• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

lokata strukturyzowana Kredyt Bank

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

21.2.2016 12:48
Witam serdecznie,

Robert Sierant napisał
Gdybym potrafił przepowiedzieć kurs (czegokolwiek) w przyszłości to byłbym BARDZO bogatym człowiekiem...Nie da się tego przewidzieć, na tym polega ryzyko.

Nie popadajmy w skrajności. Rynki nie są całkowicie przewidywane, ale także nie są kompletnie nieprzewidywane. Obecnie wystarczająco wyraźnie widać na wykresach m.in. trend spadkowy na akcjach, trend wzrostowy na złocie i srebrze oraz trend osłabienia złotówki (euro wraz z innymi walutami drożeje w złotych). Można na tej podstawie wybrać lokatę steukturyzowaną lub zainwestować bezpośrednio w instrument, który jest w niej "zaszyty" (rezygnując w ochrony kapitału wspomnianej lokaty, lecz dając sobie szansę na ponadprzeciętne zyski).

Podany w tym wątku odnośnik do różnych produktów tego typu zwrócił moją uwagę na dwa rozwiązania:
https://www.analizy.pl/fundusze/produkty-strukturyzowane/produkt/PSMIL162/Lokata-Inwestycyjna-Stabilny-Kurs-XXVI.html
Propozycja absurdalna, jeśli spojrzeć na panującą nerwowość na rynkach, która generuje zmienność cen wielu aktywów. Szansa zrealizowania warunków oraz otrzymania i tak niewielkiego zysku w całości = mniej niż 1% - wg. mojej opinii na 99% nie ma szans na ustabilizowanie się kursu euro do złotego.

Drugą absurdalną propozycją jest zakładanie mniejszego spadku indeksu amerykańskiej giełdy niż indeksu największych spółek europejskich. Zainteresowała mnie sama konstrukcja, którą zamierzam wykorzystać do tworzenia lokat strukturyzowanych dla moich klientów. Każdy posiadający podstawą wiedzę o gospodarce i historii notowań wie, że USA wychodzą z kryzysów szybciej, a większe problemy strukturalne w makroekonomii ma Europa. Stąd "zakład" powinien wyglądać następująco - S&P 500 na wzrost oraz Euro Stoxx 50 na spadek. Klient zarobi:
1. przy dalszej przecenie, gdy spadek akcji amerykańskich będzie mniejszy niż europejskich;
2. w razie wzrostów, kiedy akcje amerykańskie wzrosną bardziej.
https://www.analizy.pl/fundusze/produkty-strukturyzowane/produkt/PSRAI290/Certyfikaty-Gwarantowane-Euro-Stoxx-50-vs--SP-500.html

W obu przypadkach można mieć przypuszczenie graniczące z pewnościa, że wspomniane produkty zostały stworzone z założeniem narażenia klienta na nietrafioną inwestycję.

Polecam zapoznać się z przykładowymi wyliczeniami w przypadku tworzenia własnej lokaty strukturyzowanej.
Odrobina wiedzy + moja pomoc i mogą Państwo uciec od niejasnych tłumaczeń "doradcy" bankowego lub pośrednika oraz od ryzyka natknięcia się na oferty z góry oceniane jako niekorzystne.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 21.2.2016 12:55
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
grzegoF

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2016 10:31
Witam .Przeczytałem i stwierdziłem ,że założe sobie taką lokatę 10000.Kto nie ryzykuje ten nie jedzie.;)Taką sumę mogę spokojnie ulokować na takiej lokacie.Kursy i tak się zmieniają a ja wierzę zasadzie ,że jak był spadek to musi i tak wszystko póśc w gorę .Mam nadzieję ,że pójdzie kurs w górę zanim moja lokata się skonczy.
Cytuj
Dariusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2016 11:48
Lucjann napisał
Witam .Prosze mi powiedzieć ,czy doradca jeżeli danym tematem sie zajmuje i śledzi np.kursy walut,moze szacunkowo przepowiedziec czy kurs pojdzie w górę czy nie ? Czy to troche wygląda jak gra w lotka? Chociaż ponoć i tam system dziala według regul.
Może, ale nie ponosi odpowiedzialnosci jesli sie pomyli
Cytuj
Natalie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 11:14
Jeśli doradca mówiłby mi, że ma pewność co do kursów walut itd. to od razu zrezygnowałabym z usług. Przecież to jasne, że tego nie da się przewidzieć. Nikt nie jest w stanie tego zrobić.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 13:14
grzegoF napisał
Witam .Przeczytałem i stwierdziłem ,że założe sobie taką lokatę 10000.Kto nie ryzykuje ten nie jedzie.;)Taką sumę mogę spokojnie ulokować na takiej lokacie.Kursy i tak się zmieniają a ja wierzę zasadzie ,że jak był spadek to musi i tak wszystko póśc w gorę .Mam nadzieję ,że pójdzie kurs w górę zanim moja lokata się skonczy.


Daj znać za jakiś czas jaki masz wynik (choćby wirtualny) na tej inwestycji.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 8:48
Tomasz Jarocki napisał

Drugą absurdalną propozycją jest zakładanie mniejszego spadku indeksu amerykańskiej giełdy niż indeksu największych spółek europejskich.

Myślałem już o właściwym rozwiązaniu i na odwrót opisałem sytuację w lokacie strukturyzowanej proponowanej przez Raiffeisen. Miało być:
Drugą absurdalną propozycją jest zakładanie większego spadku indeksu amerykańskiej giełdy niż indeksu największych spółek europejskich.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź