• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata dla dziecka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2014 14:37
Książeczki oszczędnościowe zakładane było dobrych parę lat temu, teraz można znaleźć podobne produkty w niektórych bankach. Ale typowych książeczek juz nie ma.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 14:43
Jeszcze raz zapaszam do naszego artykułu dotyczącego oszczędzania dla dzieci : http://www.comperia.pl/finanse-od-dziecka-czyli-czym-skorupka-za-mlodu.html
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 13:06
Zastanawiam się nad założeniem dziecku lokaty , podobnież takie oszczędzanie daje dobry start.A ja ostatnio słyszałem że jest coś takiego jak Lokata Junior.Czy ktoś już z takiej lokaty korzystał ,czy orjetuje się na czym polega ,ciężko na coś się zdecydować doradźcie .
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 18:03
Ja proponuje konto oszczędnościowe.Najlepiej otworzyć takie w swoim banku. Ja mam darmowe i co więcej mogę sobie ustalić jaką kwotę co miesiąc bank będzie mi automatycznie odkładał na to konto. Może to być 50zł a może to być 200zł. Nie będziesz musiał o tym pamiętać.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2014 13:26
bronek34 napisał
Zastanawiam się nad założeniem dziecku lokaty , podobnież takie oszczędzanie daje dobry start.A ja ostatnio słyszałem że jest coś takiego jak Lokata Junior.Czy ktoś już z takiej lokaty korzystał ,czy orjetuje się na czym polega ,ciężko na coś się zdecydować doradźcie .


No rzeczywiście była lub jest taka lokata w Kredyt banku znalazłam informacje, że:

" Ofertę lokaty dla dziecka posiada Kredyt Bank. Lokata Junior może być założona na okres 3 lub sześciu miesięcy. Oprocentowanie wynosi: 3 miesiące - 3,30% brutto; 6 miesięcy - 3,50% brutto. Kapitalizacja ma miejsce na koniec okresu. Kwota minimalna wynosi zaledwie 50 zł"

Ale to jest taka lokata chyba nie, że zbierasz dla dziecka pieniądze i wkładasz je na lokatę ale że dziecko samo tam inwestuje.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 13:57
Gość napisał
Książeczki oszczędnościowe zakładane było dobrych parę lat temu, teraz można znaleźć podobne produkty w niektórych bankach. Ale typowych książeczek juz nie ma.


I może nawet dobrze bo to trzeba było chodzić i wpłacać a teraz można wszystko zrobić z poziomu komputera, albo nawet nic nie robić tylko zlecić bankowi i on sam będzie odkładał. Takie jest chyba najlepiej bo nie trzeba o tym pamiętać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.1.2015 23:44
Premiopolisa Start w Życie to:

Ubezpieczenie na życie dziecka
Długoterminowy plan oszczędzania na przyszłość dziecka.
Jest to gwarancja, że niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, Twoje dziecko otrzyma solidne wsparcie finansowe.

Pieniądze na studia, pierwszy samochód czy wkład na mieszkanie - potrzeb z pewnością nie zabraknie. Z Premiopolisą Prudential, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie mogło zrealizować swoje plany w przyszłości.

Gwarancja kapitału - zawierając umowę, ustalasz minimalną kwotę, jaką dziecko otrzyma w określonym przez Ciebie czasie - dzięki temu masz pewność, że bez względu na to, co przyniesie przyszłość otrzyma ono gwarantowaną sumę na realizację planów.

Premie roczne i premia końcowa - co roku oraz na koniec okresu ubezpieczenia masz możliwość uzyskania premii - dodatkowych kwot, które powiększą wartość oszczędności dla Twojego dziecka.

Bezpieczeństwo dziecka - w ramach Premiopolisy dziecko ma zapewnione ubezpieczenie na życie oraz ochronę na wypadek poważnego zachorowania i niezdolności do samodzielnej egzystencji.

Twoje bezpieczeństwo - Twoje życie i zdrowie też może być objęte ubezpieczeniem - w razie poważnej choroby, niezdolności do pracy, poważnego uszczerbku lub gdyby Ciebie zabrakło - Prudential przejmie obowiązek regularnego opłacania składek za ubezpieczenie dziecka, aż do końca trwania umowy.

Rozsądna wysokość wpłat - wpłacając minimum 125 zł miesięcznie, nie obciążasz znacznie budżetu domowego, a jednocześnie możesz zgromadzić znaczną sumę pieniędzy na realizację planów dziecka.
Elastyczne rozwiązanie - to, jak długo zdecydujesz się oszczędzać, zależy od Ciebie oraz Twoich możliwości finansowych - minimalny okres oszczędzania to 10 lat.

Swobodny wybór - sam określasz, kiedy dziecko otrzyma zgromadzone oszczędności - maksymalnie do ukończenia 25. roku życia. Wypłata zgromadzonych oszczędności może być jednorazowa lub w 4 równych ratach wypłacanych co rok. Dzięki temu możesz zaplanować np. finansowanie studiów dziecka.

Brak podatku od zysków kapitałowych - pieniądze, które otrzymasz na koniec okresu ubezpieczenia, nie podlegają opodatkowaniu 19-procentowym podatkiem od zysków kapitałowych (zgodnie z aktualnymi regulacjami podatkowymi) - to znaczna korzyść finansowa.

Wypełnij formularz aby poznać szczegóły -> http://joannamarciniec.produktyfinansowe.pl/e/lead/1239/
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 7:26
Ja jakiś czas temu założyłam taką lokatę swojej chrześnicy .Powinna wybrać pieniądze jak dorośnie czyli w wieku 18 lat. Patrzylam sobie na prognozy jak to będzie rosło na przyszłość i powiem Wam,że są zachęcające. W wieku 18 lat uzbiera się nie taka mała sumka.
Lokata założona w mbanku.
Zastanawiałam się jeszcze nad funduszem inwestycyjnym ale to nie jest chyba tak bezpieczne?
Cytuj
Odpowiedź