• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Procent składany

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:45
Wybierając ofertę lokaty warto zwrócić uwagę czy nie jest ona oparta o procent składany. Dlaczego i czy uda się dzięki temu więcej zyskać. O tym tutaj. Spotkali się Państwo z takimi ofertami? Może jakieś propozycję?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 10:40
To jest zawsze jednak wyższy zysk. Odsetki naliczane od wzrastającej kwoty. Czy ofertach to jest uwzględniane? Da się wyhaczyć czy procent składany jest stosowany czy tez nie?
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 11:00
Widzę,że sporo można na tym zyskać ale z tego co wiem to większość lokat na rynku jakie mamy do wyboru kapitalizuje się pod koniec okresu lokaty...
Czy ktoś się orientuje jakie lokaty obecnie oferują procent składany?
I na jakie mniej więcej oprocentowanie możemy liczyć?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 11:08
nie ma depozytów bankowych, które w umowie mają pojęcie "procent składany"

taka sytuacja występuje w sytuacji, gdy po zakończeniu lokaty odsetki są kapitalizowane i automatycznie zakładana jest nowa lokata obejmująca kapitał + naliczone odsetki (po potrąceniu podatku oczywiście)

minus jest taki, że często jedynie w pierwszym okresie lokata ma atrakcyjne oprocentowanie, po zakończeniu ono spada do standardu i wtedy lepiej ją zerwać i założyć nową, procent składany nie zadziała...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 12:12
Robert Sierant napisał
nie ma depozytów bankowych, które w umowie mają pojęcie "procent składany"

taka sytuacja występuje w sytuacji, gdy po zakończeniu lokaty odsetki są kapitalizowane i automatycznie zakładana jest nowa lokata obejmująca kapitał + naliczone odsetki (po potrąceniu podatku oczywiście)

minus jest taki, że często jedynie w pierwszym okresie lokata ma atrakcyjne oprocentowanie, po zakończeniu ono spada do standardu i wtedy lepiej ją zerwać i założyć nową, procent składany nie zadziała...

Dokładnie. Rozwiązanie teoretycznie wydaje się ciekawe ale jak jest w teorii to każdy wie...
Zwykle atrakcyjna pierwsza lokata jest przedłużana na długą, które oprocentowanie nie jest wyższe niż na przykład 1%.. Miałam tak na przykład jakiś czas temu w Aliorze. Lokata na 4%. Potem druga została przedłużona na 1%...
Jeszcze się nie spotkałam z sytuacją, w której bank przedłuży jedną wysoką lokatę na drugą wysoką.
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2015 12:18
Ja miałem ostatnio ciekawą sytuację. Miałem pieniądze na lokacie w Alior Banku. Lokata oprocentowana swego czasu na 4%. Potem po 3 miesiacach się skończyła i dali mi lokatę oprocentowaną na 1%. Postanowiłem z niej zrezygnować. Wchodzę na stronę internetową, transferuję pieniądze do innego banku a tutaj komunikat od Aliora: jeśli nie przeniesiesz pieniędzy to damy Ci oprocentowanie 3,5% ! Tak jakby nie mogli dać oprocentowania od razu cwaniaki.
I tak przeniosłem bo Getin dał mi 4%.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 9:52
Plozek napisał
Ja miałem ostatnio ciekawą sytuację. Miałem pieniądze na lokacie w Alior Banku. Lokata oprocentowana swego czasu na 4%. Potem po 3 miesiacach się skończyła i dali mi lokatę oprocentowaną na 1%. Postanowiłem z niej zrezygnować. Wchodzę na stronę internetową, transferuję pieniądze do innego banku a tutaj komunikat od Aliora: jeśli nie przeniesiesz pieniędzy to damy Ci oprocentowanie 3,5% ! Tak jakby nie mogli dać oprocentowania od razu cwaniaki.
I tak przeniosłem bo Getin dał mi 4%.
O to nieładnie, ale czasem jest tez tak ze jak w czas nie zadeklarujesz, to automatycznie Ci przechodzi.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 11:52
Najlepiej jest skorzystać z takich ofert na wysokim % a później przejść do innego banku. Być może dadzą nam kontrofertę jak w przypadku Plozka.
Cytuj
Odpowiedź