• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

W co zainwestować 30 tysięcy złotych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2016 18:53
a ja proponuję zakupić jakąś działkę np. budowlaną. A może mając wkład własny kupić mieszkanie na wynajem, na kredyt, który będzie finansowany z opłat?
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
AsiaEs

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2016 9:30
Stanisław Bińkiewicz napisał
a ja proponuję zakupić jakąś działkę np. budowlaną. A może mając wkład własny kupić mieszkanie na wynajem, na kredyt, który będzie finansowany z opłat?
Za 30tys. zł takie inwestycje? Odważne propozycje.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2016 10:00
AsiaEs napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
a ja proponuję zakupić jakąś działkę np. budowlaną. A może mając wkład własny kupić mieszkanie na wynajem, na kredyt, który będzie finansowany z opłat?
Za 30tys. zł takie inwestycje? Odważne propozycje.


No cóż. Mając działkę, mam pieniądze. Kupując mieszkanie na kredyt pod wynajem, mam mieszkanie i pieniądze. Inwestując w fundusze inwestycyjne, kupując polisolokaty, grając na giełdzie, mogę nie mieć nic.

A odwaga? Właśnie do odważnych i zdecydowanych należy świat
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 29.1.2016 10:01
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
AsiaEs

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2016 10:13
Stanisław Bińkiewicz napisał
AsiaEs napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
a ja proponuję zakupić jakąś działkę np. budowlaną. A może mając wkład własny kupić mieszkanie na wynajem, na kredyt, który będzie finansowany z opłat?
Za 30tys. zł takie inwestycje? Odważne propozycje.


No cóż. Mając działkę, mam pieniądze. Kupując mieszkanie na kredyt pod wynajem, mam mieszkanie i pieniądze. Inwestując w fundusze inwestycyjne, kupując polisolokaty, grając na giełdzie, mogę nie mieć nic.

A odwaga? Właśnie do odważnych i zdecydowanych należy świat

Pewnie ma Pan racje, ale takie podejscie dla niektórych moze byc zbyt odważne:) Nie mnie jednak ma to sens.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

6.2.2016 22:11
Witam serdecznie,

djurek napisał
Wiem, że jest jakieś ryzyko, ale z drugiej strony też zysk jest o wiele większy niż na bezpiecznych lokatach.

Comperia zaproponowała mi konto eksperta po odnalezieniu moich wypowiedzi nt. oszczędzania i inwestowania. Pierwszą poradę zamieszczę w tym wątku, ponieważ kwota inwestycji w bardzo interesujący instrument musi być krotnością 10,000zł. Taka jest wartość nominalna obligacji jednego z polskich banków, który jest stabilny, najbardziej prężny i zbudował silną pozycję w szybkim czasie. Kapitał do działalności pozyskał m.in. z rynku obligacji Catalyst w roku, podczas którego stopy procentowe były na dość wysokim poziomie (w stosunku do dzisiejszych poziomów - wtedy historycznie minima aż tak odległe nie były). Obecnie można nabyć je i cieszyć się oprocentowaniem przekraczającym 7%!

Jest to wielkość brutto, ale posiadając konto IKE (poruszę to obszerniej w osobnym wątku - dobrze, że w końcu pojawiają się także pytania o IKE na forum, bo temat był niemal martwy) można zabrać całość zysku, zamiast trochę ponad 5,5% netto po podatku Belki. Tak czy inaczej można zarobić 2 razy więcej, niż na lokacie bankowej.

Właśnie dlatego tu pytam o jakieś programy czy inne tego typu inwestycje, bo sam średnio to ogarniam.

Nie jestem w stanie śledzić wszystkich programów inwestycyjnych, ponieważ na ich dużą ilość większość jest mało zyskowna dla klienta, a nie lubię grzebać w śmieciach dla jednostkowych przypadków rozsądnych propozycji. Oferujący (zwykle bank) gwarantuje sobie, w proporcji do zerowego ryzyka dla banku, zbyt wysoki zysk . Szczególnym przypadkiem są lokaty strukturyzowane. W razie błędnego założenia trendu na instrumencie włączonym w taką "lokatę" klient otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty. Gdy instrument zespolony w lokatę strukturyzowaną przyniesie dobrą stopę zwrotu klient zarobi ustalony maksymalny procent, a bank zgarnie resztę nagrody bez ponoszenia ryzyka.

Wiem, że w bankach można znaleźć tego typu oferty, tylko teraz pytanie, czy lepiej iść do doradcy bankowego czy może właśnie szukać pomocy i rady poza bankami?

Grunt to weryfikować otrzymywane oferty. Sugeruję znalezienie niezależnego doradcy, który przejrzy skrupulatnie warunki umowy. Osobiście polecam rozwiązania omijające jak najwięcej prowizji pobieranych przy prowadzeniu programów inwestycyjnych.

Pozdrawiam
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 6.2.2016 22:15
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź