• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Co sądzicie o lokacie w Deutsche Bank z premią?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 9:53
Zastanawiam się nad założeniem lokaty. Znalazłam, jak myślę ciekawą opcję, a mianowicie Fundusze Inwestycyjne Otwarte w Deutsche Bank. Obiecują premię nawet do 20 000 złotych. Ma ona wynosić 1% wpłacanych środków. Ponadto nie ma opłaty wstępnej. Przyznam, że to byłaby pierwsza moja inwestycja i nie wiem, na co mam zwracać szczególną uwagę, ale wydaje się, że brzmi to nieźle, prawda?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 10:25
zbliżona oferta jest w BGŻ, tam jak zainwestujesz w FI to możesz założyć lokatę na 6%
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 10:29
ale wracając do DB, jest okres karencji czyli nie możesz "wyjść" z funduszy do końca marca 2016 r., jeżeli to zrobisz to musisz oddać premię w kwocie brutto (chociaż bank na rachunek przelał netto), a o kwotę podatku należy wnioskować we właściwym dla banku US

pozostaje kwestia, w które FI z podanych TFI można inwestować?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 10:37
Czyli jak wcześniej zerwiesz to wychodzi na to,że masz swego rodzaju karę ;)
Sama zastanawiałam się ostatnio nad takim Funduszem Inwestycyjnym. Martwi mnie jedno . Czy jest tam obecnie jakieś ryzyko ? Rozumiem,że mogę na przykład nie zarobić. Ale czy jest opcja, że na przykład stracę? Czy co najwyżej mogę wyjść na zero?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 11:05
no nic za darmo...
możesz nie zarobić, wyjść na zero lub stracić...wszystko zależy od funduszu/funduszy, który wybierzesz
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 14:46
Czyli to nie jest tak bezpieczne jak zwykła lokata? Bo na lokacie stracić nie można, czy się mylę? Tak mi się kiedyś o uszy obiło.
A z tą karą to rzeczywiście nieźle sobie wymyślili, ale tak po prawdzie, to jak się już ktoś decyduje na wpłatę, to raczej nie będzie tych pieniędzy wypłacał przed terminem i ja też bym nie zamierzała.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 14:57
fundusze to NIE lokata!
na lokacie nominalnie nie można stracić

ps
są sytuacje losowe, 12 m-cy to dość długo, różne rzeczy mogą się zdarzyć
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 9:05
Możesz stracić na lokacie. Na przykład jeśli jest oprocentowana na 0,5% w skali roku ( a takie się zdarzają na przykład w PKO SA) - wtedy inflacja jest wyższa tak wiec pieniądze tracą na wartości tak samo jakbyś zresztą trzymała je w przysłowiowej skarpecie.
Nie stracisz jednak 1/3 a nawet połowy w przypadku funduszy inwestycyjnych.
Jestem zdania, że jeśli już chcesz bawić się w fundusze to powinnaś wpłacić na kilka róznych. Dywersyfikacja jest podstawą. Wtedy ryzyko jest znacznie mniejsze.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 9:12
ale ja wpłacisz pieniądze do np. kilku funduszy akcyjnych i rynek będzie "spadał" to na wszystkich stracisz, taka dywersyfikacja nic nie da

prawdziwa dywersyfikacja polega na tym, że inwestuje się na różnych rynkach np. część pieniędzy na lokatę/KO, część w fundusze, część w nieruchomości itp...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.4.2015 17:42
Robert Sierant napisał


prawdziwa dywersyfikacja polega na tym, że inwestuje się na różnych rynkach np. część pieniędzy na lokatę/KO, część w fundusze, część w nieruchomości itp...


Ale żeby tak zrobić to kapitał kilku czy nawet kilkunastu tysięcy raczej nie wystarczy. Tu już trzeba obracać poważną gotówką. Jaki sposób oszczędzania byłby najlepszy dla kogoś, kto nie ma aż takiego kapitału? Co się najbardziej opłaca przy małych kwotach? Jest wtedy sens pakować się w kilka różnych inwestycji czy lepiej całość ulokować w jednym miejscu?
Cytuj
Odpowiedź