• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

alternatywne sposoby zarabiania na oszczędnościach

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

14.4.2015 12:37
4-5 proc. zalezy od jakiej kwoty, bo jak ktos lokuje 2-3000 zł to mu sie nie oplaca bawic. Przy wiekszych kwotach czemu nie.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 12:56
Przy takich kwotach na urlop nie zarobisz, ale przynajmniej będziesz na bieżąco z ofertami banków i zyskasz trochę wiedzy i doświadczenia :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 16:14
Moim zdaniem lepsze są fundusze. W końcu są różne instytucje, które pomogą osobom nie znającym się na tym. Sam nie raz widziałem, że są różne możliwości, takie ścieżki inwestowania. Mają różne ryzyko i różny zysk, ale z odpowiednim doradcą można spróbować. Na pewno będzie to mniej ryzykowne niż pożyczki społecznościowe, które mi osobiście kojarzą się trochę z mafią.
Cytuj
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 13:15
Widzę, że dyskusje odnośnie inwestycji i social lendingu są coraz gorętsze, często się ostatnio na nie natrafiam i sama zabieram w nich głos, bo zaczęłam się tym już poważniej interesować.
@Adrianna, też uważam że to dobry pomysł i faktycznie, przy zainwestowaniu małej kwoty nie ma co mówić o jakimś specjalnym zysku, co jest oczywiste. Im więcej w to włożymy tym więcej zarobimy. Należy tylko pamiętać dokładnie o tym, co piszesz odnośnie funduszy inwestycjnych, czyli o dywersyfikacji takich pożyczek. Najlepiej rozdzielić swoją kwotę przeznaczoną na inwestycje na kilka różnych pożyczkobiorców, bo w razie natrafienia na jakiegoś niesolidnego nie zostajemy z wielkim problemem. Pozostali mogą przecież być uczciwi i regularnie wszystko spłacać. Wtedy tylko “niewielka” część stanie pod znakiem zapytania.
@Antoni jeśli do tematu podchodzi się rozważnie i z rozsądkiem dobiera się pożyczkobiorcę to według mnie nie powinny się przytrafić żadne nieprzyjemności. Mówi o tym wielu ekspertów i ludzi, którzy inwestują w social lending już od długiego czasu.
@Pitarek - Nie, nigdy nie odpowiada za to właściciel portalu i nie ma co się dziwić. W końcu to nie on udziela pożyczki, a jedynie udostępnia miejsce w sieci na zawieranie kontaktów między obiema stronami; po prostu je z sobą “kojarzy”. Nie do końca na własną rękę. Takie platformy, z tego co wiem, zwykle oferują współpracę z ich prawnikami, którzy będą w stanie pomóc w odpowiednim przygotowaniu i podjęciu windykacji. Na pewno jest to w stanie zrobić CapitalClub, o którym ostatnio robi się coraz głośniej. I myślę, że być może to właśnie jest odpowiednie miejsce, którym powinieneś się zainteresować jeśli nadal zastanawiasz się nad pożyczkami społecznościowymi. Ryzyko zawsze istnieje, ale to właśnie mają do siebie wszelkie inwestycje. Sęk tkwi w tym, by nauczyć się je minimalizować, nie popadać w paranoję i próbować. Bez ryzyka nie ma zabawy ani zysków :)
@Ann tak jak już wspominałam - portal nie będzie ponosił odpowiedzialności za ludzką głupotę i nieuczciwość. Taka już jest specyfika social lendingu. Należy jednak samemu nauczyć się jak inwestować na tyle bezpiecznie, by nie zrobić sobie problemu, skorzystać z rad innych, którzy mają już różne doświadczenia i mogą nas ustrzec przed ewentualnymi błędami.
@Roczen, w pewnym sensie masz rację. Co do lokat to są o wiele mniej opłacalne, konta oszczędnościowe z tego co wiem to też szału nie robią. A co do doradców to zawsze mam jakieś takie dziwne wrażenie, że doradzą oni zwykle droższą i mniej korzystną dla zainteresowanego opcję, choć może to akurat jakieś moje dziwne doświadczenia za tym przemawiają :)
@Finansolog - bez ryzyka, ale z bardzo kiepskim zyskiem w porównaniu do społecznościowek, niestety.
A co do giełdy to bardzo wymagająca dziedzina inwestycji, niezbędna jest odpowiednia wiedza i cierpliwość. Każdy ruch powinien być raczej przemyślany i nie należy działać pochopnie oraz nastawić się na długotrwałość takiej inwestycji, by okazała się bardziej bezpieczna i przynosząca zysk.
Wypowiedź została zmieniona przez: aleksandraw 17.3.2016 13:21
Cytuj
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 10:23
ale się rozpisałaś ;) Podziwiam i to słownictwo i znawstwo tematu.Ho ho .Szkoda tylko ,że nie zerknęłaś na daty .;) Widzę ,że tutaj sami znawcy tematu .Mi niestety zostało inwestowanie na zasadzie konto oszczędnościowego ).Dobre i tyle ,zawsze mi coś zostanie i suma rośnie.
Cytuj
LukaszLitwiniuk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 11:57
Mieszko napisał
ale się rozpisałaś ;) Podziwiam i to słownictwo i znawstwo tematu.Ho ho .Szkoda tylko ,że nie zerknęłaś na daty .;) Widzę ,że tutaj sami znawcy tematu .Mi niestety zostało inwestowanie na zasadzie konto oszczędnościowego ).Dobre i tyle ,zawsze mi coś zostanie i suma rośnie.
To oszczędzanie, a nie inwestowanie. Ale i to dobre. Każdy sobie sam ocenia na co go stać i pod względem finansowym i pod względem ryzyka.
Cytuj
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 14:44
Mieszko napisał
ale się rozpisałaś ;) Podziwiam i to słownictwo i znawstwo tematu.Ho ho .Szkoda tylko ,że nie zerknęłaś na daty .;) Widzę ,że tutaj sami znawcy tematu .Mi niestety zostało inwestowanie na zasadzie konto oszczędnościowego ).Dobre i tyle ,zawsze mi coś zostanie i suma rośnie.


Po co od razu ten sarkazm? :) Nie doceniasz chyba mojej spostrzegawczości, bo tak się składa, że na daty zwróciłam uwagę. Temat, mimo że sprzed roku to moim zdaniem jest wciąż aktualny i na czasie, więc co stoi na przeszkodzie, by się w nim wypowiedzieć? Cieszę się, że podziwiasz moje słownictwo, być może z korzyścią dla Ciebie - życzę Ci, żebyś coś z niego wyniósł, może nauczysz się prawidłowego stawiania znaków interpunkcyjnych :)

Co do konta oszczędnościowego - to nie forma inwestycji, ale pewnie o tym wiesz, sądząc po elokwencji promieniującej z Twojego komentarza :P
Wypowiedź została zmieniona przez: aleksandraw 18.3.2016 14:52
Cytuj
Odpowiedź