• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

konta lepiej oprocentowane niż lokaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
achodak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 9:44
Zwróciłam właśnie uwagę na ciekawą rzecz, według wyświetlanych na http://www.comperia.pl/analytics danych. Konta oszczędnościowe są lepiej oprocentowane niż lokaty. Jak to jest możliwe? Bankom się to opłaca?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 9:50
oprocentowanie konta jest zmienne, może się zmienić w każdej chwili, a lokatę zakładasz na konkretny okres np. 3 m-ce i jeżeli jest to lokata ze stałym % to w trakcie jej trwania oprocentowanie się nie zmieni
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
brita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 12:21
Robert Sierant napisał
oprocentowanie konta jest zmienne, może się zmienić w każdej chwili, a lokatę zakładasz na konkretny okres np. 3 m-ce i jeżeli jest to lokata ze stałym % to w trakcie jej trwania oprocentowanie się nie zmieni


Czy nie jest możliwe założenie sobie konta oszczędnościowego z gwarancją oprocentowania na przykład przez rok?
Czy aby GetinBank nie miał w ofercie konta oszczędnościowego oprocentowanego na 4% z gwarancją oprocentowania do końca 2016 roku? Wydawało mi sie,ze ostatnio widziałam gdzieś taką reklamę.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 13:40
Tzn. że bank może w każdej chwili oprocentowanie konta zmienić czy jest jakiś okres kiedy musi być ono stałe?
Cytuj
pawelek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 15:04
Zależy jaki masz zapis w umowie. Czytamy, czytamy.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 15:15
brita napisał
Robert Sierant napisał
oprocentowanie konta jest zmienne, może się zmienić w każdej chwili, a lokatę zakładasz na konkretny okres np. 3 m-ce i jeżeli jest to lokata ze stałym % to w trakcie jej trwania oprocentowanie się nie zmieni


Czy nie jest możliwe założenie sobie konta oszczędnościowego z gwarancją oprocentowania na przykład przez rok?
Czy aby GetinBank nie miał w ofercie konta oszczędnościowego oprocentowanego na 4% z gwarancją oprocentowania do końca 2016 roku? Wydawało mi sie,ze ostatnio widziałam gdzieś taką reklamę.


tak, ale zobacz jakie musisz spełnić warunki, aby mieć te 4% na KO do końca 2016 r....
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 16:10
achodak napisał
Zwróciłam właśnie uwagę na ciekawą rzecz, według wyświetlanych na http://www.comperia.pl/analytics danych. Konta oszczędnościowe są lepiej oprocentowane niż lokaty. Jak to jest możliwe? Bankom się to opłaca?


Ale co to w ogóle jest? Jakieś dane zbiorcze, uśrednione... moim zdaniem takie średnie to nie jest zbyt miarodajna rzecz. Przecież są lokaty oprocentowane wyżej niż 1,53% i jest ich całkiem sporo, więc nie popadajmy tu w skrajności. No i komu jak komu, ale akurat bankom tak niskie oprocentowanie się na pewno opłaca, dla nich im mniej nam dadzą tym lepiej.
Cytuj
marcinb

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 10:32
Melior napisał
achodak napisał
Zwróciłam właśnie uwagę na ciekawą rzecz, według wyświetlanych na http://www.comperia.pl/analytics danych. Konta oszczędnościowe są lepiej oprocentowane niż lokaty. Jak to jest możliwe? Bankom się to opłaca?


Ale co to w ogóle jest? Jakieś dane zbiorcze, uśrednione... moim zdaniem takie średnie to nie jest zbyt miarodajna rzecz. Przecież są lokaty oprocentowane wyżej niż 1,53% i jest ich całkiem sporo, więc nie popadajmy tu w skrajności. No i komu jak komu, ale akurat bankom tak niskie oprocentowanie się na pewno opłaca, dla nich im mniej nam dadzą tym lepiej.
Ale jak masz średnią to jest jakiś obraz tego co się na rynku dzieje.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 11:25
marcinb napisał
Melior napisał
achodak napisał
Zwróciłam właśnie uwagę na ciekawą rzecz, według wyświetlanych na http://www.comperia.pl/analytics danych. Konta oszczędnościowe są lepiej oprocentowane niż lokaty. Jak to jest możliwe? Bankom się to opłaca?


Ale co to w ogóle jest? Jakieś dane zbiorcze, uśrednione... moim zdaniem takie średnie to nie jest zbyt miarodajna rzecz. Przecież są lokaty oprocentowane wyżej niż 1,53% i jest ich całkiem sporo, więc nie popadajmy tu w skrajności. No i komu jak komu, ale akurat bankom tak niskie oprocentowanie się na pewno opłaca, dla nich im mniej nam dadzą tym lepiej.
Ale jak masz średnią to jest jakiś obraz tego co się na rynku dzieje.
Jak mniej dają to mniej osób chce deponował, więc średnio im się to opłaca.
Cytuj
amala

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 12:51
Aj tam. Wcale konta nie są oprocentowane wyżej niż lokaty. Wprawdzie zdarzają się promocje w stylu\: konto oszczędnosciowe oprocentowane na 4% ale mają na celu jedynie przyciągnąć osoby do załózenia sobie konta w danej instytucji. A na przykład oprocentowanie takie możę byc jedynie przez 1 miesiąc. Jest ograniczenie kapitalu do 10 tys. oraz płatność za prowadzenie konta kilka złotych miesięcznie .W takiej sytuacji nie jest tak wesoło prawda?
Cytuj
Odpowiedź