• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłaca się teraz kupić złoto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AntonS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2015 16:48
obiło mi się o uszy, że cena złota bardzo spada. Podobno jest to związane z jakimiś ruchami na wschodzie, dokładnie nie wiem o co chodzi, ale chyba ktoś wrzucił na rynek spore ilości kruszcu. No i tak mi się wydaje, że to dobry moment, żeby trochę tego kupić. Mam 50 tysięcy wolnych środków i zastanawiam się, czy w to iść. Czy ktoś z was tak inwestuje? Może jeszcze troszkę poczekać?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 9:21
AntonS napisał
obiło mi się o uszy, że cena złota bardzo spada. Podobno jest to związane z jakimiś ruchami na wschodzie, dokładnie nie wiem o co chodzi, ale chyba ktoś wrzucił na rynek spore ilości kruszcu. No i tak mi się wydaje, że to dobry moment, żeby trochę tego kupić. Mam 50 tysięcy wolnych środków i zastanawiam się, czy w to iść. Czy ktoś z was tak inwestuje? Może jeszcze troszkę poczekać?


Złoto po roku wyłamało dolne wsparcia i jego cena znów jest w trendzie spadkowym. Dodatkowo większość specjalistów jest zdania że cena złota będzie jeszcze spadać - dzisiejszy artykuł z bloomberga
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-07-28/gold-out-of-style-like-bell-bottom-trousers-signals-lower-prices

Zazwyczaj na rynkach większość racji nie ma. Ale czy już jest tak źle, że aż "pozytywnie"? Ciężko przewidzieć..

Złoto w portfelu modelowo zaleca się trzymać jako 5-15% całości kapitału. Za trzymaniem kruszcu przemawia:
- Złoto jest jedyna w historii walutą która utrzymała wartość
- Gdyby dziś ciągle obowiązywał parytet $ do złota, to jego cena byłaby znacznie wyższa

Zazwyczaj hossa na surowcach przechodzi po hossie na akcjach (którą na rynkach światowych obecnie mamy..) i łączy się z dużą inflacją. Podaż pieniądza jest obecnie na świecie bardzo znacząca (pieniądz "drukuje" EBC, robili to Amerykanie, Japończycy..) dlatego długoterminowo złoto warto mieć, krótkoterminowo - może być jeszcze taniej.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 9:39
Czyli warto jeszcze poczekać? Tak z miesiąc-dwa?
Ja na razie nie mam wolnych środków, a też słyszałam o tych spadkach i korci mnie, żeby zainwestować. Ale niedługo będzie przypływ gotówki, jak ruszą zbiory.
Zobaczę, jak wówczas będzie wyglądała sytuacja. Boję się tylko, że przegapię okazję, która może się nie powtórzyć.
Myślicie, że warto wziąć teraz kredyt na zakup złota?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 11:43
Wionella napisał
Czyli warto jeszcze poczekać? Tak z miesiąc-dwa?
Ja na razie nie mam wolnych środków, a też słyszałam o tych spadkach i korci mnie, żeby zainwestować. Ale niedługo będzie przypływ gotówki, jak ruszą zbiory.
Zobaczę, jak wówczas będzie wyglądała sytuacja. Boję się tylko, że przegapię okazję, która może się nie powtórzyć.
Myślicie, że warto wziąć teraz kredyt na zakup złota?


Dzisiaj 1 uncję kpisz za ok 4300zł. Miesiąc temu była po ok 4500zł. Za cenę złota w PLN odpowiada cena w $ i kurs $. Możesz obserwować te wartości i dokonać zakupu w najlepszym momencie. Listę sklepów Internetowych ze złotymi monetami znajdziesz też tutaj
http://trustory.co/nowosci/zloto_alternatywa_na_obecne_czasy_

Inwestowanie na kredyt wiąże się z dużym ryzykiem. Z zasady inwestować powinno się tylko środki które są wolne i można ewentualnie pogodzić się z ich utratą..
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
kejt

Niezarejestrowani

10.8.2015 12:12
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Wionella napisał
Czyli warto jeszcze poczekać? Tak z miesiąc-dwa?
Ja na razie nie mam wolnych środków, a też słyszałam o tych spadkach i korci mnie, żeby zainwestować. Ale niedługo będzie przypływ gotówki, jak ruszą zbiory.
Zobaczę, jak wówczas będzie wyglądała sytuacja. Boję się tylko, że przegapię okazję, która może się nie powtórzyć.
Myślicie, że warto wziąć teraz kredyt na zakup złota?


Dzisiaj 1 uncję kpisz za ok 4300zł. Miesiąc temu była po ok 4500zł. Za cenę złota w PLN odpowiada cena w $ i kurs $. Możesz obserwować te wartości i dokonać zakupu w najlepszym momencie. Listę sklepów Internetowych ze złotymi monetami znajdziesz też tutaj
http://trustory.co/nowosci/zloto_alternatywa_na_obecne_czasy_

Inwestowanie na kredyt wiąże się z dużym ryzykiem. Z zasady inwestować powinno się tylko środki które są wolne i można ewentualnie pogodzić się z ich utratą..
no najlepsza sytuacja jak ktos kto nigdy nie inwestował, inwestuje pieniądze z kredytu
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 16:02
kejt napisał
no najlepsza sytuacja jak ktos kto nigdy nie inwestował, inwestuje pieniądze z kredytu


A skąd przeświadczenie, że ta pani nigdy nie inwestowała? czyżby to było widać po jej wypowiedzi?
Ja to się nie znam na tym, nigdy nawet nie myślałam, żeby kupować złoto inne niż jako biżuterię.
A właśnie skoro cena złota na giełdzie tak spadła, to czy i biżuteria będzie tanieć?
Cytuj
kejt

Niezarejestrowani

11.8.2015 10:45
Basia napisał
kejt napisał
no najlepsza sytuacja jak ktos kto nigdy nie inwestował, inwestuje pieniądze z kredytu


A skąd przeświadczenie, że ta pani nigdy nie inwestowała? czyżby to było widać po jej wypowiedzi?
Ja to się nie znam na tym, nigdy nawet nie myślałam, żeby kupować złoto inne niż jako biżuterię.
A właśnie skoro cena złota na giełdzie tak spadła, to czy i biżuteria będzie tanieć?
widac widac, po pytaniach jakie zadaje
Cytuj
weronikajagodzinska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 9:30
Ktoś biorąc kredyt z zamiarem inwestowania na pewno liczy, że zyska dużo więcej, niestety zamiast tego mamy potem koszty kredytu plus starty z inwestycji.
Cytuj
kachna

Niezarejestrowani

19.8.2015 13:38
To decyzja kazdej osoby indywidualnie, moze akurat da sie cos zyskac, skad ten pesymizm...
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 15:17
Również uważam, że każdy swój rozum ma i jeśli chce w dany sposób inwestować i zna się na tym, to dlaczego mu coś odradzać? Ponoć żyjemy w wolnym kraju?
Dziś też można inwestować pieniądze z kredytu, szczególnie, jeśli ktoś ma plan i można na tym zyskać.
Każdy ma inne podejście do ryzyka, a nawet jak coś nie wypali, to cóż, jego strata i on to będzie spłacał.
Cytuj
Odpowiedź