• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak uniknąć pętli zadłużenia?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 7:13
Monika Sołoducha napisał
k_korocz napisał
Odpowiedź wydaje się banalnie prosta - nie należy zadłużać się ponad stan. U mnie w rodzinie jest teraz taki przypadek, że ciocia z wujem pracowali w jednym zakładzie który upadł. Mają jakieś kredyty hipoteczne i brak perspektyw - bo są w wieku 50+ i kto ich teraz zatrudni. Doradziłem im aby ogłosili upadłość konsumencką. Czy w takiej sytuacji im się to należy?


zacznijcie od sprawdzenia czy kredyty nie były przypadkiem ubezpieczone od utraty pracy,w przypadku upadku zakładu pracy bardzo by im to teraz pomogło
Jak dzialaja takie ubezpieczenia? Ubezpieczyciel przez jakis czas splaca kredyt? Jak to wyglada od praktycznej strony?
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 7:29
Podejrzewam,zę nie mieli takiego ubezpieczenia. Jest to dość droga polisa tak wiec decyduje sie na nia niewiele osób. Działa jedynie w przypadku kiedy Ty zostaniesz zwolniony i jeśli UP nie zapewni Ci dodatkowej pracy.
Ma ona za zadanie zapewnić spłatę rat kredytu kiedy kredytobiorca jest bez pracy.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 12:19
To mija się z celem bo takie ubezpieczenie jest pewnie obłożone dużą dopłatą a UP znajdzie nam pewnie prace za minimum krajową i już psikus bank jest zwolniony z odpowiedzialności.
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 11:22
Po prostu nie spłacać kredytów kredytami. Jeśli mamy problem ze spłatą bieżących zobowiązań to najgorszym pomysłem jest wzięcie kolejnego kredytu na spłatę. Niestety wiele osób czuje się jak w potrzasku i bardzo często decyduje się właśnie na to rozwiązanie, które nie jest w zasadzie żadnym sensownym rozwiązaniem.
Jestem zdania,że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.
Po prostu trzeba rozmawiać, negocjować. Skorzystać z pomocy prawnej.
Cytuj
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:10
Niekiedy ludzie nie wiedzą nawet jak się do tego zabrać. Niestety ale bardzo często plątają się ludzie prości, którym bardzo łatwo jest coś wmówić. Nie wierzą w siebie,nie umieją nawet wysłać pisma do banku. I tak jak piszesz sam spłacają kredyty kredytami.
Albo tez korzystają z lombardów. Zastawiają wszystko co jest możliwe. Zresztą wystarczy się rozejrzeć w mieście. Tych wszystkich punktów z chwilówkami czy lombardów powstaje bardzo dużo. Praktycznie na każdym rogu.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:47
Pomoc prawna, w zasadzie jakakolwiek tez kosztuje. Ludzie mysla, ze samo przejdzie, a nie przechodzi i robi sie coraz gorzej niestety.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 12:39
Nie zawsze, chodź by lexperto udziela darmowych porad prawnych.
Mało tego jeśli twoja sprawa przechodzi przez e-sąd przeprowadzą ja w twoim imieniu również za dziękuje. Szukajcie a znajdziecie
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 12:44
To na czym niby taka firma zarabia?
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 14:29
Na innych sprawach już odpłatnie. Dla mnie to bardzo dobra strategia by nie żerować na najbardziej potrzebujących bo i tak nie wydusi się z nich za wiele a pozytywna reklama zawsze jest mile widziana dla firmy.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 9:43
No jesi tak to wyglada to faktycznie czasami dobrze sie tym zainteresować. O ile faktycznie macie z nmi dobre doświadczenia.
Cytuj
Odpowiedź