• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co sądzicie o zakładaniu konta całkowicie przez internet?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

26.3.2015 8:47
zakładanie konta przez internet może odstraszać, zwłaszcza starsze roczniki które z dystansem podchodzą do usług bankowych... wiem po swoich rodzicach... ale młodzi już nie mają z tym problemu.... sama zastanawiam się nad kontem w idei można zalożyć albo online właśnie, albo kurierem albo w banku na miejscu. szczerze mówiąc każda opcja jest dla mnie wygodna, ale wiadomo, jak nie trzeba sie fatygowac z domu to lepiej zakładać online....
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2015 9:09
Niekoniecznie bank za to odpowiada. Sama bym powiedziała ,że raczej banku nie będzie to interesowało. To my musimy pilnować swoich danych,tego aby nie wpadły w niepowołane ręce.
Jeśli tak się stanie to procedura jest bardzo długa, trzeba zdecydować się na sprawę sądową. Jednocześnie pożyczka musi być spłacana.
Tak więc pamiętajmy! Nikomu w sieci nie podajemy swoich danych.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.3.2015 9:47
Zawsze można reklamowac, zaskarżać itd. To nie jest tak i nie moze ze bank zrzuca odpowiedzialnosc na klientów. To byłby skandal gdyby bank dostarczał rozwiazania, które nie zapewniaja bezpieczeństwa i umywał od tego ręce.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2015 15:05
Ja jak najbardziej popieram ideę zakładania konta przez internet, ale jednak z opcją dostarczenia umowy przez kuriera. Może jest to nieco bardziej skomplikowane, ale na razie to chyba najlepszy sposób, aby ograniczyć ilość oszustw.
No i przede wszystkim trzeba takie informacje, że w taki sposób działają złodzieje rozpowszechniać. Im więcej ludzie będą wiedzieć na ten temat, tym rzadziej będą padać ofiarami oszustów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.3.2015 13:34
Nie widzę w tym nic złego. Sa zabezpieczenia. Trzeba byc ostroznym - to jasne, bo zlodzieje nie spia. Ale rozsadna osoba moze czuc sie w pelni bezpieczna.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.3.2015 14:31
zakłądałem konto przez internet już jakiś czas temu w idei i jeszcze nie miałem żadnych problemów z nim... nie ma się co tak bać tych internetów bo to tylko ułatwienie i oszczędność czasu...
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.3.2015 14:55
Dokładnie żyjemy w XXI wieku, takie udogodnienia są wymagane w dzisiejszym tempie życia
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.4.2015 9:05
Ale jak to moze byc niebepzieczne? Ja wiem, ze hakerzy itd. Ale jesli nie bedziemy odpisywac na dziwne maile, wchodzic na niezabepzieczone strony, podawac numeru dostepu do konta itd. To wszystko bedzie w porzadku. A jak sobie pomysle, ze miałbym za kazdeym razem jak chce zrobic przelew isc do banku to mnie to przeraza. No i oczywiscie placic za ten przelew co najmniej 5 zł.
Cytuj
Marcin Romanowicz:)

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 12 razy

Wyślij wiadomość

1.4.2015 20:00
Ja preferuje generalnie zakładanie np. kont przez sieć, głównie dlatego, że umowy z sieci są raczej standardowe. Po prostu eliminuję ryzyko, że doradca podrzuci mi jakąś zmodyfikowaną przez siebie umowę.

Czasami, jeśli zamierzam związać się z instytucją na dłużej idę potem do banku, by mieli w bazie moje zdjęcie (skand dowodu) oraz wzór podpisu, ale umowę wcześniej i tak zawieram przez Internet. Dla mnie to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek faktycznie jakiegoś ataku na moją tożsamość ;)
Cytuj
Pozdrawiam!
Filek

konkretny.pl
Skwarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.4.2015 21:01
Co do zakładania konta całkowicie przez internet.. Jestem tradycjonalistką chyba i nie potrafię zaufać elektronice do tego stopnia, żeby powierzyć jej? swoje finanse.
Cytuj
The lesson will always repeat itself, unless you see yourself as the problem--not others.
Odpowiedź