• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka krótka lokata na 2000 złotych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 13:54
Mam 2000 złotych, które udało mi się odłożyć na koncie oszczędnościowym. Pomyślałam, że warto byłoby je teraz wrzucić na lokatę, na niezbyt długi czas (maksymalnie 3 miesiące).
Czy mogą mi państwo coś polecić?
Na jakie maksymalnie oprocentowanie mogę liczyć?
Dodam, że nie chcę zakładać żadnego konta ani spełniać innych dziwnych warunków.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 14:31
(2000 zł x 3%)/4 x 0,81 = 12,15 zł

jakie masz warunki we własnym banku?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 14:39
1,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym.
Jakby nie patrzeć 35 to dwa razy więcej. Pytanie tylko, gdzie dostanę taką lokatę?
Wydaje mi się, że teraz ciężko coś z ładnym oprocentowaniem znaleźć, ale gdzieś słyszałam, że czasem się trafi coś lepszego.
Cytuj
Arczi

Niezarejestrowani

5.10.2015 15:04
Dla 4 zł miesięcznie to nie chciało by mi się fatygować i czytać forum, ulotek itd itp
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 15:28
ile kosztuje Twój czas, że będziesz szukać lepszej oferty za kilka złotych (w skali kilku miesięcy)?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Arczi

Niezarejestrowani

5.10.2015 16:39
Mój czas jest o wiele cenniejszy.
Samo to, że trzeba coś poszukać, poczytać związać się z bankiem na 3 miesiące gdzie zamrażamy własne oszczędności i to wszystko dla 12 zł? Nie zrozumiejmy się źle, gdyż każdy "orze jak może" lecz dla takiego mizernego zysku to darował bym sobie zabawy w lokatę i wolał bym te pieniądze trzymać każdego dnia w dłoni.
Chociaż wówczas bym wiedział, że faktycznie jestem w stanie ich posiadania i należą do mnie.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 7:35
Robert Sierant napisał
ile kosztuje Twój czas, że będziesz szukać lepszej oferty za kilka złotych (w skali kilku miesięcy)?


To ile musiałabym mieć tych oszczędności, żeby się opłacało je trzymać na lokacie?
Tyle się już naczytałam, że zawsze warto wkładać oszczędności na wyższy procent, a w tym momencie to już nie wiem, co robić. Ciułałam na tym koncie i udało mi się taką sumę uzbierać, myślałam, że coś z tego wyniknie.
Poza tym ta inflacja i tak dalej.
Cytuj
JeremiGru

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 9:22
Też uważam, że często czas jest cenniejszy. Jeśli ktoś ma możliwość dobrego zarobku w ramach pensji np.Bo takie zyski jak na lokacie to szkoda często zachodu.
Cytuj
Arczi

Niezarejestrowani

6.10.2015 22:17
Wionella a jaki jest cel dla tych 2 tyś zł? Masz zamiar za to kupić? odkładasz na słabszą chwilę?
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 7:39
Arczi napisał
Wionella a jaki jest cel dla tych 2 tyś zł? Masz zamiar za to kupić? odkładasz na słabszą chwilę?


To po prostu mój zaczątek oszczędzania na przyszłość, ale też na niespodziewane wydatki. Odkąd zaczęłam czytać to forum zdałam sobie sprawę, że sama muszę o to zadbać i pewna poduszka finansowa jest niezbędna. Niestety nie zarabiam tyle, aby w rok odłożyć kilkanaście tysięcy. Otworzyłam konto oszczędnościowe i zaczęłam odkładać. Udało mi się odłożyć 2000 zł. Pomyślałam, że to taka okrągła sumka i można ją już wrzucić na lokatę, a na konto będę odkładać dalej. Jak uzbieram kolejny tysiąc, to już 3 tysiące włożę na inną lokatę i tak będę robić.
Poza tym, piszecie o czasie, ale czy otwarcie lokaty trwa tak długo?
Cytuj
Odpowiedź