• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie konto oszczędnościowe dla dziecka?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 0:25
:) czytam i zastanawiam się tylko po co zakładać i szukać konta DLA Dziecka, gdzie możecie założyć cokolwiek i potem mu to wypłacić ( ike/plan inwestycyjny/konto oszczędnościowe na siebie) no chyba że ma być NA dziecko ale nie wiem co to zmienia...

Milewat napisał
Niedługo ma się nam urodzić syn i zastanawiamy się z żoną, gdzie założyć dla niego konto oszczędnościowe. Możecie państwo coś polecić? Najlepiej, żeby opłat było jak najmniej, a odkładane pieniądze zabezpieczone przed inflacją. o i nie chcielibyśmy, żeby co miesiąc trzeba było wpłacać określoną kwotę, bo zamierzamy wpłacać pieniądze w miarę możliwości, a z tym jak wiadomo może być różnie.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 18:47
Myślę, że ogólnie ludzie nieco inaczej do tego podchodzą, jeśli coś ma być 'dla dziecka'. Najczęściej chodzi o to, żeby nikt nie mógł z takiego konta czy lokaty nic wyjąć, bo przecież zawsze będzie to korcić.
Ja sama mam jedno konto 'dla kotów', na którym odkładam pieniądze, w razie gdyby było potrzebne jakieś leczenie czy coś w tym stylu moich futrzaków. Sytuacja jest chyba trochę podobna?
W każdym razie, poniekąd rozumiem tych ludzi.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 19:56
może...tylko z konta dla dziecka to i tak może korzystać do woli opiekun prawny, nie ma tu nic z ochrony przed wyjęciem...jeśli masz problem żeby odłożyć coś normalnie to żadne konto Ci nie pomoże
Anita napisał
Myślę, że ogólnie ludzie nieco inaczej do tego podchodzą, jeśli coś ma być 'dla dziecka'. Najczęściej chodzi o to, żeby nikt nie mógł z takiego konta czy lokaty nic wyjąć, bo przecież zawsze będzie to korcić.
Ja sama mam jedno konto 'dla kotów', na którym odkładam pieniądze, w razie gdyby było potrzebne jakieś leczenie czy coś w tym stylu moich futrzaków. Sytuacja jest chyba trochę podobna?
W każdym razie, poniekąd rozumiem tych ludzi.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź