• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jaki fundusz inwestycyjny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2015 11:42
Mam 34 lata, chciałabym zacząć oszczędzać w jakimś funduszu. Może mi ktoś coś polecić? Mogę wpłacać miesięcznie maksymalnie 400 złotych. Na jakie zyski mogę liczyć? Na ile lat mogę taki fundusz otworzyć? Proszę o porady.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2015 11:59
umowy podpisuje się zwykle na czas nieokreślony, ale aby program miał sens należy go utrzymywać przez min. 10 lat (w tym czasie zwykle pobierane są tzw. opłaty likwidacyjne)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2015 16:09
Taki okres jest dla mnie jak najbardziej ok, zresztą planuję oszczędzać nawet dużo dłużej.
A jak wyglądają wpłaty na fundusz? To musi być koniecznie jakaś ustalona na początku kwota czy istnieje pewna dowolność?
I jakie jest ryzyko związane z oszczędzaniem w tej formie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2015 16:43
należy się zobowiązać do wpłacania określonej kwoty (miesięcznie, kwartalnie, rocznie) do programu oszczędnościowego

korzystam z takich od kilkunastu lat, najgorzej jest wtedy kiedy ktoś podpisze umowę na 10 lat a po drugim roku stwierdzi, że chce wypłacić...nie zrealizuje celu i poniesie straty
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2015 14:27
A są jakieś kary, jeśli się w danym miesiącu nie wpłaci określonej kwoty? Czy to oznacza po prostu zerwanie umowy?

Ja myślę, że jeśli już ktoś się na to decyduje, to powinien wiedzieć, ze to będzie na długi czas. Po prostu chciałbym wiedzieć, jak to dokładnie działa, bo wiadomo, że różnie może się zdarzyć, można stracić pracę albo mieć wypadek i warto wiedzieć, co wtedy.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2015 14:34
jak w jednym miesiącu nie wpłacisz to się nic nie stanie, zwykle robiłem tak, że jak miałem większą gotówkę to opłacałem za kilka miesięcy z góry (nie w każdym PSO tak się da) a jak był słabszy miesiąc to nie wpłacałem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 17:59
A gdzie szukać takich funduszy? To produkt, który oferują banki czy jakie instytucje?
I na co jeszcze oprócz możliwości zapłaty za kilka miesięcy z góry należy barć pod uwagę?
Sam ostatnio się zastanawiam nad jakimś regularnym oszczędzaniem i przyznam, że nie jest to zły pomysł.
Cytuj
Odpowiedź