• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Obligacje skarbowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 15:47
Zastanawiają się Państwo gdzie ulokować środki, aby na emeryturze było ich więcej. Moze obligacje? Tutaj podpowiadamy dlaczego warto.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 20:49
dlaczego nie napisaliście jaka jest rentowność tej inwestycji? jakie koszty, płynność itp...?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

9.1.2015 21:17
Artykuł miał chyba bardziej na celu przybliżenie samej idei takiej inwestycji. Podane są ogólniejsze informacje. Dociekliwy, zainteresowany czytelnik sprawdzi jak wygląda sytuacja :)
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 22:06
informacje były BARDZO ogólne, ale jeżeli ktoś pisze, że coś jest fajne to krótka wzmianka o tym ile można zarobić nie powinna zostać pominięta
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 6:50
Jakiś czas temu zapoznałem się z tematem i niestety nie opłaca się moim zdaniem lokować pieniędzy... Możemy zyskać maksymalnie 1,5% powyżej inflacji tak więc już niektóre lokaty są bardziej opłacalne.
Warto jest poszukać innych sposobów inwestowania.
Z drugiej strony jest to bardzo bezpieczna forma odkładania kasy tak więc jeśli akurat ktoś nie ma ochoty co jakiś czas nowej lokaty może się nad tym zastanowić...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.1.2015 8:11
ekunin napisał
Jakiś czas temu zapoznałem się z tematem i niestety nie opłaca się moim zdaniem lokować pieniędzy... Możemy zyskać maksymalnie 1,5% powyżej inflacji tak więc już niektóre lokaty są bardziej opłacalne.
Warto jest poszukać innych sposobów inwestowania.
Z drugiej strony jest to bardzo bezpieczna forma odkładania kasy tak więc jeśli akurat ktoś nie ma ochoty co jakiś czas nowej lokaty może się nad tym zastanowić...
A na jaki okres mozna taie obligacje kupować? To jest inwestycja długoterminowa?
Cytuj
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 11:36
Gość napisał
ekunin napisał
Jakiś czas temu zapoznałem się z tematem i niestety nie opłaca się moim zdaniem lokować pieniędzy... Możemy zyskać maksymalnie 1,5% powyżej inflacji tak więc już niektóre lokaty są bardziej opłacalne.
Warto jest poszukać innych sposobów inwestowania.
Z drugiej strony jest to bardzo bezpieczna forma odkładania kasy tak więc jeśli akurat ktoś nie ma ochoty co jakiś czas nowej lokaty może się nad tym zastanowić...
A na jaki okres mozna taie obligacje kupować? To jest inwestycja długoterminowa?

Tak.Jest to zdecydowanie inwestycja długoterminowa. Możesz wykupić obligacje dwuletnie chociaż powiem Ci,że o wiele bardziej opłącalne są obligacje trzy albo czteroletnie.
Możesz również wykupić sobie obligacje na 10 lat. W pierwszym okresie odsetkowym dostajesz ok 5,5% ale sam bym na tak długi okres nie polecał lokować pieniędzy.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 8:40
Mnie te obligacje jakoś nie przekonują to trochę takie asekuranctwo. Juz lepiej inwestowac w akcje, mozna wiecej zyskac, a z ryzykiem sie czlowiek liczy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.1.2015 14:22
remi napisał
Mnie te obligacje jakoś nie przekonują to trochę takie asekuranctwo. Juz lepiej inwestowac w akcje, mozna wiecej zyskac, a z ryzykiem sie czlowiek liczy.
Obligacje sa teraz troche gorzej oprocentowane niz lokaty http://www.obligacjeskarbowe.pl/ to nie wiem czy to sie oplaca.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.1.2015 16:13
O faktycznie slabo sa oprocentowane. Ciekawy jestem czy uzo ludziw ogole z tego korzysta. Z mojego otoczenia nikt, wola lokowac srodki. nawet niektorzy bawia sie w giełde.
Cytuj
Odpowiedź