• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycje w mieszkania. Czy to może się opłacić

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

11.6.2015 15:01
Jelsi chodzi o male miejscowosci to z wynajmem jest trudno, bo jest malo tymczasowo mieszkających. W mojej miejscowosci z której pochodzę za wynajem płaci sie 1/3 tego co Warszawie, albo i mniej.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 9:44
A to racja, u mnie jest podobnie. Majac mieszkanie w stolicy na wynajmie mozna ładnie zarobić. Niestety w mniejszych miastach to sa grosze. Ale pamietajmy tez o ile tansze jest takie mieszkanie.
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:05
A tam nawet w mniejszym miescie sie opłąca. To zawsze jakis regularny, prawie pewny (mowie prawie, bo rozne sa sytuacje) dochód.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:26
Mela napisał
Czy Waszym zdaniem warto jest obecnie inwestować w mieszkania?

Sama ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wprawdzie ceny nie są tak wysokie jak jeszcze te 3-4 lata temu. Trochę spadły tak więc rynek mieszkaniowy jest o wiele bardziej przystepny ale nie sądzicie,że Polska trochę się wyludnia i ,że trend będzie obecny również w przyszłości?
I czy na wynajmie rzeczywiście można tak dużo zarobić? CZy jednak użeranie się z wynajmującymi może być kłopotliwe?


Przy niskich stopach procentowych ma to sens. Na wynajmie powinnaś zarabiać średnio ok. 4,5% rocznie, ale nie jest to tak wygodne jak lokata, która wymaga kilka kliknięć. Istotne problemy dla inwestycji w mieszkania, które widzę to: demografia oraz widmo wprowadzenia podatku katastralnego.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:57
Tomasz Paryz napisał
Mela napisał
Czy Waszym zdaniem warto jest obecnie inwestować w mieszkania?

Sama ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wprawdzie ceny nie są tak wysokie jak jeszcze te 3-4 lata temu. Trochę spadły tak więc rynek mieszkaniowy jest o wiele bardziej przystepny ale nie sądzicie,że Polska trochę się wyludnia i ,że trend będzie obecny również w przyszłości?
I czy na wynajmie rzeczywiście można tak dużo zarobić? CZy jednak użeranie się z wynajmującymi może być kłopotliwe?


Przy niskich stopach procentowych ma to sens. Na wynajmie powinnaś zarabiać średnio ok. 4,5% rocznie, ale nie jest to tak wygodne jak lokata, która wymaga kilka kliknięć. Istotne problemy dla inwestycji w mieszkania, które widzę to: demografia oraz widmo wprowadzenia podatku katastralnego.
O tym podatku juz mowia od dawna. Z drugiej strony na zachodzie podobno sie sprawdza, a u nas nim strasza. to na prawde az takie zle rozwiazanie?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 10:15
Gość napisał
Tomasz Paryz napisał
Mela napisał
Czy Waszym zdaniem warto jest obecnie inwestować w mieszkania?

Sama ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wprawdzie ceny nie są tak wysokie jak jeszcze te 3-4 lata temu. Trochę spadły tak więc rynek mieszkaniowy jest o wiele bardziej przystepny ale nie sądzicie,że Polska trochę się wyludnia i ,że trend będzie obecny również w przyszłości?
I czy na wynajmie rzeczywiście można tak dużo zarobić? CZy jednak użeranie się z wynajmującymi może być kłopotliwe?


Przy niskich stopach procentowych ma to sens. Na wynajmie powinnaś zarabiać średnio ok. 4,5% rocznie, ale nie jest to tak wygodne jak lokata, która wymaga kilka kliknięć. Istotne problemy dla inwestycji w mieszkania, które widzę to: demografia oraz widmo wprowadzenia podatku katastralnego.
O tym podatku juz mowia od dawna. Z drugiej strony na zachodzie podobno sie sprawdza, a u nas nim strasza. to na prawde az takie zle rozwiazanie?


A zwiększanie opodatkowania ludności to dobre rozwiązanie? Już teraz statystyczny Polak oddaje ponad połowę swoich dochodów fiskusowi.
Cytuj
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 10:29
Podatek katastralny bardzo uderzy w osoby posiadające nieruchomości. Nie wiem, co dobrego mógłby on przynieść? Myślicie, że te pieniądze wydadzą na służbę zdrowia albo szkolnictwo? Bo ja myślę, że na obiadki dla polityków i zamiatanie kolejnych afer pod dywan.
Ciekawe jak taki podatek wpłynie na rynek nieruchomości? Ja obstawiam, że mniej osób będzie zainteresowanych kupnem, a więc też kredytami. Właśnie, jeśli weźmiemy kredyt hipoteczny, to ten podatek będziemy musieli płacić jeszcze zanim spłacimy kredyt czy dopiero po jego spłaceniu?
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 12:18
Anita napisał
Podatek katastralny bardzo uderzy w osoby posiadające nieruchomości. Nie wiem, co dobrego mógłby on przynieść? Myślicie, że te pieniądze wydadzą na służbę zdrowia albo szkolnictwo? Bo ja myślę, że na obiadki dla polityków i zamiatanie kolejnych afer pod dywan.
Ciekawe jak taki podatek wpłynie na rynek nieruchomości? Ja obstawiam, że mniej osób będzie zainteresowanych kupnem, a więc też kredytami. Właśnie, jeśli weźmiemy kredyt hipoteczny, to ten podatek będziemy musieli płacić jeszcze zanim spłacimy kredyt czy dopiero po jego spłaceniu?


Anita ale pomyśl inaczej. Obecnie ceny nieruchomości wywindowane są do nienaturalnie wysokiego poziomu. Wielu osób przez to nie stać na kupno mieszkania Podatek katastralny spowoduje obniżenie cen nieruchomości ponieważ ludzie będą chcieli się ich pozbyć po to tylko aby nie placić tak dużego podatku.

Poza tym wiele osób w Warszawie trzyma nieruchomości tylko po to aby były. Opłacają czynsze bo ich to mało kosztuje ale nie wynajmują. Dzięki wprowadzeniu podatku uwolniłaby się duża ilość mieszkań i w rezultacie ceny mieszkań by spadły.
Cytuj
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.1.2017 9:55
dlatego ciekawą opcją są apartamenty pod wynajem ale dla turystów. nawet jeśl jak napisałaś zacznie się "wyludniać" turystyka na pewno będzie się rozwijać. ja przgladam się inwestycją w nadmorskich Rowach i wygląda to bardzo dobrze. standard jest wysoki więc skusi nie tylko rodzimych ale i zagranicznych turystów.
Cytuj
Maja5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.1.2017 17:33
Mieszkanie to świetna inwestycja, zwłaszcza w miastach, gdzie są studenci. Jednak z własnego doświadczenie mogę powiedzieć, że na odbiór kupowanego mieszkania powinno się zabrać specjalistę. Nawet jeżeli jest to nowe mieszkanie. Pozwoli to zaoszczędzić na późniejszych naprawach.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź