• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie konto oszczędnościowe dla dziecka?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kolos Artur

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 16:32
[quote author=koronka]Na rynku oprócz tego to teraz chyba nie ma nic dla dzieci ciekawego. nawet oferta PKO BP tez ma niewiele do zaoferowania.
Mój dzieciak ma Juniora w pkobp i na dzisiejsze warunki jest to dobra oferta. Oprocentowanie 3% do 2,5 tys zł. Chyba nigdzie więcej nie ma. Taki rachunek temu samemu dziecku może osobno założyć mama i tata - wtedy limit na dzieciaka to 5 tys. tylko trzeba pamiętać, że takie konto można mieć do 13 lat.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 11:00
[quote author=Kolos Artur][quote author=koronka]Na rynku oprócz tego to teraz chyba nie ma nic dla dzieci ciekawego. nawet oferta PKO BP tez ma niewiele do zaoferowania.
Mój dzieciak ma Juniora w pkobp i na dzisiejsze warunki jest to dobra oferta. Oprocentowanie 3% do 2,5 tys zł. Chyba nigdzie więcej nie ma. Taki rachunek temu samemu dziecku może osobno założyć mama i tata - wtedy limit na dzieciaka to 5 tys. tylko trzeba pamiętać, że takie konto można mieć do 13 lat.[/quote A potem co, wypłacić trzeba te pieniądze?
Cytuj
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 15:20
Piotr napisał
A potem co, wypłacić trzeba te pieniądze?


Też mnie to właśnie zaintrygowało... A może po prostu konto się samo przekształca? Na przykład zmienia się oprocentowanie i inne opłaty.
Jeśli ktoś wie, to napiszcie!
Raczej mało który rodzic zakłada dziecku konto do 13 r.ż, raczej chodzi o to, żeby pieniądze dostało dopiero po osiągnięciu pełnoletności.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 9:42
W PKO BP jest tez konto dla młodzieży, wiec pewnie można przenieść, przekształcić.
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:06
PKO BP akurat dla dzieci i mlodziezy ma calkiem niezla, a przynajmniej szeroką ofertę.
Cytuj
Ula34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 13:16
Podbijam temat, bo jestem ciekawa czy na rynku nie pojawiły się żadne nowości.
Szukam takiego, które:
- będzie mnie mało kosztowało (chodzi o utrzymanie jego)
- będzie miało jakieś sensowne oprocentowanie
- można założyć na dziecko, ale ja jako prawny opiekun mogłabym wcześniej je zamknąć.
Dziecko ma 3 lata w tym momencie.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 14:06
Wolałbym inwestować/kolekcjonować "coś" - monety, znaczki etc. Rzadkie okazy. Za 18 lat sam stwierdzisz, iż była to o wiele bardziej "udana inwestycja" niż bezwartościowe lokaty.
Cokolwiek teraz kupisz (z głową na karku) to będzie miało o wiele większą wartość.
Oczywiście wszystko zależy od wysokości kwoty na ten cel przeznaczanej.
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 10.12.2015 14:07
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Dolce

Niezarejestrowani

10.12.2015 14:36
Ula34 napisał
Podbijam temat, bo jestem ciekawa czy na rynku nie pojawiły się żadne nowości.
Szukam takiego, które:
- będzie mnie mało kosztowało (chodzi o utrzymanie jego)
- będzie miało jakieś sensowne oprocentowanie
- można założyć na dziecko, ale ja jako prawny opiekun mogłabym wcześniej je zamknąć.
Dziecko ma 3 lata w tym momencie.
Najfajniej byloby zainwestowac w mieszkanie.Co dziecko z nim zrboi gdy bedzie dorosle to juz jego rzecz.
Cytuj
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 14:58
No pewnie, że są lepsze możliwości na inwestycje dla dziecka niż konto oszczędnościowe, ale wydaje mi się, że Ula szuka produktu, który pozwoli jej odkładać co miesiąc jakąś kwotę. Czy tak?
Żeby kupić mieszkanie to trzeba mieć około 100 tysięcy najbidniej, a sama wiem po sobie, że rodzice żadko kiedy mają takie kwoty. Co innego przez całe życie dziecka zbierać na koncie np. po 100 złotych miesięcznie. Za 18 czy w tym wypadku 15 lat zbierze się niezła kwota.
Nie lepiej po prostu założyć konta na siebie? Chyba mniej z tym kłopotu.
Cytuj
Koralowa

Niezarejestrowani

10.12.2015 15:01
Mona-L napisał
No pewnie, że są lepsze możliwości na inwestycje dla dziecka niż konto oszczędnościowe, ale wydaje mi się, że Ula szuka produktu, który pozwoli jej odkładać co miesiąc jakąś kwotę. Czy tak?
Żeby kupić mieszkanie to trzeba mieć około 100 tysięcy najbidniej, a sama wiem po sobie, że rodzice żadko kiedy mają takie kwoty. Co innego przez całe życie dziecka zbierać na koncie np. po 100 złotych miesięcznie. Za 18 czy w tym wypadku 15 lat zbierze się niezła kwota.
Nie lepiej po prostu założyć konta na siebie? Chyba mniej z tym kłopotu.
No tak, ale problem jest ze znalezieniem jakiegos w miare dobrego produktu..
Cytuj
Odpowiedź