• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Nowe lokaty 4% w Idei Banku ,mBanku - gdzie założyć ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2016 13:25
Wreszcie jakiś ruch się zaczyna w oszczędzaniu .Teraz mam pieniądze na koncie oszczędnościowym i nie ma co dłużej ich tam trzymać .Te lokaty na 4% są dla nowych klientów i co dla mnie ważne - odnawialne.Tylko się zastanawiam ,w którym je założyć ?W mBanku musiałbym założyć konto .Czy ktoś wie jakie musiałyby być wpływy comiesięczne? W każdym banku moge założyć tylko jedna taką lokate ?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

3.3.2016 16:02
KacperL napisał
Wreszcie jakiś ruch się zaczyna w oszczędzaniu .Teraz mam pieniądze na koncie oszczędnościowym i nie ma co dłużej ich tam trzymać .Te lokaty na 4% są dla nowych klientów i co dla mnie ważne - odnawialne.Tylko się zastanawiam ,w którym je założyć ?W mBanku musiałbym założyć konto .Czy ktoś wie jakie musiałyby być wpływy comiesięczne? W każdym banku moge założyć tylko jedna taką lokate ?


Nie wiem, jak w mbanku, natomiast jeśli chodzi o Idea Bank, lokata happy oprocentowana 4% w skali roku, jest to lokata na max. kwotę 10 tys. zł na 3 m-ce. Skierowana do nowych klientów, bez konieczności zakładania konta. Może być tylko założona jedna lokata. Ona jest oczywiście odnawialna, ale juz nie na takich warunkach jak pierwsza. Odnawia się bowiem na warunkach lokaty standardowej.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
gwiazda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2016 17:08
Czy mogłby Pan powiedzieć na jakich warunkach odnawialna? Czy oprocentowanie się zmienia w zależności od czasu i aktualnych ofert w banku? Czy terminu odnawialności trzeba samemu pilnować czy jest to automatyczne? Czy jak taka lokata się kończy po 3 miesiącach to trzeba samemu iśc do banku ,żeby przelać na swoje konto?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

3.3.2016 17:37
gwiazda napisał
Czy mogłby Pan powiedzieć na jakich warunkach odnawialna? Czy oprocentowanie się zmienia w zależności od czasu i aktualnych ofert w banku? Czy terminu odnawialności trzeba samemu pilnować czy jest to automatyczne? Czy jak taka lokata się kończy po 3 miesiącach to trzeba samemu iśc do banku ,żeby przelać na swoje konto?


Lokatę w Idea Banku zakładamy albo w Oddziale, albo internetowo, środki muszą być przelane z własnego konta, obojętnie w którym banku. Podczas zakładania należy określić się czy lokata ma być odnawialna, czy nieodnawialna. Najlepiej od razu ustawić na nieodnawialną, wtedy po okresie utrzymania, środki automatycznie zostaną przelane na konto z którego przyszły. Jeśli ustawimy na odnawialną, wtedy po tzw. okresie zapadalności przedłuży się na kolejny okres, ale już na warunkach lokaty standardowej, której oprocentowanie wynosi 0,10 w stosunku rocznym.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Karol

Niezarejestrowani

4.3.2016 13:28
Generalnie, żeby mieć dobre oprocentowanie to raczej trzeba tą kasę przerzucać.
Jeśli interesuje Cię lokata na większą kwotę, to w BGŻ Optima jest Lokata Bezkarna dla nowych klientów, na 3 miesiące, 3,2%, do 100 000%, wiąże się ona z założeniem tam całkiem fajnego konta oszczędnościowego, które jest bezpłatne i z nielimitowaną ilością wypłat w miesiącu. Oprocentowanie tego konta też jest przyzwoite, obecnie 2,7% dla nowych środków, 1,5% dla pozostałych.
W mBanku lokata 3 miesięczna na 4% dla nowych klientów jest do 10 000 zł. Jeśli chodzi o ROR to można wybrać bezpłatne eKonto, nieobowiązkowa karta jest bezpłatna pod warunkiem zrobienia 5 płatności miesięcznie, w przeciwnym wypadku 4 zł.
Lokata Happy w Idea Banku jest o tyle fajna, że po jej zakończeniu i wypłacie środków nie zostaje się z dodatkowym kontem. Trzeba jednak pamiętać, że tym razem na lokatę łapią się tylko osoby, które nie mają i nie miały wcześniej żadnych produktów w tym banku, czyli odpadają również osoby, które kiedyś już miały taką lokatę.
A na małą kwotę świetnym rozwiązaniem jest Konto Godne Polecenia w BZ WBK. Tam masz na koncie oprocentowanie 4% dla kwoty do 4 000 zł, a ewentualna nadwyżka ponad 4000 zł jest oprocentowana na 1%. Oprocentowanie takie, podobnie jak brak opłat za kartę MasterCard Omni obowiązuje aż do 30.06.2017 roku.
Cytuj
Izou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2016 13:12
Wszystko wydawałoby się w porządku ,gdyby nie to przerzucanie kasy na dobre oprocentowania.Ja nie mam na to czasu.Rodzina ,praca z wyjazdami ...A druga sprawa to nie podoba mi się to rozbijanie kwoty na mniejsze.Weź sie człowieku potem połap co gdzie masz i na jaki okres czasu.Wolę już trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym w swoim banku.
Cytuj
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 19:00
W tym artykule przeczytasz więcej o lokatach w idea banku: lokata bez dodatkowych wymagań
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
Odpowiedź