• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Bank nie zamknął konta - co robić

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 10:57
Zawnioskowaliśmy o zamknięcie konta, jednak bank nadal nalicza na opląty. CO zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy. Spotkali się Państwo z taka sytuacją? Czy banki faktycznie utrudniają zamknięcie konta?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 11:19
A to prawda , ze z tym straszny mlyn. Konto nie jest zamykane nigdy od razu, a poza tym musi byc odpowiednie saldo, zeby wszystko można uregulować. Ja co prawda nie miałam problemów, ale sie naczekałam.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 11:32
Wprawdzie sama nie miałam takiego problemu ale moja siostra miała. Nie sprawdziła,że konto zostało zamknięte. Bank wziął prowizję za zamknięcie. Powstało konto saldo ujemne a takie niestety ale nie może byc zamkniete.
Wiem,ze potem chodziła do banku, podpisywała jeszcze jakieś papierki, dokonywała korekt ale dużo było z tym zabawy oraz grzebania się.
Cytuj
john

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 9:40
Dla mnie te wszytskie procedury sa smieszne. Uzupelnic saldo, potem czekac miesiac, jak nie gra to kolejny i kolejny. Co to za polityka?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 10:35
praktycznie nie ma prowizji za zamknięcie konta

należy to zrobić tak:
- zastrzec kartę, aby nie generowała kosztów,
- wpłacić na konto/mieć saldo jakieś 20 zł (aby ew. wystarczyło na jeszcze jedną opłatę),
- wydać dyspozycję zamknięcia + wskazać konto do zwrotu środków,
- po miesiącu sprawdzić czy bank konto zamknął

ww. to w bankach, które robią jakieś problemy z zamknięciem konta, w wielu można to zrobić od ręki
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 13:50
Zamykalem konto w Credit Agricole, bylo bez problemów. Nie musialem nic placic. Moze czasem sie zdarzaja jakies problemy, ale to chyba sytuacje jednostkowe.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 16:09
Jak zamukałem/przenosiłem to tez sie obyło bez problemów. Kolega za to tak wlasnie miał, ze musiał cos tam placic, bo miał puste konto, bo go nie uzywał, a potem czekał jakis czas. Takze roznie to bywa. Najlepiej po jakims czasie, np. po miesiacu sie upewnic czy wszystko ok.
Cytuj
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 19:25
A czy banki zabierają i/lub niszczą karty przy zamykaniu rachunku? Bo sam pamiętam, jak parę lat temu likwidowałem konto w Aliorze (były bardzo wysokie opłaty)to wyczytałem na stronie, że należy zabrać ze sobą kartę, którą zostawiam w banku. Aczkolwiek pracownica wcale jej nie zabrała, nawet o niej nie wspomniała. Zastanawiam się, czy są potem z tego jakieś konsekwencje czy tez jest to częstsza praktyka?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 21:59
bez konta nie ma karty, ona zostaje automatycznie zastrzeżona

ps
chociaż nawet zastrzeżoną kartą da się zapłacić ;-)
ale to nie ma znaczenia, gdyż takie obciążenie i tak trzeba będzie bankowi oddać
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 8:36
Ja jak zamykałem w CA jakis czas temu to tez wzialem ze soba karte, bo tak bylo napisane w regulaminie, a doradczyni powiedziala, ze nie trzeba i ta karta gdzies u mnie lezy. W sumie skoro je zastrzegaja to faktycznie po co ja nosic, nie mniej jednak taki zapis jest, jak widac w kilku bankach.
Cytuj
Odpowiedź