• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Długoterminowy portfel akcji dywidendowych (konto IKE)

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najnowszej wypowiedzi
✓  od najnowszej wypowiedzi
od najstarszej wypowiedzi
Kalina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 15:01
Tomasz Jarocki napisał
Edek napisał
Ja bym inaczej postawil pytanie, czy kazdemu doradcy można zaufać?

"Ufaj, ale kontroluj" to najlepszy sposób postępowania. Na pewno ciężko zaufać doradcy, który szczyci się "darmową" obsługą, gdyż generuje to konflikt interesów. Z czegoś ten człowiek żyć musi, a pokusa wybrania lepszej prowizji bez zagłębiania się w korzyści dla klienta jest duże. Ja muszę wykazać, że wybieram dobro zleceniodawcy dzięki mojej wiedzy, ponieważ w innym wypadku szybko wypadnę z rynku.
Proszę nie łudzić się, że posiadając mniej niż kilkaset tysięcy złotych zajmie się Państwem w instytucji finansowej kompetentny doradca. Będzie to najwyżej kompetentny sprzedawca lub inny "bezpłatny" pośrednik finansowy zwany hucznie doradcą, który ma blade pojęcie o rynkach i zwykle jest wyposażony jedynie w wytyczne ustalane odgórnie.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
________________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl
Doradcy jednak zwykle zapewniają, ze robią to za darmo. Więc jak to jest?
Cytuj
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 10:23
A według mnie ,żeby zatrudnić doradcę czy jak tam się zwie tą osobę od zarządzania pieniędzmi ,to trzeba mieć raczej dużą kwotę .No nie ośmieszajmy się - nie wyobrażam sobie ,żeby ktoś płacił doradcy za obracanie np 20000.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 4:48
Robert Sierant napisał

Jesteś licencjonowanym doradcą inwestycyjnym, że zarządzasz portfelem swojego klienta?


To jest wyjątek od reguły i "zarządzam" tym portfelem, ponieważ omawiamy po fakcie zakupione spółki. Normalnie wygląda to tak, że uczę klienta rozumieć prostą strategię zakupu spółek dywidendowych oraz służę pomocą w poruszaniu się na rynku obligacyjnym. Klient musi wiedzieć, jakie decyzje podejmuje, wszak samodzielnie dokonuje transakcji. Jeśli widzę, że dana osoba nie potrafi podejmować decyzji za pomocą 'usługi edukacyjnej', tzn. że nie powinna inwestować na rynku.

WeraKawencka napisał
No i taki przecietny na starcie juz sie uprzedzi, i nie bedzie chcial inwestowac, tylko zalozy lokate czy tak ko i po sprawie.

Niestety ulega Pani złudzeniu, że taka usługa w banku jest wykonalna dla niskich kwot. Wiedza specjalistyczna kosztuje zbyt dużo i z prowizji od zbyt niskich kwot nie opłaci się np. godziny pracy człowieka, który z Panią ustali wiele szczegółów. Klienci zamożni dla doradców (lepszych pośredników w bankach itp.) zaczynają się od 100tys. zł, a to kończy się często jedynie na dywersyfikacji - złoto, akcje różnych rynków, obligacje i wszystko za pomocą funduszy. Poradzą w miarę dobrze oraz najczęściej za darmo, tylko że taką wiedzę powinno się przekazywać w szkole na lekcjach ekonomii - kupujemy wszystko, a coś na pewno urośnie w trakcie każdego cyklu gospodarczego.
Proszę policzyć, że dopiero klient posiadający 2 mln zł przy prowizji 3% rocznie płaci zaledwie 5000zł miesięcznie instytucji. To jest nie do przeskoczenia i proszę się nie obrażać, że jest Pani skazana na doradcę przeszkolonego do sprzedaży, a nie doradzania klientowi, czy akurat ten fundusz spadnie, a inny wzrośnie.

Gorąco polecam - to powinna być wiedza powszechna:
http://www.mojaprzyszlaemerytura.pl/2014/04/portfel-inwestycyjny-na-kazde-warunki.html

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 16.3.2016 4:51
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 11:18
Tomasz Jarocki napisał
Witam serdecznie,

Będę prezentował wyniki konta IKE mojego klienta, którego budowanie rozpocząłem 7.marca od zakupu jednej spółki oraz obligacji Getin Noble (seria GNB0220). [cut]

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
_______________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl


Jesteś licencjonowanym doradcą inwestycyjnym, że zarządzasz portfelem swojego klienta?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WeraKawencka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 9:45
Tomasz Jarocki napisał
wanda napisał
Ja zaufałam swego czasu doradcy w banku.

Właśnie o tym mówię - to był sprzedawca, a nie doradca, który zna rynki kapitałowe. Jak mniemam nie wybrała się Pani do banku z kwotą powyżej 0,5 mln zł? To jest w zasadzie absolutne minimum, aby bank zaprosił Panią sprzed okienka do specjalnego pomieszczenia, gdzie doradca mógłby przedstawić rzetelniejszą ofertę wraz z analizą. Taki doradca na etacie kosztuje bank sporo pieniędzy i nie obsługuje on przeciętnego klienta.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
________________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl
No i taki przecietny na starcie juz sie uprzedzi, i nie bedzie chcial inwestowac, tylk zalozy lokate czy tak ko i po sprawie.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 14:20
wanda napisał
Ja zaufałam swego czasu doradcy w banku.

Właśnie o tym mówię - to był sprzedawca, a nie doradca, który zna rynki kapitałowe. Jak mniemam nie wybrała się Pani do banku z kwotą powyżej 0,5 mln zł? To jest w zasadzie absolutne minimum, aby bank zaprosił Panią sprzed okienka do specjalnego pomieszczenia, gdzie doradca mógłby przedstawić rzetelniejszą ofertę wraz z analizą. Taki doradca na etacie kosztuje bank sporo pieniędzy i nie obsługuje on przeciętnego klienta.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
________________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
wanda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 13:06
Ja zaufałam swego czasu doradcy w banku.Tak mi tłumaczył z przejęciem ,gdzie zainwestować moje oszczędności ,ze dałam się skusić na kilka form.Niestety ,malo nie płakałam jak przyszło mi wykupić jakieś fundusze inwestycyjne .Straciłam i to bardzo dużo....Zaufałam ,straciłam ,nie miałam okazji spotkac juz tego pana ,bo zmienił miejsce pracy.Nic nie poradze ,ale od \tamtej pory licze tylko na swoje wyliczenia i lokaty .
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 12:15
Edek napisał
Ja bym inaczej postawil pytanie, czy kazdemu doradcy można zaufać?

"Ufaj, ale kontroluj" to najlepszy sposób postępowania. Na pewno ciężko zaufać doradcy, który szczyci się "darmową" obsługą, gdyż generuje to konflikt interesów. Z czegoś ten człowiek żyć musi, a pokusa wybrania lepszej prowizji bez zagłębiania się w korzyści dla klienta jest duże. Ja muszę wykazać, że wybieram dobro zleceniodawcy dzięki mojej wiedzy, ponieważ w innym wypadku szybko wypadnę z rynku.
Proszę nie łudzić się, że posiadając mniej niż kilkaset tysięcy złotych zajmie się Państwem w instytucji finansowej kompetentny doradca. Będzie to najwyżej kompetentny sprzedawca lub inny "bezpłatny" pośrednik finansowy zwany hucznie doradcą, który ma blade pojęcie o rynkach i zwykle jest wyposażony jedynie w wytyczne ustalane odgórnie.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
________________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 11:46
Tomasz Jarocki napisał
Dzień dobry,

Moim zdaniem przeciętny człowiek poradzi sobie samodzielnie z tego typu inwestycjami, ale pytanie brzmi, czy warto poświęcać bezcenny wolny czas, czy lepiej trzymanie ręki na pulsie pozostawić doradcy. Potencjalny klient może coś przegapić, może nie mieć czasu przez kilka dni, a doradca w tym czasie dostrzeże okazję, którą należy wykorzystać. Przy portfelu zawierającym jedynie obligacje opłata rozpoczyna się od 0,4% w skali roku. Dla mniejszych kwot jest to maksymalnie 0,7%, gdyż zwykle zgadzam się na współpracę dopiero od 100zł opłaty rocznej przy kwocie inwestycji 15000zł lub mającej ten pułap osiągnąć w nieodległej przyszłości. Wyjątek stanowi zapewnienie klienta, że wpłatami regularnymi uzupełni poziom 15000zł w przeciągu 1 - 1,5 roku.
Oczywiście nie przyjmuję żadnych pieniędzy w zarządzanie, a wszystko odbywa się na własnym rachunku klienta.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
________________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl
Ja bym inaczej postawil pytanie, czy kazdemu doradcy można zaufać?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 9:05
Dzień dobry,

Moim zdaniem przeciętny człowiek poradzi sobie samodzielnie z tego typu inwestycjami, ale pytanie brzmi, czy warto poświęcać bezcenny wolny czas, czy lepiej trzymanie ręki na pulsie pozostawić doradcy. Potencjalny klient może coś przegapić, może nie mieć czasu przez kilka dni, a doradca w tym czasie dostrzeże okazję, którą należy wykorzystać. Przy portfelu zawierającym jedynie obligacje opłata rozpoczyna się od 0,4% w skali roku. Dla mniejszych kwot jest to maksymalnie 0,7%, gdyż zwykle zgadzam się na współpracę dopiero od 100zł opłaty rocznej przy kwocie inwestycji 15000zł lub mającej ten pułap osiągnąć w nieodległej przyszłości. Wyjątek stanowi zapewnienie klienta, że wpłatami regularnymi uzupełni poziom 15000zł w przeciągu 1 - 1,5 roku.
Oczywiście nie przyjmuję żadnych pieniędzy w zarządzanie, a wszystko odbywa się na własnym rachunku klienta.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
________________
Niezależny Doradca
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź