• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile kosztuje eMakler w mbanku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
marius

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.12.2015 15:24
Postanowiłem zakupić jakieś akcje, zacząć inwestować w ten sposób. Ponieważ od wielu lat jestem klientem mbanku, to po rachunek maklerski też się tam udałem. Przybyłem, zobaczyłem i stwierdziłem, że nie wiem, ile mnie to będzie kosztować. Zamiast zwykłej tabeli opłat i prowizji, są jakieś dane powypisywane, jakieś prowizje od dyspozycji itd., a ja bym chciał wiedzieć, ile miesięcznie im zapałce? Może ktoś wie?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.12.2015 18:23
Posiadam tam konto i nie płacę miesięczni nic. Nie licząc prowizji od sprzedaży etc. Kupiłem trochę akcji i wybrałem opcję notowań ciągłych na 3 miesiące, bo koszt takiej opcji to 0zł. Od ponad 4 lat nie pobrali mi żadnej złotówki z tytułu prowadzenia emaklera.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 9:41
Za prowadzenie rachunku nie płacisz, jedynie prowizje za nabycie/sprzedaż papierów wartościowych. W przypadku akcji to 0,39% od kwoty transakcji (nie mniej niż 5 zł, jak dobrze pamiętam).
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
gfilip

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 11:24
Robert Sierant napisał
Za prowadzenie rachunku nie płacisz, jedynie prowizje za nabycie/sprzedaż papierów wartościowych. W przypadku akcji to 0,39% od kwoty transakcji (nie mniej niż 5 zł, jak dobrze pamiętam).


Czyli za zakup tych akcji też się płaci czy nie? Rozumiem, że są różne możliwości, czy tak?
Ostatnio to forum zainspirowało mnie do nabycia pasywów, czyli to chyba chodzi o akcje między innymi?
Prawda jest taka, że nie chcę całego życia spędzić na pracy na etacie, bo nie jest to coś, co mi sprawia przyjemność.
Dlatego też myślałem o założeniu rachunku maklerskiego, tylko jeszcze nie przeglądałem ofert.
Cytuj
TR

Niezarejestrowani

30.12.2015 13:50
Witam, troszkę inne pytanie, czy gdy kupujecie akcje, to kwotę macie podzieloną na 2 części i 1 jest jako środki na zlecenia zakupu akcji a druga połowa jako środki dostępne na zakup obligacji?
Cytuj
Danuta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.12.2015 11:18
Także zastanawiam się na zaczęciem inwestycji na giełdzie. Chciałam założyć sobie to konto, o którym piszecie, rachunek eMakler.
Jednak obawiam się, że nie mam wystarczającej wiedzy, aby nie stracić oszczędności. Chodzi o to, że niekoniecznie wiedziałabym, które akcje kupować.
Widziałam jednak, że niektórzy maklerzy prowadzą blogi na których piszą, co kupują i co sprzedają, oraz jaki mają zysk.
Czy to dobry pomysł, żeby po prostu naśladować kogoś takiego?
Jeśli tak, to kogo najlepiej?
Cytuj
haiko

Niezarejestrowani

5.1.2016 15:17
A znasz się na giełdzie? Poczytaj, pooglądaj, poucz się i inwestuj:)
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

4.3.2016 10:51
Witam serdecznie,

Danuta napisał

Jednak obawiam się, że nie mam wystarczającej wiedzy, aby nie stracić oszczędności.
Widziałam jednak, że niektórzy maklerzy prowadzą blogi na których piszą, co kupują i co sprzedają, oraz jaki mają zysk.
Czy to dobry pomysł, żeby po prostu naśladować kogoś takiego?
Jeśli tak, to kogo najlepiej?

Przez zainwestowaniem w akcje należy zapoznać się z podstawowymi zasadami. Dobry doradca zapozna klienta z taką wiedzą, ponieważ muszą oni być partnerami w dyskusji.

Na blogach można znaleźć osoby dzielące się informacjami o przeprowadzanych transakcjach, nie są to jednak propozycje długoterminowe. To jest gra na giełdzie, a inwestowanie jest zakupem akcji przynoszących dochód i zysk z końcowej różnicy kursu ma być jedynie dodatkiem.
Od 2011r. dynamicznie rośnie w Polsce liczba spółek wypłacających dywidendę z osiągniętego zysku. Z każdym kolejnym rokiem strategia dywidendowa będzie zyskiwać na popularności. W stosowaniu jej przodują fundusze emerytalne z całego świata.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

4.3.2016 11:00
TR napisał
Witam, troszkę inne pytanie, czy gdy kupujecie akcje, to kwotę macie podzieloną na 2 części i 1 jest jako środki na zlecenia zakupu akcji a druga połowa jako środki dostępne na zakup obligacji?

To jest najlepszy wybór dla większości inwestorów. Osoby przed 30r.ż. i chcące odkładać z myślą o emeryturze mogą niemal 100% przeznaczyć na akcje.
Przede wszystkim inwestujemy w obligacje, kiedy akcje przestają być tanie. Na ten moment są okazje na rynku wtórnym oblitacji, choć jest ich niewiele. Akcje jako cały rynek mogą jeszcze stanieć, lecz wyselekcjonowane spółki należy dobierać do portfela.

O inwestowaniu w obligacje:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5860-jak-inwestowac-w-obligacje.html


Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 4.3.2016 11:03
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź