• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak najbezpieczniej oszczędzać?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 13:05
Mam pewne oszczędności, jest tego około 30 tysięcy złotych. Trzymałem je na lokatach i kontach, ale ostatnio padały różne banki i ogólnie źle się na rynku finansowym dzieje, dlatego chciałem gdzieś te oszczędności przenieść.
Pytanie gdzie?
Co jest obecnie najbezpieczniejszą opcją, która ochroni moje pieniądze?
Cytuj
Jula

Niezarejestrowani

16.12.2015 13:49
Najbezpieczniejsze są na pewno lokaty bankowe, ale czy zyskowne? Jesli maks. 3 proc. Cie urządza....
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:12
bezpiecznie to własnie lokaty, może ike, konta oszczędnościowe, złoto
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Kłoda

Niezarejestrowani

16.12.2015 14:13
Pytanie na ile chcesz te pieniądze zdeponować. Przy takiej kwocie to już można myśleć o rożnych rozwiązaniach.
Cytuj
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 15:19
Generalnie to oszczędzam to na czarną godzinę, ewentualnie emeryturę. A ta już nie tak długo, bo mam już 54 lata.
Lokaty nadal są najbezpieczniejsze?
Nie zależy mi na zysku, po prostu nie chcę stracić tego, co ciężko przez całe życie udało mi się odłożyć.
Zastanawiałem się prawdę mówiąc nad kupnem obligacji skarbu państwa, które się uważa za jedne z bezpieczniejszych opcji, ale sam nie wiem.
Cytuj
Jula

Niezarejestrowani

16.12.2015 15:22
Henryk napisał
Generalnie to oszczędzam to na czarną godzinę, ewentualnie emeryturę. A ta już nie tak długo, bo mam już 54 lata.
Lokaty nadal są najbezpieczniejsze?
Nie zależy mi na zysku, po prostu nie chcę stracić tego, co ciężko przez całe życie udało mi się odłożyć.
Zastanawiałem się prawdę mówiąc nad kupnem obligacji skarbu państwa, które się uważa za jedne z bezpieczniejszych opcji, ale sam nie wiem.
To moze faktycznie IKE jest ok. Niestety na obligacjach nie zyskasz zbyt wiele, a ich bezpieczeństwo jest takie jak lokat.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 9:28
Najbezpieczniej jest oszczędzać dywersyfikując swoje oszczędności. Przede wszystkim nie trzymać ich w jednym miejscu - jeden bank, jeden fundusz inwestycyjny, itp.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Kłoda

Niezarejestrowani

17.12.2015 9:37
Fundusz inwestycyjny? Moze Pan coś więcej o tym powiedzieć?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 10:59
30.000 zł można trzymac w jednym banku, BFG objęte są depozyty do 100 tys. euro.
W tym wieku TYLKO lokata bankowa lub konto oszczędnościowe. Zysk nie będzie duży (nieco wyższy niż inflacja). Odradzam otwierania czegoś co wiąże się z ryzykiem. Fundusze są mniej lub bardziej ryzykowne.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 11:29
Czy trzeba znać się na giełdzie, żeby wiedzieć czy dany fundusz jest mniej czy bardziej niebezpieczny?
Bo ja się nie znam kompletnie, wskaźniki mi nic ie mówią i nie rozumiem polowy pojęć używanych na blogach inwestycyjnych. Ale chciałbym zarobić nieco więcej niż na lokacie, dlatego myślałem o jakimś funduszy.
Wszystkie banki, które to oferują co prawda piszą, że jest bezpiecznie, bla, bla, bla, ale czy można im wierzyć na słowo?
Cytuj
Odpowiedź