• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Krótka lokata do studenta .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 9:30
Cześć Zacząłem oszczędzać .Mam stały przypływ gotówki (stypendium naukowe 1000).Studia finansują mi rodzice ,udaje mi się też coś dorobić .Stypendium wpływa mi na konto oszczędnościowe w BZWBK.Ale jak zauważyłem oprocentowanie jest śmieszne i jeszcze mi co miesiąc potrącają. Nie mam czasu ganiać po bankach ,w przeglądarki nie wierzę .Po drodze mi było ,wiec wstąpiłem do idea Bank - padła propozycja lokaty Happy z oprocentowaniem 45 w skali roku.Czy warto? A może dostanę coś z lepszym oprocentowaniem ?
Cytuj
IwonaBe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 10:27
Teraz i to od dłuzszego czasu Happy to jednoz lepszych rozwiazań, ale moze załóż sobie konto oszczednosciowe np. w BGŻ Optima i będziesz miec spokój, mozesz dokładac kiedy chcesz itd. Teraz oszczednosciowe sa leiej oprocentowane a do tego nie musisz sie martwic co zrobisz z pieniedzmi jak sie lokata skonczy.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 12:35
Witam serdecznie,

Rozpoczynając oszczędzanie w tak młodym wieku można w 4 lata zapewnić sobie emeryturę przy kwocie 48 000zł (1000zł mesięcznie). Oczywiście akceptując zmienność wycen i większe ryzyko niż w przypadku lokat. W tym momencie polecam mimo wszystko lokatę, lecz można za kilka miesięcy rozpocząć skupowanie obligacji oraz przecenionych nadmiernie akcji, które płacą dywidendę Jest duży bank, który wypłaci nawet 10% z zysków, a są spółki niesłusznie wyprzedawane, które wypłacą po kilkanaście procent w stosunku do obecnej ceny.
Od 2011r. na polskiej giełdzie przybywa dynamicznie spółek dywidendowych, a na rynkach rozwiniętych stanowią one ok.70% rynku i są podstawową do budowania inwestycji długoterminowych.

Jedynie pesymiści nie dostrzegają, że Polska gospodarka przechodzi właśnie z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych. Wg. dochodu na mieszkańca już kwalifikujemy się do gospodarek rozwiniętych. Kiedy zostaniemy oficjalnie uznani za takową przez rynki finansowe, to napłynie do Polski mnóstwo kapitału z zagranicznych funduszy inwestycyjnych, które bez tej zmiany nie mogą lokować tutaj. Wyceny spółek będą wtedy dużo wyższe, a spadki hamowane na wyższych poziomach.
Stopa dywidendy jest dobrym wskaźnikiem na rynkach akcji, a kiedy jest na nim wystarczająco konkurującego o okazje kapitału, to spółki wypłacające część zysków inwestorom szybko drożeją, jeśli stopa dywidendy jest sporo powyżej oprocentowania lokaty. W Polsce warto kupować firmy płacące regularnie, rozwijające się i dające powyżej 5% dywidendy. W USA stopa dywidendy dla głównych indeksów spadła do ok. 1,5% przez wzrost cen akcji, a możliwość złapania okazji pojawia się tam jedynie w okresach kryzysu, kiedy stopy dywidendy w stosunku do przecenionych ok. 50% akcji rosną do 4-5%.

Oszczędności polecam lokować na emerytalnych koncie maklerskim IKE, aby nie płacić podatku Belki. Zamrożony podatek pracuje dla nas, jeśli wypłacimy pieniądze wcześniej, a nie zapłacimy go wcale trzymając pieniądze do 60 roku życia.

Bardzo ostrożne osoby mogą korzystać z obligacji skarbowych oraz korporacyjnych. Ważne, aby zwiększać stopę zwrotu dzięki reinwestowaniu nie naliczonego podatku i unikąć zapłacenia go w najlepszym przypadku.

Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Piotrek

Niezarejestrowani

9.2.2016 15:16
Tomasz Jarocki napisał
Witam serdecznie,

Rozpoczynając oszczędzanie w tak młodym wieku można w 4 lata zapewnić sobie emeryturę przy kwocie 48 000zł (1000zł mesięcznie). Oczywiście akceptując zmienność wycen i większe ryzyko niż w przypadku lokat. W tym momencie polecam mimo wszystko lokatę, lecz można za kilka miesięcy rozpocząć skupowanie obligacji oraz przecenionych nadmiernie akcji, które płacą dywidendę Jest duży bank, który wypłaci nawet 10% z zysków, a są spółki niesłusznie wyprzedawane, które wypłacą po kilkanaście procent w stosunku do obecnej ceny.
Od 2011r. na polskiej giełdzie przybywa dynamicznie spółek dywidendowych, a na rynkach rozwiniętych stanowią one ok.70% rynku i są podstawową do budowania inwestycji długoterminowych.

Jedynie pesymiści nie dostrzegają, że Polska gospodarka przechodzi właśnie z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych. Wg. dochodu na mieszkańca już kwalifikujemy się do gospodarek rozwiniętych. Kiedy zostaniemy oficjalnie uznani za takową przez rynki finansowe, to napłynie do Polski mnóstwo kapitału z zagranicznych funduszy inwestycyjnych, które bez tej zmiany nie mogą lokować tutaj. Wyceny spółek będą wtedy dużo wyższe, a spadki hamowane na wyższych poziomach.
Stopa dywidendy jest dobrym wskaźnikiem na rynkach akcji, a kiedy jest na nim wystarczająco konkurującego o okazje kapitału, to spółki wypłacające część zysków inwestorom szybko drożeją, jeśli stopa dywidendy jest sporo powyżej oprocentowania lokaty. W Polsce warto kupować firmy płacące regularnie, rozwijające się i dające powyżej 5% dywidendy. W USA stopa dywidendy dla głównych indeksów spadła do ok. 1,5% przez wzrost cen akcji, a możliwość złapania okazji pojawia się tam jedynie w okresach kryzysu, kiedy stopy dywidendy w stosunku do przecenionych ok. 50% akcji rosną do 4-5%.

Oszczędności polecam lokować na emerytalnych koncie maklerskim IKE, aby nie płacić podatku Belki. Zamrożony podatek pracuje dla nas, jeśli wypłacimy pieniądze wcześniej, a nie zapłacimy go wcale trzymając pieniądze do 60 roku życia.

Bardzo ostrożne osoby mogą korzystać z obligacji skarbowych oraz korporacyjnych. Ważne, aby zwiększać stopę zwrotu dzięki reinwestowaniu nie naliczonego podatku i unikąć zapłacenia go w najlepszym przypadku.

Pozdrawiam
Poleca Pan obligacje ? Jakis czas temu sie nad tym zastanawialem to wszyscy mi odradzali mowiąc, że zysk z nich jest praktycznie zerowy.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 14:48
Piotrek napisał
Poleca Pan obligacje ? Jakis czas temu sie nad tym zastanawialem to wszyscy mi odradzali mowiąc, że zysk z nich jest praktycznie zerowy.
Klientom uznającym jedynie najbezpieczniejsze instrumenty polecam portfel złożony głównie z obligacji i uzupełniony o lokaty.
W tym momencie zakup nowych emisji obligacji nie jest opłacalny, więc 100% można trzymać na lokacie bankowej, lecz w najbliższych miesiącach może czekać nas wyprzedaż polskich obligacji na rynku wtórnym notowanych na warszawskiej giełdzie. Mogą być to całkowicie bezpieczne obligacje Skarbu Państwa lub np. obligacje dużych polskich banków.
Nie trzeba przy tym śledzić samemu rynku, lecz zlecić na przykład mnie informowanie o pojawiających się okazjach.

Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Gniewomir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 9:39
Tomasz Jarocki napisał
Piotrek napisał
Poleca Pan obligacje ? Jakis czas temu sie nad tym zastanawialem to wszyscy mi odradzali mowiąc, że zysk z nich jest praktycznie zerowy.
Klientom uznającym jedynie najbezpieczniejsze instrumenty polecam portfel złożony głównie z obligacji i uzupełniony o lokaty.
W tym momencie zakup nowych emisji obligacji nie jest opłacalny, więc 100% można trzymać na lokacie bankowej, lecz w najbliższych miesiącach może czekać nas wyprzedaż polskich obligacji na rynku wtórnym notowanych na warszawskiej giełdzie. Mogą być to całkowicie bezpieczne obligacje Skarbu Państwa lub np. obligacje dużych polskich banków.
Nie trzeba przy tym śledzić samemu rynku, lecz zlecić na przykład mnie informowanie o pojawiających się okazjach.

Pozdrawiam
Takie uslugi u pana tez sa bezpłatne?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 10:17
Witam serdecznie,

Bezpłatnie informuję klientów, którzy mają znaczny udział akcji w swoim portfelu i okazje na rynku obligacji są uzupełnieniem. Od tej dodatkowej inwestycji nie muszą nic płacić.
Nie mam żadnej umowy prowizyjnej z bankami itp. Siłą rzeczy chcąc mieć prawie wszystko w obligacjach oraz na lokatach, nie może być to bezpłatne. Wszystko zależy również od kwoty inwestycji. Powyżej 100.000zł i 0% w akcjach proponuję opłatę 0,4% rocznie. Przy inwestycjach z minimalnym udziałem obligacji 1,2% od stanu bieżącego rachunku (za wyjątkiem wyceny poniżej sumy inwystycji). Ustalenia są indywidualne, tak jak każdy portfel kolejnego klienta.
Programy długoterminowe dla niewielkich kwot wpłacanych systematycznie pomagam prowadzić za opłatą od 0,4 - 0,7% rocznie. Główną rolą niezależnego doradcy jest edukowanie klienta, stąd nigdy nie zainwestuje on w instrument, którego nie zrozumie.

Zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 10:17
Witam serdecznie,

Bezpłatnie informuję klientów, którzy mają znaczny udział akcji w swoim portfelu i okazje na rynku obligacji są uzupełnieniem. Od tej dodatkowej inwestycji nie muszą nic płacić.
Nie mam żadnej umowy prowizyjnej z bankami itp. Siłą rzeczy chcąc mieć prawie wszystko w obligacjach oraz na lokatach, nie może być to bezpłatne. Wszystko zależy również od kwoty inwestycji. Powyżej 100.000zł i 0% w akcjach proponuję opłatę 0,4% rocznie.
Przy inwestycjach z minimalnym udziałem obligacji 1,2% od stanu bieżącego rachunku (ZA WYJĄTKIEM wyceny poniżej sumy inwystycji). Ustalenia są indywidualne, tak jak każdy portfel kolejnego klienta.
Programy długoterminowe dla niewielkich kwot wpłacanych systematycznie pomagam prowadzić za opłatą od 0,4 - 0,7% rocznie. Główną rolą niezależnego doradcy jest edukowanie klienta, stąd nigdy nie zainwestuje on w instrument, którego nie zrozumie.

Zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 11.2.2016 10:36
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź