150 000 zł. Natomiast oprocentowanie promocyjne dla nowych środków, obowiązujące właśnie do 14.07 wynosi 2,6%.
O oprocentowaniu tego konta wspomniałem, bo można je również traktować jako rodzaj lokaty ze stałą dostępnością do kapitału i może się okazać niezłym rozwiązaniem po zakończeniu lokaty.
Do tej pory było tak, że z końcem jednego okresu promocyjnego zaczynał się kolejny z ewentualną niewielką zmianą oprocentowania.
Korzystanie z promocyjnego oprocentowanie tego konta wymaga więc pewnego manewrowania środkami pod koniec obowiązywania danego okresu promocyjnego, aby środki te były nadal traktowane jako "nowe".
Ale to są już rozważania co zrobić po zakończeniu lokaty.
Cytuj
patricia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 9:59
ilion napisał
Jak przeczytałem o tych 16 zł. więcej to normalnie płakać się chce...Aż nie wiem co powiedzieć, liczyłem na większe sumy oprocentowania. To ta lokata trwa tylko do 14.07 ? Szkoda. Nie miałem żadnego produktu w tym banku, więc właśnie taka lokatę założę i nie będe się bawił w rozbijanie kwoty. Tym bardziej,ze niewiele mi to da.
No niestety lokowanie pieniedzy etraz praktycznie sie nie opłaca. Ale tez z drugiej strony jak lezą w domu to się traci.
Cytuj
TBaran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2016 16:51
Bonsu napisał
ilion napisał
Jak przeczytałem o tych 16 zł. więcej to normalnie płakać się chce...Aż nie wiem co powiedzieć, liczyłem na większe sumy oprocentowania.

Przez te 3 miesiące na Lokacie Bezkarnej od 65 000 zł zarobisz 673,92 zł odsetek, oprocentowanie 3,2%. 16 zł to byłby zysk dodatkowy przy rozbiciu kwoty.
ilion napisał
To ta lokata trwa tylko do 14.07 ? Szkoda.

Nie, ta data dotyczy promocyjnego oprocentowania na koncie. Lokata Bezkarna trwa 3 miesiące i można ją założyć tylko raz, na razie nie ma informacji jak długo będzie jeszcze dostępna. Natomiast żeby ją otworzyć trzeba najpierw założyć Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima.
Jest to konto bezpłatne, z którego można przelewać dowolną ilość razy w miesiącu, ale tylko na konto, z nim powiązane (z którego je zasilaliśmy).
Standardowe oprocentowanie tego konta wynosi obecnie 1,5% dla kwoty poniżej 150 000 zł. Natomiast oprocentowanie promocyjne dla nowych środków, obowiązujące właśnie do 14.07 wynosi 2,6%.
O oprocentowaniu tego konta wspomniałem, bo można je również traktować jako rodzaj lokaty ze stałą dostępnością do kapitału i może się okazać niezłym rozwiązaniem po zakończeniu lokaty.
Do tej pory było tak, że z końcem jednego okresu promocyjnego zaczynał się kolejny z ewentualną niewielką zmianą oprocentowania.
Korzystanie z promocyjnego oprocentowanie tego konta wymaga więc pewnego manewrowania środkami pod koniec obowiązywania danego okresu promocyjnego, aby środki te były nadal traktowane jako "nowe".
Ale to są już rozważania co zrobić po zakończeniu lokaty.
Bonsu napisał
ilion napisał
Jak przeczytałem o tych 16 zł. więcej to normalnie płakać się chce...Aż nie wiem co powiedzieć, liczyłem na większe sumy oprocentowania.

Przez te 3 miesiące na Lokacie Bezkarnej od 65 000 zł zarobisz 673,92 zł odsetek, oprocentowanie 3,2%. 16 zł to byłby zysk dodatkowy przy rozbiciu kwoty.
ilion napisał
To ta lokata trwa tylko do 14.07 ? Szkoda.

Nie, ta data dotyczy promocyjnego oprocentowania na koncie. Lokata Bezkarna trwa 3 miesiące i można ją założyć tylko raz, na razie nie ma informacji jak długo będzie jeszcze dostępna. Natomiast żeby ją otworzyć trzeba najpierw założyć Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima.
Jest to konto bezpłatne, z którego można przelewać dowolną ilość razy w miesiącu, ale tylko na konto, z nim powiązane (z którego je zasilaliśmy).
Standardowe oprocentowanie tego konta wynosi obecnie 1,5% dla kwoty poniżej 150 000 zł. Natomiast oprocentowanie promocyjne dla nowych środków, obowiązujące właśnie do 14.07 wynosi 2,6%.
O oprocentowaniu tego konta wspomniałem, bo można je również traktować jako rodzaj lokaty ze stałą dostępnością do kapitału i może się okazać niezłym rozwiązaniem po zakończeniu lokaty.
Do tej pory było tak, że z końcem jednego okresu promocyjnego zaczynał się kolejny z ewentualną niewielką zmianą oprocentowania.
Korzystanie z promocyjnego oprocentowanie tego konta wymaga więc pewnego manewrowania środkami pod koniec obowiązywania danego okresu promocyjnego, aby środki te były nadal traktowane jako "nowe".
Ale to są już rozważania co zrobić po zakończeniu lokaty.


Bardzo dziękuję za wyczerpujące wiadomości, sam skorzystam. Właśnie dostałem pieniądze za sprzedanie działki i przymierzam się do kupienia innej bliżej mojego miejsca zamieszkania. Będę miał trochę czasu, żeby zrobić rozpoznanie. Czy ta lokata jest dla każdej sumy czy są jakieś ograniczenia?
Cytuj
Bonsu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2016 21:26
Lokata Bezkarna jest do 100 000 zł, do tego na koncie BGŻ Optima można mieć do 150 000 zł z oprocentowaniem 2,6% obowiązującym do 14.07. Czyli łącznie można tam wrzucić do 250 000 zł na przyzwoity procent.
Cytuj
Odpowiedź