• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta debetowa dla dziecka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:24
witam, mam 13-letniego syna. Jestem klientka PKO BP i przy ostatniej wizycie doradczyni zaproponowała mi konto z karta dla syna. Troche to dziwne, ale z drugiej strony zaczałby moze rozsadniej zarzadzac swoimi pieniedzmi. Powinnam założyc? W jaki sposob tak na prawde bede to mogla kontrolowac?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 11:21
Produkt jest bezpieczny. Karta wydawana do programu PKO Junior w PKO BP przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników, jednak posiadaczem karty jest jej rodzic. Opiekun ma pełen wgląd w płatności dokonywane przez najmłodszych za pomocą karty przedpłaconej Visa i naklejki zbliżeniowej Visa dzięki specjalnej Aplikacji Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO. Mogą decydować o uzupełnieniu stanu środków na karcie i zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków. Ponadto karta chipowa czy naklejka nie są powiązane z kontem, aby dzieci mogły korzystać ze środków rodzice muszą zasilić produkt, rodzice mają także wgląd w transakcje dziecka i kontrolują stan środków na karcie. Ponadto płatności zbliżeniowe dokonywane za pomocą karty chipowej lub naklejki zbliżeniowej Visa wydawanych w ofercie PKO Junior bez konieczności podawania numeru PIN są ograniczone do kwoty 30 zł.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 21:28
Wydaje mi się że 13-letnie dziecko jest na tyle mądre że ze spokojem można mu powierzyć taką kartę. Zwłaszcza że będziesz miała wgląd w historię tej karty. Moje córy mają dopiero 3 i 4 lata ale gdy tylko skończą 12 dostaną swoje karty. Niech od małego uczą się rozporządzania pieniędzmi. Dzięki temu będzie im w życiu łatwiej.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 9:29
Ja jakoś nie jestem przekonany do tego by dawać dziecku kartę debetową. Podobnie myślę o telefonach czy tabletach. Później wszyscy się dziwią że dzieci są takie jakie są. Zamiast bawić się na podwórku spędzają całe dnie przed komputerem lub robią wszystko by zdobyć pieniądze na nowe ubrania i gadżety. Ja swoim dzieciom daję co miesiąc kieszonkowe, nie mają komórek a na komputerze grają tylko w weekend. Potrafią się sobą zająć a ja wiem że wyrosną na porządnych ludzi:)
Cytuj
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 19:53
Jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Jakoś nie przekonuje mnie to aby 13 letnie dziecko miało własna karte. Dla mnie to wszystko za szybko idzie do przodu. Moim zdaniem dziecko stanie sie zbyt "pyszne" gdy w wieku 13 lat będzie mogło płacić kartą. Wyobrażacie sobie minę ich kolegów i koleżanek?
Cytuj
Katarzyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 16:57
No masz racje. Moja córka ma dopiero 3 lata ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby za 10 lat zaoferować jej kartę debetową. Nie wiem dla kogo było by to dobre rozwiązanie. Dla dziecka , ktore mogło by zaszaleć? Czy dla rodzica , który niby miałby kontrole nad wydatkami ale wiemy jak to z naszymi dziećmi jest.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 10:28
Moje dzieci również ni dostaną karty debetowej. Jestem zwolenniczką tradycyjnego kieszonkowego. Chcą kartę debetową? Niech sobie same założą gdy dorosną. Ja im takiego czegoś na pewno nie załatwię. Ten świat ostatnio za szybko pędzi i nie sądze by nam to wyszło na dobre.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 16:51
Ja jestem tego samego zdania nie pozwolę na kartę debetową dla dzieci .Ja byłam nauczona ze dostawałam kieszonkowe i musiałam tak się rządzić aby mi starczało. Po co dzieci wynosić na ołtarze ,myślę że to nie potrzebne.
Cytuj
Miecio124

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 20:36
Renia masz racje. Ja uważam że teraz na za dużo sie dzieciom pozwala. A jeszcze pomysł na karty debetowe dla dzieci to już całkowita przesada.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 10:05
Nie popadajmy w paranoję. Taka karta to nic złego w końcu dziecku i tak trzeba dawać kieszonkowe. A karta pozwala rodzicom mieć większą kontrolę nad wydatkami dzieci. Ja jestem jak najbardziej za i moje córy gdy podrosną dostaną karty. Lepiej by miały swoje pieniądze od nas niż żeby przesiadywały w galeriach i naciągały na kasę starszych facetów. Niestety świat się zmienia i my rodzice powinniśmy to zaakceptować. Nasze dzieci będą miały inne priorytety niż my w ich wieku.
Cytuj
Odpowiedź