• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak oszczędzać na emeryturę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 10:53
anna napisał
A moim zdaniem to nie jest dużo. Na przykład 200 zł przy 2000 zł dochodów. Myślę,ze jeśli dobrze się zagospodaruje pieniądze to praktycznie każdy sobie poradzi z tym aby odłożyć taką sumkę.

Sama obecnie zamierzam kupić mieszkanie tak wiec wszystkie moje oszczędności pójda na TO.
Zastanawiam się co dalej.Załozyć sobie IKE ? Czy okładać na lokatach?
no tak zalezy od jakiej kwoty te 10 proc. Ale zeby miec widoki na spokojna starość to chyba warto jednak sie nad takim programem zastanowić. Na ZUS nie ma co liczyć.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 11:01
kwota nie jest istotna, jak ktoś zarabia 7kzł to odkłada 700 zł a jak ktoś ma 2kzł to 200 zł...

zamysł jest taki, że jak ktoś przejdzie na emeryturę to jego dochód/świadczenie nie powinno bardzo odbiegać od tego do jakiego jest przyzwyczajony
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 12:49
I przy 10% dochodach nie będzie odbiegać? Gorsza sprawa, jeśli ktoś na tej emeryturze będzie żył dłużej, a w międzyczasie nam ZUS upadnie i zostaniemy tylko z oszczędnościami. I okaże się, że jest ich za mało.
A IKE nam gwarantuje wypłatę świadczeń aż do śmierci czy tylko tyle, ile uzbieraliśmy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 13:01
spodziewasz się jakiś sensownych pieniędzy z ZUS? bo ja nie...

10% dochodu oszczędzanie przez 30-40 lat da całkiem przyjemną kwotę

kasę z IKE możesz wypłacić jednorazowo lub w kawałkach, korzyścią jest to, że od zysków z tego nie zapłacisz podatku
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

21.5.2015 14:12
Teraz tak sie wydaje, ze to duzo, nie mamy z czego. Ale lepiej teraz trochę zacisnąć pasa i nie martwic sie o przyszłość.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.5.2015 15:25
Ludzie nie maja z czego z miesiaca na miesiąc żyć, to jeszcze maja odkładać. Przecież i tak 30 proc. z pensji co miesiąc nam zabierają.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 15:52
Jak ktoś, kto pracuje może nie mieć pieniędzy, żeby przeżyć miesiąc? Mi się to w głowie nie mieści. Widocznie żyje ponad standard. A jeśli ktoś zarabia tak mało, że nie może odłożyć tych pieniędzy na emeryturę, to może liczyć na te 600 złotych z Zusu, które sobie wypracuje przez lata pracy.
A jak to jest z tymi, którzy kończą 67 rok życia i nie mają tych wypracowanej emerytury? Dostają jakąś minimalną albo jakąś inną pomoc od państwa?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.5.2015 12:28
Arias napisał
Jak ktoś, kto pracuje może nie mieć pieniędzy, żeby przeżyć miesiąc? Mi się to w głowie nie mieści. Widocznie żyje ponad standard. A jeśli ktoś zarabia tak mało, że nie może odłożyć tych pieniędzy na emeryturę, to może liczyć na te 600 złotych z Zusu, które sobie wypracuje przez lata pracy.
A jak to jest z tymi, którzy kończą 67 rok życia i nie mają tych wypracowanej emerytury? Dostają jakąś minimalną albo jakąś inną pomoc od państwa?
Jelsiz arabia najnizsza krajowa, ma dzieci na utrzymaniu i spore rachunki to moze. A jeszcze mialy odkladac na emeryture... Niestety nie znasz realiow.
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 12:53
Nie musi zarabiać nawet minimalnej Obecnie jest ciężko nawet osobom,które zarabiają wiecej. Szczególnie jeśli chcą mieć dzieci oraz mieszkają w dużych miastach. MOże być ich nie stać na kredyt hipoteczny ale jednocześnie wynajem również nie jest taki tani.

Sam zastanawiałem się nad Ike. Tylko zastanawia mnie jedno. Czy lepiej jest odkładać na Ike czy po prostu na lokaty.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 14:35
na IKE odkładasz na emeryturę a lokaty są na kilka miesięcy do max 3 lat
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź