• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zerwanie umowy zawartej przez internet

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AdriannA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 0:01
Witam, ostatnio zamówiłam przedmiot w sklepie internetowym
Czyli jest to umowa zawarta na odległość i mogę od niej odstąpić bez wyjaśnień w ciągu 10 dni tak? Czyli jak odebrałam wiadomość email zawarłam umowę na odległość a dopiero przy odbiorze towaru w sklepie zawierana jest normalna umowa tak? I aby odstąpić od umowy zawartej na odległość muszę napisać oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość? Czy mogę najzwyczajniej odmówić przyjęcia towaru?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 9:33
Zasadniczo ma Pani możliwość odstąpienia od umowy. Należy złożyć stosowne oświadczenie w terminie 10 dni od otrzymania produktu. Zwrot towaru może nastąpić maksymalnie w ciągu 14 dni. Najlepiej zrobić to listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Nie musimy też podawać przyczyny dokonania zwrotu. Bez znaczenia pozostaje czy przedmiot jest wadliwy. Przedsiębiorca ma obowiązek przyjąć zwrot w każdej sytuacji. Tutaj jedna ważna uwaga, prawo wskazuje że prawo zwrotu dotyczy nas jeśli zawarliśmy transakcje z osobą , która prowadzi działalność gospodarczą. Jeżeli transakcja sprzedaży została zawarta z osobą prywatną, kupujący nie będzie miał prawa do odstąpienia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 10:55
Dobrze że ja jeszcze nie byłam w takiej sytuacji, nawet nie wiedziałam że jak kupuje cos przez internet to zawieram jakąś umowę. A ty jak chcesz zrezygnować to chyba musisz sie spieszyć skoro czas jest ograniczony, ciekawe czy sklep nie bedzie robił problemu
Cytuj
iwonka0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 12:49
To kupując jakiś przedmiot od osoby prywatnej na Allegro to nie mamy żadnej możliwości reklamowania towaru ,nawet jak przedmiot nie zgadza się z opisem .Czy są jakieś przepisy prawne którymi możemy się podeprzeć w razie reklamacji ?.Nie wszystko zawsze kupujemy w sklepach internetowych .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 14:01
iwonka0 napisał
To kupując jakiś przedmiot od osoby prywatnej na Allegro to nie mamy żadnej możliwości reklamowania towaru ,nawet jak przedmiot nie zgadza się z opisem .Czy są jakieś przepisy prawne którymi możemy się podeprzeć w razie reklamacji ?.Nie wszystko zawsze kupujemy w sklepach internetowych .
Warto prześledzić regulamin danego serwisu i na tej podstawie reklamować towary. Pamiętajmy, że reklamacja wnoszona jest w przypadku wadliwości towaru, natomiast jeżeli zakupujemy towar od przedsiębiorcy możemy go zwrócić bez podawania przyczynny.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

3.6.2014 14:32
Jeśli trafisz na fajnego sprzedającego to odzyskasz kasę bez problemu, na allego jest system oceniania i jak ktoś ma wiele negatywów to wie ze trudniej mu będzie sprzedawać, poza tym można do samego allegro zgłosić sprawe i oni rozstrzygają kto ma racje, zazwyczaj na korzyść kupującego.
Cytuj
Stiven4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:23
A to właśnie trzeba trafić na kogoś normalnego. bo czasami Ci sprzedawcy są tacy uparci że nie można sie nic z nimi dogadać. Czasami nawet komputer jest włączony dziecko coś kliknie, Ty próbujesz wytłumaczyć sprzedawcy a on i tak swoje i musisz płacić.
Cytuj
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:51
To ja kiedyś słyszałem o takim przypadku, dziecko kliknęło kup teraz na allegro i kupiło dom za spora kase. Ale rodzice tego dziecka dogadali sie z kupującym i nie musieli tego płacić na szczescie. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i strachu że musze to spłacić.
Cytuj
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:59
O kurde, dobrze że ja mojego syna nie dopuszczam do komputera. Bo bardzo często mam pootwieranych wiele zakładek z aukcjami na allegro a chyba nie każdy sprzedawca uwierzy w to że nasze dziecko zna sie na komputerach i od tak sobie klikneło.
Cytuj
Maćkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 16:07
Ale nie każdy jest tak bardzo rozeznany w tym że może zrezygnować z umowy która zawarł przez internet. Sporo osób myśli ze jak przemilczą cała sytuacje to nie będą musieli za nić płacić bo nikt im się o to nie upomni a tu jednak niespodzianka.
Cytuj
Odpowiedź