• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata czy konto oszczędnościowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.4.2015 10:29
Witam. Mam obecnie zaoszczędzone 10 tys. złotych .Zastanawiam się nad tym co byłoby lepsze. Lokata czy może założenie konta oszczędnościowego. Pieniędzy nie będę trzymała w domu , nie chcę również trzymać ich na zwykłym koncie, które ma obecnie zerowe oprocentowanie.
Co byście radzili?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2015 10:49
Założ sobie lokatę, na dłużzy termin skoro Ci nie sa pieniadze juz teraz potrzebne. Np. w PlusBanku Lokata Dynamicznie Rosnąca, na 15 miesiecy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2015 13:12
Jasne, ze lokata. I chyba faktycznie lepiej na dluzszy okres. Chociaz tez roznie bywa na nich z oprocentowaniem. Mozna tez na razie wozyc na 3 miesiace, bo moze akurat oprocentowania wzrosną. Obecnie lokowanie na półtora roku to spore ryzyko.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2015 15:40
Lokata Bezkarna w BGŻOptima będzie najelpszym rozwiązanie
- 3 miesiące
- 4% w skali roku
- możliwość zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek
- brak opłat za prowadzenie i przelew środków
- darmowe konto oszczędnościowe

Jeśli jesteś zainteresowana pomogę w założeniu lokaty :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.4.2015 9:08
Faktycznie ta lokata w BGŻ jest interesująca. Jeszcze muszę się nad nią zastanowić. Pieniadze nie są mi potrzebne na razie tak wiec mogę założyć lokatę na dowolny okres.
Zajrzałam sobie na stronę Plus Banku i czytam sobie o tej lokacie dynamicznie rosnącej i tam jest napisane,że dają ponad 6%. Czy jest to możliwe ?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

30.4.2015 11:32
natglika napisał
Faktycznie ta lokata w BGŻ jest interesująca. Jeszcze muszę się nad nią zastanowić. Pieniadze nie są mi potrzebne na razie tak wiec mogę założyć lokatę na dowolny okres.
Zajrzałam sobie na stronę Plus Banku i czytam sobie o tej lokacie dynamicznie rosnącej i tam jest napisane,że dają ponad 6%. Czy jest to możliwe ?

Tak jak jest napisane drobnym druczkiem średnie rzeczywiste oprocentowanie wychodzi 3,04% (według moich obliczeń wyszło 3,12% po odjęciu podatku). Poza tym lokata jest na 15 miesięcy. Kapitalizacja następuje co 3 miesiące w wysokości % określonej w tabeli oprocentowania i tak:
- 1-3 miesiąc - 1,7%
- 4-6 miesiąc - 2%
- 7-9 miesiąc - 2,5%
- 10-12 miesiąc 3%
- 13-15 miesiąc 6% (dopiero tutaj mamy to co w reklamie)
Na każdym etapie można zerwać lokatę, ale traci się odsetki za okres w którym zrywamy lokatę.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Odpowiedź