• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Fundusz z lokatą 6%-BGŻ - jak sądzicie ,warto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
helen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2016 20:29
Witam wszystkim .Mam trochę oszczędności na różnych lokatach satysfakcjonujących mnie w większym lub mniejszym stopniu .Właśnie natknęłam się na taka lokatę 6% z funduszem noble.Tak się zastanawiam ,czy spróbować ? Mogę przeznaczyć te 3000 i zaryzykować .Teraz oprocentowania i tak nie sa zbyt wygórowane.Termin zakładania lokat jest do końca lutego.Jak myślicie warto zaryzykować ? Czy lepiej poszukać lokaty z mniejszym, ale pewnym zyskiem ?
Cytuj
Natalie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 11:16
Fundusze są jak inwestycje, nie wiesz ile stracisz tak na prawdę, a jaka jest ochrona kapitału przy tej ofercie?
Cytuj
Classic

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 12:32
Sam się temu bliżej przyjrzałem ,chociaż nigdy w ten sposób nie inwestowałem. Jest wykres dodo tego funduszu i widać tendencję wzrostową od od maja do dziś .Poziom ryzyka w skali 1-7 wynosi 3 ,to chyba dobrze?O ochronie kapitału nie ma nic.Chyba trzeba lepiej zadzwonić na infolinie do doradcy ,żeby się czegoś dokładniej dowiedzieć ? Może sam się skuszę ?
Cytuj
Natalie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 13:04
Classic napisał
Sam się temu bliżej przyjrzałem ,chociaż nigdy w ten sposób nie inwestowałem. Jest wykres dodo tego funduszu i widać tendencję wzrostową od od maja do dziś .Poziom ryzyka w skali 1-7 wynosi 3 ,to chyba dobrze?O ochronie kapitału nie ma nic.Chyba trzeba lepiej zadzwonić na infolinie do doradcy ,żeby się czegoś dokładniej dowiedzieć ? Może sam się skuszę ?
To juz zależy od skłonności ryzyka. Chociaż przeznaczenie 3000 zł to nie jest wielkie ryzyko.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 13:25
helen napisał
Właśnie natknęłam się na taka lokatę 6% z funduszem noble.Tak się zastanawiam ,czy spróbować? Jak myślicie warto zaryzykować ? Czy lepiej poszukać lokaty z mniejszym, ale pewnym zyskiem ?


Obecnie lokata strukturyzowana z "zaszytym" funduszem akcji jest złym pomysłem. Taka inwestycja będzie dobrym pomysłem dopiero za pół roku do roku. Przemilczę sensowność podejmowania ryzyka przewidywania wahnięcia rynku w okresie 3 miesięcy. Taki produkt powimmo nabywać się przynajmniej na rok.
Poza tym taką lokatę można skonstuować samemu. W tym przypadku nie ograniczamy swojego zysku, gdyż bank wyznacza maksymalny zysk i ewentualną nadwyżkę zabiera dla siebie. Przykładowe wyliczenia podawałem w drugiej części mojego wpisu w poniższym wątku:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5578-program-oszczednosciowy-dla-30-latka,2.html

Zapraszam do kontaktu przez forumową pocztę po szczegółowe informacje. Nie ma co ukrywać, że kwota 3000zł jest trochę za niska, jednak bez problemu samodzielne skonstruowanie struktury jest wykonalne.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
ewe_skrzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 18:50
Witam .Wydaje mi się ,że przeciętny człowiek z wiedza podstawową o lokatach pojęcia nie będzie miał jak skonstruować samemu taką lokatę.Najgorsze jest to ,że jak się pójdzie do banku to tak doradzą ,nawet z podpisywaniem pisma o stopniu ryzyka ,ze się i tak ją założy .Ja się głupia tak wrobiłam i straciłam ...Ech..mieliście tak kiedyś ?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 20:43
ewe_skrzy napisał
Wydaje mi się ,że przeciętny człowiek z wiedza podstawową o lokatach pojęcia nie będzie miał jak skonstruować samemu taką lokatę.Najgorsze jest to...

Najgorsze jest to, że potencjalni klienci mają całkowitą niechęć i opór przed przyswojeniem wiedzy. Z góry mają założenie, że nie chcą zrozumieć lub nie zrozumieją. Obliczenia prezentowane wpisie z tego wątku nie są skomplikowane. Trzeba jedynie chcieć nauczyć się podstaw i nie zamykać się automatycznoe na nieznane.
Obecnie opłaca się otworzyć lokatę strukturyzowaną zakładającą wzrost ceny złota. Jak jest ktoś chętny do bycia przykładem edukacyjnym, to mogę napisać na forum instruktaż na rzeczywistym rachunku. Na ten moment żaden z kientów nie opiera się moim sugestiom, że lepiej nie być tak zachowawczym korzystając z lokat zwykłych lub strukturyzowanych. Tak jak obiecałem, za jakiś czas będę prezentował proces budowania długoterminowego portfela akcyjnego na rzeczywistym koncie maklerskim IKE.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl we
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 25.2.2016 14:17
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź