• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka lokata na 100 tysięcy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 14:22
Robert Sierant napisał
lokata bankowa (fachowo depozyt terminowy) to prosta usługa bankowa, pozbawiona ryzyka, z gwarancją BFG

opisywane wyżej rozwiązanie to produkt strukturyzowany czyli tzw. struktura, nie należy mylić pojęć ani tym bardziej wprowadzać klientów w błąd mówiąc, że jest to lokata (w domyśle bankowa taką jaką wszyscy znają)

nie jestem przeciwnikiem struktur, ale osoby, które się na nie decydują powinny mieć tego pełną świadomość, że jest to produkt strukturyzowany, który pozbawiony jest gwarancji BFG

taki wycinek z karty produktu struktury IB:

"Inwestowanie środków w Lokatę Strukturyzowaną wiąże się z ryzykiem, w szczególności z:
- ryzykiem związanym ze spadkiem wartości Aktywa Bazowego. W Okresie Lokaty Wartość Bieżąca Lokaty Strukturyzowanej
może ulegać znacznym wahaniom ze względu na zmiany wyceny Aktywa Bazowego,
- ryzykiem kredytowym, które obejmuje ryzyko niewypłacalności emitentów instrumentów finansowych stanowiących Aktywo
Bazowe lub wchodzących w skład Aktywa Bazowego"

wszystko jest dla ludzi, ale zanim wpłacicie pieniądze, zapoznajcie się z dokumentami (musicie potwierdzić, że je przeczytaliście) żeby później nie było, że doradca wkręcił, byłem pod presją, ten pan tak ładnie opowiadał etc...


Panie Robercie. jeśli Pan cytuje fragment Karty produktu, dlaczego pomija Pan istotne zapisy, powyżej tej treści.
A tam jest napisane:
Idea Bank S.A. oferując lokatę strukturyzowaną nie świadczy usług doradztwa inwestycyjnego, ani nie udziela porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia
transakcji. Ostateczna decyzja, co do otwarcia lokaty strukturyzowanej oraz wielkości zaangażowanych środków należy wyłącznie do Klienta.
Inwestycja w Lokatę nie gwarantuje osiągnięcia zysku powyżej 2% Kwoty Lokaty w Dniu Zamknięcia Lokaty. Ewentualny zysk z Lokaty Strukturyzowanej powyżej
2% Kwoty Lokaty w Dniu Zamknięcia Lokaty wynika ze zmiany wyceny Aktywa Bazowego. Kwota Lokaty podlega w całości, do wysokości nieprzekraczającej
równowartości w złotych 100 000 euro ochronie w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego"

Tak więc, akurat ta lokata jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli chodzi o mnie, jako doradca, przedstawiam Klientowi warunki, niczego nie sugerując ani nie zmuszając do działania. To są pieniądze i tylko klient ma zdecydować co z nimi zrobi. A ja zgodnie z Kodeksem Etycznym Federacji, mam szczegółowo przedstawić propozycję, omawiając wszystkie, zarówno dobre jak i złe strony.
Co do nazewnictwa, nazwę ktoś wymyślił, nie wiem bankowiec czy jakiś ekonomista. Czy to ważne jak się nazywa? A gdyby ktoś wcześniej nazwał lokatę strukturyzowaną, np lokatą bankową? To jest tylko nazwa.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 14:42
Stanisław Bińkiewicz napisał
Robert Sierant napisał
lokata bankowa (fachowo depozyt terminowy) to prosta usługa bankowa, pozbawiona ryzyka, z gwarancją BFG

opisywane wyżej rozwiązanie to produkt strukturyzowany czyli tzw. struktura, nie należy mylić pojęć ani tym bardziej wprowadzać klientów w błąd mówiąc, że jest to lokata (w domyśle bankowa taką jaką wszyscy znają)

nie jestem przeciwnikiem struktur, ale osoby, które się na nie decydują powinny mieć tego pełną świadomość, że jest to produkt strukturyzowany, który pozbawiony jest gwarancji BFG

taki wycinek z karty produktu struktury IB:

"Inwestowanie środków w Lokatę Strukturyzowaną wiąże się z ryzykiem, w szczególności z:
- ryzykiem związanym ze spadkiem wartości Aktywa Bazowego. W Okresie Lokaty Wartość Bieżąca Lokaty Strukturyzowanej
może ulegać znacznym wahaniom ze względu na zmiany wyceny Aktywa Bazowego,
- ryzykiem kredytowym, które obejmuje ryzyko niewypłacalności emitentów instrumentów finansowych stanowiących Aktywo
Bazowe lub wchodzących w skład Aktywa Bazowego"

wszystko jest dla ludzi, ale zanim wpłacicie pieniądze, zapoznajcie się z dokumentami (musicie potwierdzić, że je przeczytaliście) żeby później nie było, że doradca wkręcił, byłem pod presją, ten pan tak ładnie opowiadał etc...


Panie Robercie. jeśli Pan cytuje fragment Karty produktu, dlaczego pomija Pan istotne zapisy, powyżej tej treści.
A tam jest napisane:
Idea Bank S.A. oferując lokatę strukturyzowaną nie świadczy usług doradztwa inwestycyjnego, ani nie udziela porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia
transakcji. Ostateczna decyzja, co do otwarcia lokaty strukturyzowanej oraz wielkości zaangażowanych środków należy wyłącznie do Klienta.
Inwestycja w Lokatę nie gwarantuje osiągnięcia zysku powyżej 2% Kwoty Lokaty w Dniu Zamknięcia Lokaty. Ewentualny zysk z Lokaty Strukturyzowanej powyżej
2% Kwoty Lokaty w Dniu Zamknięcia Lokaty wynika ze zmiany wyceny Aktywa Bazowego. Kwota Lokaty podlega w całości, do wysokości nieprzekraczającej
równowartości w złotych 100 000 euro ochronie w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego"

Tak więc, akurat ta lokata jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli chodzi o mnie, jako doradca, przedstawiam Klientowi warunki, niczego nie sugerując ani nie zmuszając do działania. To są pieniądze i tylko klient ma zdecydować co z nimi zrobi. A ja zgodnie z Kodeksem Etycznym Federacji, mam szczegółowo przedstawić propozycję, omawiając wszystkie, zarówno dobre jak i złe strony.
Co do nazewnictwa, nazwę ktoś wymyślił, nie wiem bankowiec czy jakiś ekonomista. Czy to ważne jak się nazywa? A gdyby ktoś wcześniej nazwał lokatę strukturyzowaną, np lokatą bankową? To jest tylko nazwa.


podałem zapisy z regulaminu przykładowej struktury; nie chodzi o sugerowanie klientowi na co ma się zdecydować - to są jego pieniądze tylko o to, aby nie wprowadzać klienta w błąd mówiąc o produkcie "lokata", która depozytem terminowym przecież nie jest

lokata a lokata strukturyzowana to zdecydowanie nie to samo, to że ktoś kiedyś dokonał uproszczenia nie znaczy, że należy ten błąd powielać

wszyscy chyba słyszeli o "lokatach", które później okazywały się ryzykownymi produktami finansowymi, na których można było sporo stracić

problem zaczynał się właśnie w momencie jak doradca mówił, że to jest "lokata", to usypia czujność, a prawda jest taka, że klienci niechętnie czytają umowy, regulaminy itp...

prowadzi to do nieporozumień, reklamacji a nawet pozwów itp...całe środowisko doradców na tym traci

czy nie łatwiej od razu napisać, że jest to (nawet) "lokata strukturyzowana" (z naciskiem na to drugie) a nie lokata?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 14:56
Ale właśnie często o to chodzi panie Robercie, aby "uśpić czujność".
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 26.8.2015 14:56
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 15:09
W swoim pierwszym wpisie na temat "Kapitalnego Roku", wyraźnie napisałem, cytuję: "a swoim klientom proponuję lokatę strukturyzowana w Idea Banku. Kapitalny Rok, bo tak się ta lokata nazywa, to gwarancja 100% zwrotu kapitału oraz 2% odsetek.
Tak więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd jak to sugeruje Pan Robert
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 17:58
Stanisław Bińkiewicz napisał
W swoim pierwszym wpisie na temat "Kapitalnego Roku", wyraźnie napisałem, cytuję: "a swoim klientom proponuję lokatę strukturyzowana w Idea Banku. Kapitalny Rok, bo tak się ta lokata nazywa, to gwarancja 100% zwrotu kapitału oraz 2% odsetek.
Tak więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd jak to sugeruje Pan Robert


No i jak dla mnie nadal małe zyski i kiepskie zabezpieczenie kapitału (jeżeli ktoś ma zamiar wpłacać 100% oszczędności). Jak ktoś zna scenariusz cypryjski to wie o czym piszę. Jak ktoś zda sobie sprawę, że upadek jednego niewielkiego SKOK-u niemal spustoszył kasę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to da mu to do myślenia. Jak komuś mało, to niech poszuka w sieci dyrektywy na temat procedury ratowania banków w przypadku zagrożenia upadkiem. Wszyscy zakrywają się BFG i nie mówię, iż to nie działa, jednakże skoro wiele osób widzi ryzyko inwestowania w inne "gałęzie" niż bank to trzeba być uczciwym i mówić o każdym ryzyku nawet od strony banku.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 20:00
Arcanius napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
W swoim pierwszym wpisie na temat "Kapitalnego Roku", wyraźnie napisałem, cytuję: "a swoim klientom proponuję lokatę strukturyzowana w Idea Banku. Kapitalny Rok, bo tak się ta lokata nazywa, to gwarancja 100% zwrotu kapitału oraz 2% odsetek.
Tak więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd jak to sugeruje Pan Robert


No i jak dla mnie nadal małe zyski i kiepskie zabezpieczenie kapitału (jeżeli ktoś ma zamiar wpłacać 100% oszczędności). Jak ktoś zna scenariusz cypryjski to wie o czym piszę. Jak ktoś zda sobie sprawę, że upadek jednego niewielkiego SKOK-u niemal spustoszył kasę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to da mu to do myślenia. Jak komuś mało, to niech poszuka w sieci dyrektywy na temat procedury ratowania banków w przypadku zagrożenia upadkiem. Wszyscy zakrywają się BFG i nie mówię, iż to nie działa, jednakże skoro wiele osób widzi ryzyko inwestowania w inne "gałęzie" niż bank to trzeba być uczciwym i mówić o każdym ryzyku nawet od strony banku.
Arcanius napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
W swoim pierwszym wpisie na temat "Kapitalnego Roku", wyraźnie napisałem, cytuję: "a swoim klientom proponuję lokatę strukturyzowana w Idea Banku. Kapitalny Rok, bo tak się ta lokata nazywa, to gwarancja 100% zwrotu kapitału oraz 2% odsetek.
Tak więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd jak to sugeruje Pan Robert


No i jak dla mnie nadal małe zyski i kiepskie zabezpieczenie kapitału (jeżeli ktoś ma zamiar wpłacać 100% oszczędności). Jak ktoś zna scenariusz cypryjski to wie o czym piszę. Jak ktoś zda sobie sprawę, że upadek jednego niewielkiego SKOK-u niemal spustoszył kasę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to da mu to do myślenia. Jak komuś mało, to niech poszuka w sieci dyrektywy na temat procedury ratowania banków w przypadku zagrożenia upadkiem. Wszyscy zakrywają się BFG i nie mówię, iż to nie działa, jednakże skoro wiele osób widzi ryzyko inwestowania w inne "gałęzie" niż bank to trzeba być uczciwym i mówić o każdym ryzyku nawet od strony banku.


Czy nie uważa Pan, że najwyższy czas odkryć karty i opisać swoje rewelacyjne sposoby zarabiania pieniędzy. Włączanie się w dyskusję. pisanie w półsłówkach o jakiejś utopii jest dla mnie niezrozumiałe. Wiem, że w internecie istnieją różne sposoby zarabiania, ale one nie dają żadnych gwarancji zarobku. Chciałbym zobaczyć Pana w akcji jak Pan tłumaczy emerytowi, żeby swoje pieniądze zamiast do swojego Banku, wpłacił na jakieś konto w Internecie. Nie wiem jak inni, ale ja Pana pomysłów nie kupuję.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 0:39
Ależ i mogę Panie Stanisławie uchylić rąbka tajemnicy. Pisał Pan wcześniej, że CYTUJĘ "na przestrzeni ostatnich kilku lat również brałem udział w kilku przedsięwzięciach, które szybko się pojawiały, jeszcze szybciej znikały. Banners Broker, Just Been Paid, Rici" a czy analizował Pan czemu te strony padały? czyżby chciwość wyrobienia zysku na poziomie 25% miesięcznie bądź po 40-50 dniach nie było lekką przesadą? Czym się Pan kierował podejmując decyzję, czy ten program jest faktycznie trafnym wyborem? Czy admin był zaufany, pokazał w ogóle swoją twarz? Firma była zarejestrowana, nie w rajach podatkowych, a w normalnych krajach? jaki był współczynnik ruchu na stronie? ilu pozyskiwano inwestorów, oraz prawdziwych reklamodawców?? to są tylko podstawowe pytania.

No i wszystko mam rozrysowane w wordzie :) także sądzę, że nawet emeryt (co się tak Pan do nich przyczepił) zrozumie jakie to łatwe, ale fakt decyzja wymaga odwagi, czyli świadomości, że 10% oszczędności można pomnożyć 5 razy szybciej po 2 miesiącach niż na lokacie w banku. Ja tylko daję możliwość poznania takiej opcji, nie sprzedaję żadnej książki, nie oczekuję doładowania telefonu w zamian, a tylko chcę przekazać plik wordowski na Waszą skrzynkę mailową, aby każdy poznał mechanizm na którym zarabiam od kilku miesięcy, czy to takie straszne?? Chyba nikt nie wie, że to właśnie informacja jest najcenniejszym towarem na rynku?? Gdyby ktoś powiedział, że dany mecz w 3 lidze angielskiej jest sprzedany i wygrywa drużyna po kursie 6zł to chociaż zaryzykował byś te 2zł, aby wykorzystać szansę (to był mój pierwszy strzał, kolejne projekty nigdy nie opierały się na hazardzie)?? Bo czy giełda nie wygląda podobnie?? ja korzystam z takich okazji od ponad 1,5 roku. Bo to jest właśnie magia internetu, informacja krąży wszędzie, jednakże to od Ciebie zależy czy zdołasz ją w porę wychwycić i zarobić. Wyszło kazanie, także mam nadzieję, że już każdy wie jak chcę pomóc, bo ja rąk po wasze pieniądze nie wyciągam.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 7:47
Uważam, że dyskusja zaczęła odbiegać od tematu. Było pytanie jaka lokata na 100 tys. zł. Uważam, że temat się wyczerpał.
Tak jak wcześniej wspominałem, ja nie kupuję żadnych rewelacyjnych metod zarabiania i na tym kończę swój udział w tej dyskusji, która nie wnosi już nic konkretnego do głównego tematu.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 8:23
A ja chętnie poczytam o tym świetnym, złotym sposobie, o którym Pan pisze. Wyśle mi pan ten plik wordowski?
Mój mail to: smay@op.pl
Chciałbym sam ocenić, cóż to za super biznes.
Może akurat coś z tego będzie?
I jeszcze takie pytanie, ile w to trzeba minimum zainwestować na początku?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2015 8:27
Stanisław Bińkiewicz napisał
Uważam, że dyskusja zaczęła odbiegać od tematu. Było pytanie jaka lokata na 100 tys. zł. Uważam, że temat się wyczerpał.
Tak jak wcześniej wspominałem, ja nie kupuję żadnych rewelacyjnych metod zarabiania i na tym kończę swój udział w tej dyskusji, która nie wnosi już nic konkretnego do głównego tematu.


Ale czy to ma być kółko wzajemnej adoracji co do lokat bankowych? Ja proponuję zainwestowanie tych 10%, bo tak jak autor stwierdził, "raczej chcemy wrzucić całość na lokatę". Jest to forum o pomnażaniu pieniędzy, nie kiszeniu ich, rozumiem Pana obawy, gdyż jest Pan pracownikiem zapewne jakiegoś banku, choć jak sam Pan wcześniej przyznał, internet daje sporą możliwość na zarobek i ja chcę się tym podzielić. To, że Panu się nie udało nie oznacza, iż mój pomysł jest trefny. Ja dzielę się informacjom i nic nie sprzedaję, każdy ma prawo podjąć decyzję samemu. Odpowiedział sobie Pan na pytania wcześniej przeze mnie zadane? Sądzę, że nie bardzo i wstyd się do tego przyznać, iż analityk nie analizował ryzyka które podejmował.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Odpowiedź