• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy oprocentowania wzrosną?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 11:23
A jak to jest z funduszami inwestycyjnymi?
Czy analogicznie do lokat bankowych można było na nich zarobić więcej jeszcze kilka lat temu niż teraz? Czy jednak w tym przypadku nie ma takiej zależności?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 13:00
pomaranek napisał
A jak to jest z funduszami inwestycyjnymi?
Czy analogicznie do lokat bankowych można było na nich zarobić więcej jeszcze kilka lat temu niż teraz? Czy jednak w tym przypadku nie ma takiej zależności?


Fundusze inwestycyjne obarczone są ryzykiem. Podzielone są na kilka kategorii zależnych od ryzyka. Na jednych można zarobić więcej na drugich mniej ale może być też na odwrót można i stracić
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 15:07
ryzyko jest ZAWSZE, ale na rynku pieniężnym (inwestuje w depozyty bankowe i bony skarbowe) jest minimalne - wystarczy spojrzec na wykresy

dodatkowo na FI masz dużo większą płynność niż na lokatach terminowych dlatego preferuję właśnie FI
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 12:31
Dzięki za odpowiedź ale szczerze to zupełnie nie znam się na temacie. Można napisac,że jestem totalnie poczatkujący.
Niemniej chciałbym przynajmniej trochę kasy zainwestować w ten fundusz. Napiszcie na co zwracać uwagę?
Czy warto może skorzystać z pomocy doradcy w zakresie funduszy inwestycyjnych aby wybrał za mnie odpowiedni fundusz?
Czy jednak ufać własnym osądom?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 13:16
Jeżeli zrobisz to sam - to ewentualnie będziesz miał pretensje do samego Siebie jeżeli coś nie pójdzie po Twojej myśli.

Możesz też zwrócić się do doradcy.

Wybierając fundusz musisz zwrócić uwagę na jego mi.in. na historyczne zachowania, opłaty. No i odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie mam stosunek do ryzyka
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.1.2015 13:34
Pamiętajcie tylko o tym, że doradca finansowy NIE MA prawa doradzać klientom w zakresie inwestycji. Nie ma do tego uprawnień...

Mogę powiedzieć klientowi, że mam fundusz X i Y i są one godne uwagi, ale nie mogę wskazywać które ma nabyć.

ps
wejdź na stronę analizy.pl lub fundi.pl i poczytaj nt. funduszy, zobacz jakie mają wyniki, w co inwestują etc...
w razie pytań, daj znać
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

1.2.2015 12:37
Ale zasugerowac juz Panowie mogą. :) Mysle, ze jednak ze jesli ktos idzie do doradcy to liczy na rade a nie na to jak ma cos zrobic od poczatku do konca i ze to na pewno da zysk 100 proc.
Cytuj
Odpowiedź