• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

inwestycje w nieruchomości

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2015 15:38
Ja bym jednak zaryzykowała twierdzenie, że nawet 'zadupie totalne' kiedyś może okazać się opłacalną inwestycją. Szczególnie, jeśli okolica ciekawa turystycznie, a my chcemy nie tylko przetrzymać kapitał, ale też na przykład zająć się jakąś działalnością turystyczną, np. agroturystyką.
Sama chętnie zamieszkałabym gdzieś daleko od miasta, gdzie jest czyste powietrze i gleba, można uprawiać swoje warzywka czy owoce, a nawet hodować własny drób czy inne zwierzątka. Chyba panowie nie zauważacie obecnie rozwijającego się w naszym kraju nurtu eko i mody, na wszystko, co naturalne. Myślę, że na tej fali wiele osób będzie szukało takich działek na wsi, w związku z czym jest szansa, że w perspektywie może nie kilku, ale na przykład kilkudziesięciu lat takie postępowanie się opłaci.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2015 20:47
to wszystko są inwestycje więc ryzyko jest, moda na eko również istnieje, ale może za kilkadziesiąt lat będziemy jedni już tylko glony i pochodne?

znam takich co kupili kilka lat temu ziemię rolną, przekształcili i zarobili godnie, ale innym się nie udało, mieli przekształcić ale zmienił się w okolicy MPZP i teraz są już mocno w plecy...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 8:44
Sam ostatnio się nad tym zastanawiałem. Co będzie jednak jeśli wprowadzą na przykład podatek katastralny? Wtedy wartość nieruchomości padnie na łeb na szyję. Bo ludzie po prostu nie będą chcieli płacić wysokiego podatku. Obecnie nieruchomości w naszym kraju są skrajnie przeszacowane.
Podatek taki chciał być wprowadzony już w przeszłości. W chwili obecnej ciągle są nad nim prowadzone różne prace. Myślę, że możemy się jego spodziewać.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 18:46
Ja mimo wszystko mam nadzieję, że prędko nie wprowadzą tego podatku. Niesie on w końcu ze sobą wiele zagrożeń. Przede wszystkim wydaje mi się, że części nieruchomości nie będzie się opłacało remontować, w końcu wraz ze wzrostem ich wartości, wzrośnie też podatek.
No i też nie będzie się tak opłacało spekulacyjne inwestowanie w nieruchomości.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 19:51
pomyślcie logicznie? z powodu podatku ludzie nagle porzucą swoje nieruchomości? przestaną je kupować?

a jak ileś lat temu wprowadzono podatek od zysków kapitałowych to ludzie przestali zakładać lokaty i inwestować na giełdzie?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 8:41
Oczywiście,że nie porzucą swoich nieruchomości. Ale faktem jest to,że podatek uderzy głównie w biednych ludzi, którzy będą mieli dodatkowy rachunek do zapłaty. Biorąc pod uwagę dysproporcje pomiędzy zarobkami a cenami nieruchomości ten 1% o którym najczęsciej się dyskutuje może być znaczący.
Druga sprawa to to,że może dzięki temu podatkowi ceny nieruchomości znacznie by spadły bo po prostu nie opłacałoby się płacić takiego drogiego podatku. Wiele jest osób, które kupiły mieszkania i nic z tym nie robią - te mieszkania po prostu sobie czekają , nikt w nich nie mieszka. Skłoniłoby to ich do odsprzedania.
Sama mam nieco mieszane uczucia.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 16:09
A tutaj o tym czego nie robić inwestując w nieruchomości. Dodadzą Państwo jakieś inne punkty?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

2.4.2015 14:59
Witam!
Chciałbym zainwestować w domy Oława. Przed taką decyzją chcę dokładnie rozeznać się w ofercie, ale nie jestem specjalistą od strony cenowej. Więc jak Pan myśli, opłaca się kupić dom od dewelopera Europacific?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.4.2015 12:05
No ta firma nie ma w Internecie zbyt dobrej renomy. Moze po prostu podjec do jakiegos budynku, ktory ostatnio oddali do uzytku i popytaj. Wiesz jak to jest w Internecie... A tak ktos w 4 oczy predzej Ci powie prawde
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 14:53
Jest to mniejsza miejscowość. Myślę,że warto byłoby na początku rozejrzeć się w jakich cenach są mieszkania na rynku wtórnym. Kupno takiego jest zwykle o wiele tańśze niż kupno mieszkania z rynku pierwotnego. Druga sprawa to możliwość skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych.
Zorientuj się czy mieszkania od tego konkretnego dewelopera dają taką możliwość. Jeśli tak to będzie możliwość otrzymania sporego dofinansowania.
Cytuj
Odpowiedź