• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata dla dziecka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 14:10
mhm dzięki to rzeczywiście w tym wypadku lokata się nie opłaca bo są krótkoterminowe - doczytałam sobie :) a konto oszczednosciowe spokojnie moge załozyc w swoim pekao i tam przelewać mu co miesiac kaske :) mam nadzieje ze chociaz ja jakis samochód uda sie poskładać i coś do tego :D ja na magistra dostałam auto od rodziców i wspominam to jako świetny prezent :) no i poza tym nie wiadomo co bedzie w przyszłości choroby i takie tam więc taka kaska sie przyda :)
Cytuj
be free like a child
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 15:30
też jestem za tym bo tak naprawdę, tak jak pisałam akcje i obligacje są już często dla funu - jeśli masz wolną gotówkę, chcesz nią poobracać i liczysz się z tym że coś tam możesz stracić to nie ma problemu - świetny sposób tak samo na uczenie się mechanizmów działania giełdy :) ja póki co nie mam takiej wolnej gotówki bo oszczedzamy na samochód i wole bezpieczniejsze rozwiązania :)
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 20:53
Ja mam dwie córki i od jakiegoś czasu zastanawiam się jak je zabezpieczyć na przyszłość. Myślałam o lokacie ale tak jak tu piszecie, nie opłaca się na dłuższą metę. Mąż namawia mnie na konto oszczędnościowe i to chyba najlepsza opcja. Tylko gdzie założyć takie konto? Ja do tej pory korzystałam tylko z usług WBK oni mają tam konta oszczędnościowe? Chciałam też trzymać te pieniądze w domu ale wiem że będziemy z nich podbierać co chwilę po parę groszy więc ten pomysł odpada.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 21:45
jestem tego samego zdania. W takim odkładaniu dla dziecka najlepsze jest konto oszczędnościowe. To jest też chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie. A taki start dla dziecka to wielka pomoc.
Cytuj
mirka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 22:29
zanim zaczniesz okładać tak pieniądze dla dziecka dobrze sie zastanów, gdzie je ulokujesz, chodzi mi konkretnie o bank, bo weź pod uwagę tez to że będzie to odkładanie na dłuższą mete i weź pod uwagę banki które utrzymają sie na rynku.
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 13:24
Zgadzam sie z koleżanką wyżej, czasami jest tak że bank bankrutuje, znika z rynku a nasze pieniądze razem z nim. Konto oszczędnościowe to chyba jeden z lepszych pomysłów pod czas odkładania tak pieniędzy dla dziecka. Ja chyba tez zacznę tak robić żeby moja córka mogła z tego skorzystać w przyszłości.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:09
No konto oszczędnościowe jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Nie zawsze będzie tak że bedziemy mieć możliwość odłożenia konkretnej sumy pieniędzy a na takim koncie wpłacasz ile chcesz, wyciągasz ile chcesz a może z czasem bank będzie mógł zaoferować coś więcej.
Cytuj
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 13:49
Zgadzam sie z Zolza , wiadomo że póki oboje pracujecie to nie będzie problemu z odłożeniem pieniędzy dla malucha ale niech stanie sie coś że jedno z was straci prace albo pojawi sie sytuacja w której nagle będziecie potrzebować pieniędzy to z tego konta zrobicie to bez problemu. Gorzej z wypłatami z lokaty bo tam nie zawsze sie da wtedy kiedy chcesz.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 9:45
A w jakim banku teraz warto założyć konto oszczędnościowe? Co sądzicie o PKO? Słyszałam, że dobrze radzi sobie z MdM, ludzie chwalą również konta osobiste w tym banku. Myślicie, że konto oszczędnościowe spełni tam swoje zadanie? Na jak długo w ogóle zakłada się takie konto? Działa na podobnej zasadzie jak lokata? Wiem, wiem dużo pytań:) ale jestem zielona w tym temacie i chciałabym się jak najwięcej dowiedzieć.
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 10:59
Nie wiem czy zaufała bym PKO , ja ma do tego banku jakieś uprzedzenie. Mój mąż miał tam jakiś czas konto i co chwile wyskakiwały jakieś dodatkowe opłaty. Niby konto darmowe ale za wszystko płać. Wiec raczej nie powiem Ci czy warto, może teraz już się coś tam zmieniło.
Cytuj
Odpowiedź