• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Najnowsze produkty strukturyzowane korzystne dla klienta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 14:17
Witam serdecznie,
Lista produktów strukturyzowanych

Niestety większość ofert nie zapewnia klientowi możliwości godziwych zysków, gdyż ograniczone są one zwykle do 5% w skali roku. Inną kwestią jest "inwestowanie" w stabilizację kursu euro do złotówki, która jest masowo proponowana, a nie ma żadnej 'struktury' zakładający konkretny trend, o co będzie łatwiej w aktualnej sytuacji na rynkach (niepewność gospodarcza Chin i Unii Europejskiej, a także USA).

Jedyne warte zainteresowania obecnie są:
1. Alior Bank - Spółki Smartfonowe
Produkt oferowany jest w formie polisy na 3 lata. Dla inwestora najważniejszą zaletą jest bardzo duży udział w osiągniętych zyskach. Nie ma dolnej bariery (warunek zakładający brak wypłaty odsetek), a wskaźnik partycypacji ma wynieść od 70 do 90%. Niestety na infolinii nie mieli informacji, jak jest on wyliczany, a na kontakt specjalisty z oddziału nadal czekam. W dokumentach jest jedynie zapis, że wskaźnik partycypacji zostanie ustalony po zamknięciu subskrypcji - podpisujemy umowę w ciemno? Na pewno w horyzoncie 3 lat spółki będące w portfelu wzrosną na wartości, a bank udostępnia produkt dający klientowi szansę na duży udział w tych zyskach.

2. PZU - Świat Zysków wariant 1
PZU - Świat Zysków wariant 2

Wariant 1 jest dostępny dla mniejszych wpłat (minimum 6000zł) i mamy tam prowizję 1% za nabycie 'struktury'. Wariant 2 z progiem wejścia 10tys.zł owej prowizji nie pobiera. Wskaźnik partycypacji wynosi od 80 - 120%. Wielkość powyżej 100% jest możliwa ze względu na strategię inwestycyjną.
W 'strukturze' jest fundusz zrównoważony (minimum 50% akcji) oraz fundusz dłużny (0% akcji). Jeśli wartość jednostek funduszu z akcjami będzie rosnąć, to następuje automatyczne powiększanie ich ilości kosztem funduszu dłużnego. Z tego względu w sprzyjających warunkach na rynkach akcji w okresie 5 lat wskaźnik partycypacji może wzrosnąć powyżej 100% w stosunku do wyliczonej przy pierwotnym stosunku jednostek obu funduszy.

3. Raiffeisen Polbank - Certyfikat Aktywna Inwestycja II

Certyfikat ten będzie przedmiotem obrotu na GPW. Umożliwia to wyjście z inwestycji według wyceny rynkowej. Zasadniczą wadą jest brak zabezpieczenia przed upadłością emitenta, więc nie jest to tak bezpieczne jak lokata strukturyzowana, gdzie przynajmniej kwota z lokaty ma 100% gwarancji BFG.

Podział zysków ma interesującą dla klienta konstrukcję. Zyski do 35% są w całości przeznaczone dla klienta (wskaźnik partycypacji 100%), a jedynie przy odczytach wyższych bank zabiera nadmiarowe zyski. Certyfikat będzie notowany na GPW. Brak ochrony BFG.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 7.3.2016 14:41
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 15:36
Witam .Mnie zainteresowały bardzo Spółki Smartfonowe w Alior Banku.Zerknąłem tam wstępnie na stronę i szczerze powiem ,że wygląda to na stabilną lokatę .Nie dość ,że jest się ubezpieczonym ,to jeszcze można będzie trochę zarobić .Cieszy też niska stosunkowo suma ,za która można nabyć udziały.Czy ta promocyjna lokata jest dodatkową formą przy tym produkcie? Wydaje mi się też ,że raczej nie powinno byc spadkow w tym koszyku spółek.
Cytuj
JacekKaz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 11:16
Zapola napisał
Witam .Mnie zainteresowały bardzo Spółki Smartfonowe w Alior Banku.Zerknąłem tam wstępnie na stronę i szczerze powiem ,że wygląda to na stabilną lokatę .Nie dość ,że jest się ubezpieczonym ,to jeszcze można będzie trochę zarobić .Cieszy też niska stosunkowo suma ,za która można nabyć udziały.Czy ta promocyjna lokata jest dodatkową formą przy tym produkcie? Wydaje mi się też ,że raczej nie powinno byc spadkow w tym koszyku spółek.
Może dlatego, ze to nie jest lokata. Jesli szukasz stabilizacji i pewnego zysku tow struktury się nie baw.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 14:27
Witam serdecznie,

Niestety choroba ograniczyła moją działalność do podstawowych zadań, ale też nie było przez ten czas atrakcyjnych ofert.

1. Deutsche Bank - Liderzy Sieci
Produkt byłby ciekawy, ale opieranie go na jedynie 3 spółkach dyskwalifikuje go na starcie - zbyt mała dywersyfikacja ryzyka.

2. DB - Elita Funduszy
Wskaźnik partycypacji między 55-95% jest bardzo rozległy. Na ten moment nie uzyskałem informacji na infolinii i czekam na kontakt doradcy banku. Podejrzewam jednak, że i tym razem nie będzie ten wskaźnik znany do momentu rozpoczęcia inwestycji, co dyskwalifikuje ofertę.

3. Raiffeisen Polbank - Moto Przyszłość II
'Struktura' mogła by być interesująca, gdyby nie mały szczegół. W razie upadłości lub niewypłacalności otrzymamy zaledwie 50% pieniędzy do równowartości 30tys. euro. Interesuje nas wyłącznie pewność ochrony kapitału, więc na tym kończymy rozważania.

4. Expander - Polska Szóstka
Tutaj dywagacje kończy zapis: "maksymalny zysk: 19.8% (rocznie: 4.95%)". Ryzykując brak zysku z lokaty w wysokości przykładowej 3% oczekujemy potencjalnego maksymalnego zysku powyżej 6%. Stosunek 2:1 jest minimum przyzwoitości.

5. Raiffeisen Polbank - certyfikat Aktywna Inwestycja
Brak słów: "Maksymalna wartość każdego kuponu może wynieść 3,5 % wartości nominalnej". Dotyczy to kuponu rocznego.

6. Raiffeisen Polbank - certyfikat Złoto & Srebro
Odradzam: "Certyfikat jest produktem bez ochrony kapitału wypłacającym stałe roczne kupony w wysokośc 4,5% w skali roku."

'Struktury' PZU Życie były opisywane w pierwszym poście - konstrukcja nie zmieniła się. Na temat ofert zakładających stabilizację notowań pary euro/złotówka już wypowiadałem się.

7. Bank BGŻ BNP Paribas - Lokata Inwestycyjna
Brak kruczków o ograniczenia maksymalnego zysku, więc można polecić takie rozwiązanie. Jedyne co mnie osobiście przeszkadza jest wskaźnik partycypacji o marnej wartości 62%. W razie pomyślnego kierunku spółek giełdowych zawartych w lokacie strukturyzowanej bank zabiera aż 38% wypracowanego zysku.

8. Alior Bank - Smartfonowe Spółki
Kolejna edycja produktu, który został opisany w pierwszym poście.

9. Bank BPH - Lokata powiązana z ceną ropy
W czasach ogromnej zmienności cen ropy naftowej ustalenie braku wypłaty kuponu odsetkowego, kiedy wzrost będzie ponad 50% jest wg. mojej opinii zbyt wielkim ryzykiem dla klienta. W ogóle kuriozalna konstrukcja zerująca zysk przy pomyślnym kierunku notowań "zaszytego" w lokacie aktywa.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2016 20:44
Witam,

Niewiele zmienia się w ofertach produktów strukturyzowanych. W zasadzie brakuje na rynku tych korzystnych dla klientów:

1. Raiffeisen Polbank - Gwiazdy Dywidend
Oczekiwany zysk w skali roku: 5%. Nie ma potrzeby komentować.

2. Bank Millennium - Lokata Potencjał Złota III
Na pierwszy rzut oka pojawia się oferta z satysfakcjonującym potencjałem zysku - "maksymalny zysk: 17.499% (rocznie: 8.7499%)". Podział zysku 'pół na pół' jest na granicy uczciwości (wskaźnik partycypacji 50%). Niestety można zakończyć dwuletnią inwestycję z zyskiem 1%, jeśli choć raz złoto będzie droższe o 35% od ceny w momencie wejścia na rynek. Istnienie bariery nie tylko ogranicza nasze zyski, ale redukuje je skokowo praktycznie do zera.
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/6046-wlasna-lokata-strukturyzowana.html
A to autorskie rozwiązanie bez powyższych wad.

3. Raiffeisen Polbank - Złote Żródła (polisa na życie z UFK)
Bardzo dobrym pomysłem jest inwestowania w spółki wydobywające złoto, zamiast kupowania kruszcu licząc na wzrost cen. Producenci zwykle wzrastają procentowo więcej niż wydobywany surowiec. Jednak ponownie mamy niekorzystną dla klienta barierę, za którą nasz maksymalny zysk jest ograniczany drastycznie (zapewne jest to skutkiem stosowania opcji, a nie kontraktów terminowych, tak jak w mojej własnej konstrukcji).

Z pozostałych 'struktur' jedynie propozycje PZU Życie są godne uwagi. Jest to kolejna edycja i zostały opisane we wcześniejszym wpisie.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Bajtek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 9:42
Tomasz Jarocki napisał
Witam,

Niewiele zmienia się w ofertach produktów strukturyzowanych. W zasadzie brakuje na rynku tych korzystnych dla klientów:

1. Raiffeisen Polbank - Gwiazdy Dywidend
Oczekiwany zysk w skali roku: 5%. Nie ma potrzeby komentować.

2. Bank Millennium - Lokata Potencjał Złota III
Na pierwszy rzut oka pojawia się oferta z satysfakcjonującym potencjałem zysku - "maksymalny zysk: 17.499% (rocznie: 8.7499%)". Podział zysku 'pół na pół' jest na granicy uczciwości (wskaźnik partycypacji 50%). Niestety można zakończyć dwuletnią inwestycję z zyskiem 1%, jeśli choć raz złoto będzie droższe o 35% od ceny w momencie wejścia na rynek. Istnienie bariery nie tylko ogranicza nasze zyski, ale redukuje je skokowo praktycznie do zera.
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/6046-wlasna-lokata-strukturyzowana.html
A to autorskie rozwiązanie bez powyższych wad.

3. Raiffeisen Polbank - Złote Żródła (polisa na życie z UFK)
Bardzo dobrym pomysłem jest inwestowania w spółki wydobywające złoto, zamiast kupowania kruszcu licząc na wzrost cen. Producenci zwykle wzrastają procentowo więcej niż wydobywany surowiec. Jednak ponownie mamy niekorzystną dla klienta barierę, za którą nasz maksymalny zysk jest ograniczany drastycznie (zapewne jest to skutkiem stosowania opcji, a nie kontraktów terminowych, tak jak w mojej własnej konstrukcji).

Z pozostałych 'struktur' jedynie propozycje PZU Życie są godne uwagi. Jest to kolejna edycja i zostały opisane we wcześniejszym wpisie.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Myśi Pan, ze warto. Na strukturze MOŻNA zarobić 5 proc., a na lokacie 4 proc. pewne można znaleźć. Nie wiem czy w ogóle warto to rozpatrywać.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 10:21
Bajtek napisał
Myśi Pan, ze warto. Na strukturze MOŻNA zarobić 5 proc., a na lokacie 4 proc. pewne można znaleźć. Nie wiem czy w ogóle warto to rozpatrywać.

Realia są takie, że lokaty mamy oprocentowane poniżej 3%, a wyjątki od reguły są ofertami promocyjnymi nie nadającymi się do kalkulacji. Wczytując się dokładniej w opisy 'struktur' można było znaleźć takie zdanie:
"Ryzykując brak zysku z lokaty w wysokości przykładowej 3% oczekujemy potencjalnego maksymalnego zysku powyżej 6%. Stosunek 2:1 jest minimum przyzwoitości."
Dlatego na razie ŻADNA oferta nie otrzymała opinii 'korzystna dla klienta' i polecam zainteresować się moją propozycją skonstruowania własnej 'struktury' opisywaną na tym forum w odpowiednim temacie (link także był powyżej).
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 11.4.2016 10:27
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź