• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zastrzeżenie dowodu w banku

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 12:52
W przypadku kradzieży czy zagubienia utracone dokumenty możemy zastrzec w wielu bankach, niekoniecznie w swoim banku, niestety niektóre instytucje pobierają za to opłaty. Tutaj o tym które i ile możemy za to zapłacić. Maja Państwo jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 7:37
Tak. Raz zgubiłem dowód osobisty.Wybrałem się do policji. Potem skierowali mnie abym zgłosił to w banku. Zgłosiłem przez skype w mbanku ( w którym zresztą mam konto) bo tak było mi po prostu najwygodniej. Nic za to nie musiałem płacić. Widze,ze nie ma tego banku w zestawieniu a oferuje on taką możliwość.
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 9:07
Mi wydawało się,że takie usługi powinny być darmowe wszędzie a tutaj widzę, że jednak tak nie jest....
Deutsche Bank to już całkiem przesadza. Co jak co ale te 40 zł za zastrzeżenie dowodu osobistego to bardzo duza przesada !
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 10:11
Czlowiek nie dosc, ze ma problem to jeszcze oplaty naliczone. W zestawieniu co prawda nie ma wszystkich bankow, ale sa pogladowo, kazdy moze sobie zerkanc na tabele swojego banku, chociazby z ciekawosci.
Cytuj
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 12:27
Sorry, ale jak to możliwe, że niektóre banki pobierają opłatę za tak podstawową usługę jak zastrzeżenie dowodu osobistego. Przecież to jest żenujące z ich strony.

Wprawdzie sam nie zgubiłem, ale mój znajomy na imprezce na której kiedyś byliśmy. Zgłosił to tylko na policję. Czy policja wymienia się informacjami o zagubionym/skradzionym dokumencie z bankami i innymi instytucjami?
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2015 7:47
Popatrz sobie tu: http://www.dokumentyzastrzezone.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=368:system-dz&catid=36:system-dokumenty-zastrzezone&, masz wszystkie potrzebne informacje. Trzeba pojsc i do banku i na policje, wtedy bedzie 100 proc. pewnosci.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 12:31
Też uważam że wymiana dokumentów powinna być darmowa raz w roku. Ja rozumiem że dla banku to jest pewna niedogodność i więcej roboty ale każdemu może coś wypaść i zgubić cały portfel od razu.
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:34
Ja też raz zgubiłam, ale cały portfel. Dobrze, że trafiłam na bank, w którym nie pobierali opłaty, bo bym nawet nie miała z czego zapłacić.
A co do tego, że wymiana dowodu powinna być darmowa, to się zgadzam. W końcu jesteśmy zmuszeni mieć taki dokument, a i tak musimy robić do niego zdjęcia, co też jest wydatkiem, więc niby za co mamy płacić te 30 złotych? Za kawałek plastiku? Z pewnością jego koszt jest dużo niższy.
A mnie ciekawi, co by było, gdyby ktoś nie zastrzegł dowodu w banku, tylko po prostu zgłosił ten fakt na policji? Narobiłby sobie dużych kłopotów, czy niekoniecznie?
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 15:28
Nie potrzebny problem, zastrzeżenie tego w banku to często kwestia telefonu a potem 1 max 2 wypraw do banku. Ewentualne zadłużenie i problemy prawne nie są warte tego czasu.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 7:24
ElżbietaMaj napisał
Ja też raz zgubiłam, ale cały portfel. Dobrze, że trafiłam na bank, w którym nie pobierali opłaty, bo bym nawet nie miała z czego zapłacić.
A co do tego, że wymiana dowodu powinna być darmowa, to się zgadzam. W końcu jesteśmy zmuszeni mieć taki dokument, a i tak musimy robić do niego zdjęcia, co też jest wydatkiem, więc niby za co mamy płacić te 30 złotych? Za kawałek plastiku? Z pewnością jego koszt jest dużo niższy.
A mnie ciekawi, co by było, gdyby ktoś nie zastrzegł dowodu w banku, tylko po prostu zgłosił ten fakt na policji? Narobiłby sobie dużych kłopotów, czy niekoniecznie?


No ja przeprszam ale pani ma tutaj jakieś nieaktualne informacje. Obecnie wymiana dowodu jest całkowicie darmowa oraz można to robić ile tylko się chce.Bez znaczenia czy zgubisz . Czy zmieniasz nazwisko. Nie płacisz nic.
Kilka miesięcy straciłam portfel z dowodem i nie musiąłam nic płacić.
Kwestia czasu bo jednak na wyrobienie nowego dowodu trzeba czekać około miesiąca.
Niemniej opłata jest zerowa !
Cytuj
Odpowiedź