• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycje w mieszkania. Czy to może się opłacić

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 10:22
Czy Waszym zdaniem warto jest obecnie inwestować w mieszkania?

Sama ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wprawdzie ceny nie są tak wysokie jak jeszcze te 3-4 lata temu. Trochę spadły tak więc rynek mieszkaniowy jest o wiele bardziej przystepny ale nie sądzicie,że Polska trochę się wyludnia i ,że trend będzie obecny również w przyszłości?
I czy na wynajmie rzeczywiście można tak dużo zarobić? CZy jednak użeranie się z wynajmującymi może być kłopotliwe?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.6.2015 13:43
Jesli masz srodki to chyba najlepsza inwestycja. Mieszkania zawsze będą w cenie. A zeby sie wyludniala? Gdyby tak bylo to deweloperzy nie mieliby pola do zarobku. Wciąż powstają nowe osiedla mieszkalne. Myslę, że warto.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 8:57
Jasne, ze tak. jesli jeszcze w wiekszym miescie to to jest żyła złota. Znajoma ma 2 w Warszawie i w zasadzie z tego sie utrzymuje.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 9:12
koronka napisał
Jasne, ze tak. jesli jeszcze w wiekszym miescie to to jest żyła złota. Znajoma ma 2 w Warszawie i w zasadzie z tego sie utrzymuje.
Z wynajmu dwóch mieszkań wyzyje? To ile te mieszkania maja metrów?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 13:55
nie ile metrów, ale za ile je wynajmuje

możesz mieć mieszkanie 100m2 i dostać za nie mniej niż za 50m2, wiele zależy od lokalizacji, standardu wykończenie etc...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lincoln

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 14:13
Ja słyszałem, że o wiele lepiej jest inwestować w ziemię rolną.
Chodzi o to, że jest to dobro, którego nie przybędzie, bo ilość ziemi jest ograniczona. A ziemia rolna jest tańsza niż działki budowlane, ale nie z jakiegoś obiektywnego powodu, a jedynie dlatego, że tak stanowi prawo, które przecież może się zmienić.
Oczywiście obecnie nie zarobi się na tym tak, jak na mieszkaniu, które można wynajmować (choć przecież można ziemię wydzierżawić), ale jest to inwestycja, która kiedyś może się zwrócić.
Myślą państwo, ze jest to dobre rozumowanie? Ja słyszałem o tym od pewnego youtubera, który wydaje się być rozsądnym człowiekiem.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2015 14:45
lincoln napisał
Ja słyszałem, że o wiele lepiej jest inwestować w ziemię rolną.
Chodzi o to, że jest to dobro, którego nie przybędzie, bo ilość ziemi jest ograniczona. A ziemia rolna jest tańsza niż działki budowlane, ale nie z jakiegoś obiektywnego powodu, a jedynie dlatego, że tak stanowi prawo, które przecież może się zmienić.
Oczywiście obecnie nie zarobi się na tym tak, jak na mieszkaniu, które można wynajmować (choć przecież można ziemię wydzierżawić), ale jest to inwestycja, która kiedyś może się zwrócić.
Myślą państwo, ze jest to dobre rozumowanie? Ja słyszałem o tym od pewnego youtubera, który wydaje się być rozsądnym człowiekiem.
mOże i tansza, ale tez na dzierżawie mniej zarobisz niz na wynajmnie domu czy mieszkania.
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 10:55
O ziemi rolnej trzeba miec pojęcie. Mój ojciec ostatnio kupił sporo hektarów, ale on się na tym zna, bo na wsi sie wychował. Sam ją uprawia. jesli myslisz o dzierżawie to sie upewnij, ze ktos bedzie chciał ją dzierżawić, bo np. ta którą mój ojciec kupił przez lata leżała odłogiem i nikt nie chciał jej kupić, ani dzierżawic. Mieszkanie jednak zawsze ktos wynajmnie.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 11:01
To zalezy gdzie ta ziemia. W jakim obszarze, jaki rodzaj, co mozna na niej siać, czy można ja przekształcić w budowlaną.
Cytuj
profinfo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 13:08
Jeżeli jest to większe miasto to jak najbardziej tak. A w przypadku gdy mieszka w nim jeszcze dużo ludzi młodych np. studentów to podwójne tak. Bo zazwyczaj mieszkania wynajmują właśnie takie osoby, które się jeszcze nie ustatkowały.Tak więc im więcej takich ludzi tym łatwiej znaleźć chętnych i tym więcej można zarobić. Takie prawo rynku.
Cytuj
Księgarnia prawnicza - Profinfo.pl
Odpowiedź