• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta debetowa dla dziecka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 10:08
zuzannaanna napisał
Nie popadajmy w paranoję. Taka karta to nic złego w końcu dziecku i tak trzeba dawać kieszonkowe. A karta pozwala rodzicom mieć większą kontrolę nad wydatkami dzieci. Ja jestem jak najbardziej za i moje córy gdy podrosną dostaną karty. Lepiej by miały swoje pieniądze od nas niż żeby przesiadywały w galeriach i naciągały na kasę starszych facetów. Niestety świat się zmienia i my rodzice powinniśmy to zaakceptować. Nasze dzieci będą miały inne priorytety niż my w ich wieku.
Tak jak pisaliśmy, karty zasadniczo sa wlasnoscia rodzica, ma nad nimi pelna kontrole, dziecko moze uczyc sie zarzadzania srodkami. http://www.comperia.pl/artykuly/o_kartach_kredytowych/10412-kontroluj-wydatki-dziecka-z-pomoca-karty-przedplaconej.html,
http://www.comperia.pl/artykuly/o_kartach_kredytowych/11394-czy-dziecko-moze-korzystac-z-karty-platniczej-rodzicow.html
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 13:44
Z jednej strony to jest to bardzo fajny pomysł, bo dziecko od małego zapoznaje sie z tym co czeka go w przyszłości. Może dowiedzieć sie jak odpowiednio dysponować pieniędzmi. Ale chyba jak pójdzie do sklepu z taką kartą i kupi jakaś głupotę to na to rodzice wpływu mieć nie będą prawda? Ja bym swojemu dziecku takiej karty nie zaoferował.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:07
Jak nauczysz dziecko rozsądnego wydawania pieniędzy to nie wyda na głupoty. Ja swoim na pewno takie karty założę w przyszłości. Niech się uczą zarządzać swoimi pieniędzmi. Poza tym mam zamiar z nimi chodzić na zakupy gdy będą używały karty. Do szkoły im jej na pewno nie dam.
Cytuj
Patrycja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 19:55
Zuzanna ma sz racje, czasami po prostu ciężko jest zaakceptować nam ze nasze dzieci będą miały inne podejście do życia niż my. Ja to widzę po swoich dzieciach. Ja w ich wieku robiłam zupełnie inne rzeczy i co innego mnie cieszyło. A teraz jak najwięcej elektroniki i nowoczesnych gadżetów.
Cytuj
Karol77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 22:54
Na ta chwile dzieci nie umią liczyć pieniędzy ,myślą że wszystko z nieba leci .A niestety czasy są coraz trudniejsze. U mnie dzieci nie posiadają karty i nie zamierzam im zakładać .Jak dorosną same zadecydują czy chcą taką posiadać kartę ,ale wtedy to oni będą na siebie zarabiać i na pewno inaczej będą gospodarować pieniędzmi .
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 7:49
A ja tam swojemu dziecku pozwolę mieć kartę debetową ,przynajmniej nauczy się jak rozsądnie wydawać pieniądze.Przecież w każdej chwili można kontrolować jego wydatki .Wcale nie jest to takie złe.A przecież w przyszłości i tak będzie posiadał ,to taka praktyka od dziecka nauczy gospodarowania finansami .
Cytuj
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 14:06
Dla dziecka nie wiem czy karta debetowa będzie odpowiednia .Wiadomo może nauczy się gospodarowania finansami ale czy za bardzo nie rozpieścimy dzieciaka .Jeszcze tak myśl mi się nasuwa czy w sklepie jak dziecko będzie chciało zapłacić kartą czy sprzedawca zrealizuje tą płatność ?
Cytuj
Pola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 1:23
pamiętaj, iż konto możesz otworzyć na siebie, a dla dziecka wydać tylko kartę płatniczą. są darmowe rachunki przecież, a oferta dla dzieci czy młodzieży od 13 roku życia nie powala na kolana. dziecko będzie pełnomocnikiem do Twojego konta, wydadzą kartę i finał. A co do realizacji w sklepie to czemu mieli by tego nie zrobić?
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:08
Nie wiem co w tym złego, że dziecko może mieć kartę debetową? 13-latki to już nie są małe dzieci. Niech uczą się zarządzać pieniędzmi. Karol77 masz rację. Dzieci teraz myślą, że kasa leci z nieba, dlatego trzeba je nauczyć szacunku do pieniędzy i pracy rodziców. Gdy dasz im 50zł na miesiąc do rozdysponowania na karcie i ani grosza więcej na pewno z czasem nauczą się tak wydawać by na wszystko im starczyło.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:52
Wiele jest produktów, z których tak na prawde moga korzystać dzieci i od najmłodszych lat uczyć sie zarządzać pieniędzmi. Polecam: http://wilczko.blox.pl/2014/05/Stawiaja-na-mlodych.html
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź