• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak najbezpieczniej oszczędzać?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Jula

Niezarejestrowani

17.12.2015 11:34
No właśnie, a Panu zależy chyba na bezpieczeństwie. Lokata na 2-3lata i problem z głowy.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 12:41
Lokata / konto oszczędnościowe to w obecnej sytuacji chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale rozważać nad większymi bankami.

jamie napisał
Czy trzeba znać się na giełdzie


No niestety trzeba się znać. Zakres wiedzy od umiejętności interpretowania analizy technicznej, aż po podstawowe informacje na temat spółki w którą chce się wejść. Oczywiście najbezpieczniejsze okazują się być walory znaczące na rynku. Orlen, pko, pge etc. Można poczytać wiele prognoz znajdujących się w necie, kliku osobom na pewno uda się poprawnie nakierować:)
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 17.12.2015 12:42
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 0:23
fundusze oferują gotowe portfele, ale nawet tutaj trzeba mieć odpowiednie rozeznanie, przejrzeć historię itp a poza tym na krótką metę mogą się okazać przyczyną strat...poza tym nie sądzę aby żadne papierowe aktywa były bezpieczne, za dużo szumu na świecie:)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Amelia2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 11:25
A nie bezpieczniej byłoby inwestować w nieruchomości? Jeśli ma się zdolność kredytową, to można przecież oszczędności wykorzystać jako wkład własny, kupić jakiś lokal i go wynajmować.
Przy odpowiednim rozeznaniu na rynku, kredyt będzie spłacał się sam, tzn. za pieniądze z wynajmu.
A może nawet coś zostanie dla nas, co będziemy mogli dalej odkładać.
Moim zdaniem nie jest to głupi pomysł i warto przemyśleć takie rozwiązanie.
Na starość mieszkanie można sprzedać i zmów będą pieniądze na życie, ale już sporo więcej.
Cytuj
Jarek99

Niezarejestrowani

23.12.2015 9:58
Amelia2 napisał
A nie bezpieczniej byłoby inwestować w nieruchomości? Jeśli ma się zdolność kredytową, to można przecież oszczędności wykorzystać jako wkład własny, kupić jakiś lokal i go wynajmować.
Przy odpowiednim rozeznaniu na rynku, kredyt będzie spłacał się sam, tzn. za pieniądze z wynajmu.
A może nawet coś zostanie dla nas, co będziemy mogli dalej odkładać.
Moim zdaniem nie jest to głupi pomysł i warto przemyśleć takie rozwiązanie.
Na starość mieszkanie można sprzedać i zmów będą pieniądze na życie, ale już sporo więcej.
Do inwestycji w nieruchomości trzeba niestety mieć bardzo duży kapitał na wejście. Chociaż nie powiem, tez mi się ten rodzaj inwestycji podoba najbardziej.
Cytuj
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 11:20
Czy ja wiem, czy trzeba mieć aż taki kapitał? Sądzę, że spokojnie wystarczy mieć pieniądze na wkład własny. Jak dobrze przemyślimy sprawę, to wydaje mi się, że kredyt będzie mógł właściwie sam się finansować dzięki pieniądzom z wynajmu.
Oczywiście trzeba sobie najpierw zadać trochę trudu, żeby sprawdzić, jak kształtują się ceny w naszej okolicy.
W ten sposób za kilkadziesiąt lat, bo spłaceniu kredytu będziemy mieć praktycznie za darmo mieszkanie, które możemy sprzedać za większe pieniądze niż włożyliśmy na początek. To chyba najbardziej atrakcyjna forma inwestowania, choć nie jest całkowicie bezpieczna i pozbawiona wad.
Cytuj
Jędrula

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.12.2015 13:14
Nie no, niby tak, ale zobacz, ile jest tu niewiadomych! Nie wiesz, jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat będą się kształtowały ceny wynajmu, nie wiesz, czy WIBOR nie pójdzie w górę.
No i wydatki na naprawy i remonty, które przecież też trzeba ciągle robić.
A podatek katastralny? Jeśli go wprowadzą, to inwestycja w nieruchomości całkiem przestanie być opłacalna.
Cytuj
halley

Niezarejestrowani

28.12.2015 22:39
Wg mnie dobrym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe. Od niedawna mam konto oszczędnościowe w raiffesienie i sobie chwalę. Pieniądze nie leżą odłogiem. Teraz czekam tylko, aż suma pieniędzy się zwiększy :D Jeżeli chodzi o ryzyko, to myślę że zawsze jesteśmy zmuszeni do jego podjęcia obojętnie przy każdej inwestycji.
Cytuj
tamrys

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.12.2015 8:22
A jakie oprocentowanie masz w tym Raiffeisenie?
Bo ja mam takie konto oszczędnościowe w mbanku, ale nie jestem zadowolony i chciałbym zmienić na coś lepszego.
Czy obecnie w ogóle można gdzieś znaleźć dobrze oprocentowane konto czy nie bardzo?
Bo co jak co, ale to moje to kompletna porażka, nie wiem, jakie ma oprocentowanie, ale się czasem zastanawiam, czy na pewno wyższe od inflacji.
Bo szczerze wątpię.
Cytuj
Odpowiedź