• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pożyczki alternatywą dla lokat?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 13:38
Kto z was uważa, że dobrą alternatywą dla lokat są pożyczki społecznościowe? Bo według mnie można na nich o wiele więcej zyskać niż w tradycyjny sposób. Staram się ostatnio jak najwięcej dowiedzieć na ten temat, przyznam że bardzo mnie on zainteresował. Jakie macie doświadczenia z tym związane, co możecie doradzić? Zapraszam do dyskusji :)
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 13:45
Większy zysk, ale też większe ryzyko...nie ma nic za darmo.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 20:32
Jeśli mamy wysoki kapitał własny, możemy zaryzykować. Myślę, że Ci którzy pożyczają wiedzą, że pewien procent wyłożonej kasy nie wróci. Myślę że może to być od 10 do 20%. Jeśli więc nie są to duże środki, lepiej nie ryzykować. Można więcej stracić nisz zarobić.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Nick

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 11:38
Nawet jakbym miał duże środki to w życiu bym nie wszedł do takiego interesu.Może i na zachodzie to działa ,ale to nie znaczy ,ze to dobry interes.Co w wyniku ,jak ktoś pieniędzy mi nie odda?
Mam zakładac sprawę sądową z powództwa cywilnego? Sa i karalne sposoby rozwiazania takiego problemu.Mi się to wszystko i tak z chwilówkami kojarzy.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 15:08
Przecież tam są jakieś zabezpieczenia, ochrona itd. Mój kolega inwestuje w to i sporo zyskuje.
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

30.3.2016 15:04
grzes33 napisał
Przecież tam są jakieś zabezpieczenia, ochrona itd. Mój kolega inwestuje w to i sporo zyskuje.
Ochrona jest, ale nie całkowite. Np. w Kokosie jest tak, ze średnia spłacalnośc to 90 proc. Kto więc ponosi ryzyko?
Cytuj
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 14:15
@Robert Sierant - no wiadomo, ale to jest oczywiste. Każda inwestycja, która niesie z sobą większy zysk związana jest także z odpowiednim ryzykiem.
Stanisław Bińkiewicz - chodzi Panu o to, że nie powinniśmy zbytnio nadszarpywać swoich oszczędności w tym celu? Czy raczej o to, że jeśli zainwestujemy małą kwotę to bardziej odczujemy stratę tych 10-20%? Z drugiej zaś strony przecież przy wyższej kwocie ta strata będzie proporcjonalnie większa.

@Nick - jak sam zauważyłeś - to działa, więc ma w sobie jakiś potencjał. Nasze prawo na dzień dzisiejszy chyba jeszcze nie uporało się z tą kwestią i faktycznie może być problem przy próbie odzyskania swoich pieniędzy. Może to prawo czasem celowo stoi w miejscu, by stworzyć okazję do kombinowania. Nie wiem, ciężko stwierdzić. A dlaczego kojarzy Ci się to z chwilówkami? Bankowych kredytów też ludzie często nie spłacają. Taką straszną opinię mają te chwilówki a to tak naprawdę z ludzkiej głupoty się wszystko bierze.

@Grzes33 - no tak, są zabezpieczenia, weryfikacje itd., moim zdaniem trzeba mieć choć trochę oleju w głowie, nie pożyczać komu popadnie i starannie dobrać pożyczkobiorcę, wtedy też ryzyko ewentualnego niepowodzenia maleje.
Wypowiedź została zmieniona przez: aleksandraw 31.3.2016 14:15
Cytuj
Rzepkowska

Niezarejestrowani

31.3.2016 14:16
A jakie sa maksymalne kwoty, które można inwestować?
Cytuj
Kajunka

Niezarejestrowani

31.3.2016 14:27
Czy są jakieś zabezpieczenia takich pożyczek?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 16:52
Znam kilka osób, które w ten sposób inwestowały. Jak klienci spłacali to było ok, ale jak pojawiły się opóźnienia, niedopłaty to zaczęły się problemy. Komu chciało się biegać za niezapłaconą ostatnią ratą na 50 zł? Portale pośredniczące niestety niewiele pomagają w takich sytuacjach...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź