• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka lokata na 100 tysięcy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 17:57
udało nam się zaoszczędzić 100 tysięcy złotych, które trzymamy obecnie na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 1,2%. Pomyśleliśmy, że takie sumie byłoby dużo lepiej na lokacie. Czy możecie państwo polecić jakaś ładnie oprocentowaną, najlepiej bez konieczności zakładania konta?
lepsza byłaby miesięczna, 3-miesięczna czy dłuższa?
Cytuj
ZochaN

Niezarejestrowani

21.8.2015 11:43
Może Lokata bezkarna w BGŻ Optima, oprocentowanie 3,2 proc. Przez poł roku zarobisz 648 zł.
Cytuj
Igor

Niezarejestrowani

21.8.2015 12:57
Lokata jest chyba na 3 miesiące, a nie na pół roku...
Cytuj
ZochaN

Niezarejestrowani

21.8.2015 14:10
Tak, tak, ale zysk po 3 miesiącach taki jak napisałam
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 22:30
Ja uważam, iż lokata to jest niezbyt trafna decyzja. Sam kiedyś lokowałem w tego typu rozwiązania, ale w dobie wszechobecnego internetu możliwości również pojawiają się nowe. Nie tylko banksterzy którzy jak pijawki wysysają z nas ile się da.
Owszem lokata to bezpieczne rozwiązanie, gdzie wkładamy i się nie martwimy - zero pracy, a jakiś grosik naliczy.
Nie raz wystarczy 10 min dziennie, aby wypracować zysk około 5% w skali miesiąca. Także co jest lepsze??
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
lincoln

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2015 9:27
Arcanius napisał
Ja uważam, iż lokata to jest niezbyt trafna decyzja. Sam kiedyś lokowałem w tego typu rozwiązania, ale w dobie wszechobecnego internetu możliwości również pojawiają się nowe. Nie tylko banksterzy którzy jak pijawki wysysają z nas ile się da.
Owszem lokata to bezpieczne rozwiązanie, gdzie wkładamy i się nie martwimy - zero pracy, a jakiś grosik naliczy.
Nie raz wystarczy 10 min dziennie, aby wypracować zysk około 5% w skali miesiąca. Także co jest lepsze??


Nie wiem dlaczego, ale brzmi to jak jakiś spam rozsyłany po skrzynkach mailowych, obiecujący złote góry każdemu, kto zainwestuje.
Jakież to cudowne rozwiązanie daje 5% miesięcznie? I jaką cudowną książkę trzeba kupić, żeby się dowiedzieć szczegółów?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

23.8.2015 20:18
ksaron napisał
udało nam się zaoszczędzić 100 tysięcy złotych, które trzymamy obecnie na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 1,2%. Pomyśleliśmy, że takie sumie byłoby dużo lepiej na lokacie. Czy możecie państwo polecić jakaś ładnie oprocentowaną, najlepiej bez konieczności zakładania konta?
lepsza byłaby miesięczna, 3-miesięczna czy dłuższa?


Teoria oszczędzania mówi żeby odłożyć odpowiednią kwotę na lokacie, która miałaby stanowić "poduszkę finansową", na wypadek nagłych, życiowych potrzeb. Lokatę taką można przedłużać co 3 bądź 6 miesięcy, na najlepszych na dany moment na rynku lokatach (obecnie ok 3-3,5% w zależności od kwoty i banku).

Kwota na taką "czarną godzinę" jest zależna od konkretnej osoby/rodziny i sytuacji. Na pewno będzie większa dla kogoś kto wydaje na życie 6000zł niż dla osoby potrzebującej np 2000zł. Więcej na lokatach powinny także utrzymywać osoby posiadające kredyt hipoteczny czy posiadające własne firmy - czyli ponoszące większe ryzyko płynnościowe.

Dobrze żeby kwota lokaty stanowiła min 6-krotność miesięcznych kosztów utrzymania gospodarstwa. Pozostała kwota ponad tą "poduszkę" może być inwestowana na inwestycjach dających więcej niż te 3-3,5%, np fundusze obligacji, nieruchomości na wynajem - bądź inne, w zależności od ustaleń z planerem finansowym. Odpowiednio pookładany portfel to taki który środkom zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale także odpowiedni zysk (tj brak utraty wartości w czasie).
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 7:29
No cóż, my planujemy raczej całą kwotę włożyć na lokatę i 'zapomnieć' o niej na patrzę miesięcy. Obecnie jest przecież deflacja, więc nie muszę się raczej obawiać, że moje pieniądze stracą na wartości, prawda?
No a w inwestowanie nie chciałbym się bawić, bo się na tym nie znam, a jak pomyślę z jakim trudem oszczędzaliśmy tę kwotę, to naprawdę nie chciałbym jej stracić.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 8:46
ksaron napisał
No cóż, my planujemy raczej całą kwotę włożyć na lokatę i 'zapomnieć' o niej na patrzę miesięcy. Obecnie jest przecież deflacja, więc nie muszę się raczej obawiać, że moje pieniądze stracą na wartości, prawda?
No a w inwestowanie nie chciałbym się bawić, bo się na tym nie znam, a jak pomyślę z jakim trudem oszczędzaliśmy tę kwotę, to naprawdę nie chciałbym jej stracić.


Jeśli o zwykle lokaty chodzi, to Zbigniew Papiński na swoim blogu appfunds co miesiąc opisuje najlepsze lokaty na rynku. Poniżej zestawienie na sierpień :)

http://appfunds.blogspot.com/2015/08/najlepsze-lokaty--konta-bankowe-sierpien-2015.html
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
klaudia

Niezarejestrowani

24.8.2015 10:42
A nie obawiacie sie, ze jak wsadzicie kase na dłuższy czas to tylko stracicie?
Cytuj
Odpowiedź